Wtorek, 19 stycznia
Imieniny: Henryka, Mariusza, Marty
Czytających: 7814
Zalogowanych: 10
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

z kraju: Poseł PO: Nie dorośliśmy do piwa na stadionach

Sobota, 21 marca 2009, 9:15
Aktualizacja: Niedziela, 22 marca 2009, 12:04
Autor: ahawer
z kraju: Poseł PO: Nie dorośliśmy do piwa na stadionach
Fot. archiwum
Senat nie godzi się na sprzedaż alkoholu podczas imprez masowych. – Ta ustawa dotyczy naszego dużego problemu społecznego – powiedział agencji ASInfo poseł Platformy Obywatelskiej Jerzy Fedorowicz.

Nad nowelizacją ustawy o bezpieczeństwie imprez masowych senatorowie dyskutowali na początku marca przez cały dzień. Najwięcej kontrowersji wzbudził zapis o możliwości sprzedaży niskoprocentowych napojów alkoholowych podczas imprez masowych.

- Niejednokrotnie bywałem na meczach w Niemczech. Tam wszyscy piją piwo na meczach, ale to ich trunek narodowy. W Polsce niektórzy kibice chyba nie dorośli jeszcze do tego, by pić alkohol na stadionach - tłumaczy Fedorowicz, który jest znany ze swojego zamiłowania do futbolu.

Zwraca jednak uwagę na korzyści płynące ze sprzedaży piwa podczas imprez sportowych. - Środki ze sprzedaży piwa i zyski z reklamy mogłyby korzystnie wpłynąć na sytuację, w której znajduje się nasz sport - stwierdził poseł PO.

Dlatego, że senatorowie nie zgodzili się na to, by alkohol był sprzedawany na stadionach, projekt noweli po raz drugi trafi do sejmu.

- Widziałem niejednokrotnie młodzież, która upijała się po trzech lub czterech piwach. Ta ustawa naprawdę dotyczy naszego dużego problemu społecznego, więc trzeba się nad nią poważnie zastanowić - powiedział poseł Federowicz, prywatnie zajmujący się problemem uzależnień.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (17) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group