Wtorek, 31 stycznia
Imieniny: Jana, Marceliny
Czytających: 3807
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Posłanka PiS: Kolejowa kompromitacja trwa

Sobota, 30 listopada 2013, 9:01
Aktualizacja: Niedziela, 1 grudnia 2013, 10:44
Autor: Marzena Machałek
Region: Posłanka PiS: Kolejowa kompromitacja trwa
Fot. Archiwum Jelonki.com
– Megaminister od superresortu, Elżbieta Bieńkowska Wielka, rozpoczęła panowanie od wyrzucania zastępców swojego wybitnego poprzednika – specjalisty od zegarków. Teraz poleciał, między innymi wiceminister Andrzej Massel – odpowiedzialny za koleje. I na górze, i na dole kolejowa kompromitacja trwa w najlepsze – z udziałem unijnych pieniędzy – pisze w swoim felietonie posłanka Marzena Machałek.

„ Nie dość, że ta ekipa nie umiała wykorzystać do tej pory prawie 80 procent przyznanych środków na kolej, to kolejne kolejowe miliony wyrzuca w błoto. Przykład tym razem w naszym regionie: aż! 10 dni jeździł pociąg na trasie Jelenia Góra - Szklarska Poręba.

Na modernizację tej linii kolejowej jaśnie panujący z PO- PSL wydali około 34 miliony. Dwadzieścia jeden milionów na tę ważną dla mieszkańców inwestycję wydano z dotacji unijnych. Ważną chociażby dlatego, że wielu mieszkańców z turystki po prostu się utrzymuje. A turysta musi mieć czym do nas przyjechać.
I co się okazało? Nie będzie możliwy ruch pociągów między Jelenią a Szklarską. Przyczyna - o zgrozo- przejeżdżanie, a nawet przechodzenie po wiadukcie w Piechowicach stwarza zagrożenie dla życia. Grozi zawaleniem! Potwierdził to w mediach Mirosław Siemieniec, rzecznik PKP Polskie Linie Kolejowe .

W związku z tym po dziesięciu dniach od odtrąbienia sukcesu przez PO - inspektor nadzoru nakazał wstrzymanie, a raczej w rzeczywistości zamknięcie ruchu pociągów na trasie Jelenia Góra - Szklarska Poręba. Jest to niebywały skandal, zważywszy na fakt, że o fatalnym stanie wiaduktu wiadomo było od dawna.

Historia jak z filmu Barei - w listopadowym „Informatorze Piechowickim” - obok radosnej relacji z otwarcia linii znalazła się, jak gdyby nic, informacja o złym stanie technicznym wiaduktu. Tak złym, że według piechowickich urzędników nadaje się tylko do rozbiórki. Gmina Piechowice, jak większość w regionie jeleniogórskim, jest biedna i nie ma pieniędzy na tę inwestycję, więc obawiam się, że nieprędko na tej trasie pojadą pociągi.

Powtórzę - szansą dla mieszkańców naszego regionu jest rozwój turystyki. Jest ona ważnym źródłem utrzymania. Niestety, dojazd do nas, zarówno samochodem, jak i pociągiem, jest dla turystów zniechęcający. W związku z tym jako jeleniogórski poseł staram się m.in. o połączenia kolejowe. Od wielu lat zabiegam o skrócenie czasu przejazdu pociągów na trasie Jelenia Góra – Wrocław, o nowe połączenia, o remont regionalnych linii kolejowych . Wiem bowiem jak ważne jest, by Kotlina Jeleniogórska nie była odcięta od reszty świata.

Obecna władza jest głucha na te problemy. Chętnie przecina wstęgi i wystawia się do mediów, a w rzeczywistości lekceważy istotne życiowe sprawy Polaków!

To oczywiste, że w nasze piękne strony turyści chętnie przyjadą. Ale muszą mieć czym! Zaprosiłabym do Szklarskiej Poręby Megaminister Bieńkowską. Ale koleją na razie raczej nie dojedzie. Może premier Tusk użyczy jej swojego samolotu... „

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (100)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Podwyżka goni podwyżkę. Damy radę jeszcze to udźwignąć?

Oddanych
głosów
966
Tak
20%
Nie
70%
Jeszcze nie wiem
10%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group