Poniedziałek, 4 grudnia
Imieniny: Barbary, Piotra, Jana
Czytających: 12436
Zalogowanych: 16
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Porozumienia z gminami

Sobota, 28 września 2019, 14:14
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Porozumienia z gminami
Fot. Przemek Kaczałko
Wczoraj (27 września 2019 r.) w Urzędzie Miasta doszło do podpisania porozumienia międzygminnego pomiędzy Jelenią Górą a gminami korzystającymi z usług Miejskiego Zakładu Komunikacyjnego. Pozwoli to na podpisanie umów, które mają obowiązywać przez 10 lat, ale z możliwością wypowiedzenia.

W trakcie spotkania w Urzędzie Miasta Jeleniej Góry porozumienia podpisali przedstawiciele gmin: Janowice Wielkie, Piechowice, Podgórzyn, Mysłakowice i Jeżów Sudecki.

Porozumienie jest na czas nieokreślony, a umowa wykonawcza będzie na 10 lat - powiedziała Agata Buśko, prezes Miejskiego Zakładu Komunikacyjnego w Jeleniej Górze.
Na razie nie ma z naszej strony ruchów, aby odejść od usługi MZK. Daje nam to stabilność - stwierdził Tomasz Szewczyk, zastępca Wójta Gminy Podgórzyn.
Chcemy, żeby mieszkańcy Komarna mogli dojeżdżać do pracy i szkoły. Umowa jest zawarta na 10 lat, ale będziemy na bieżąco monitorować potoki pasażerów. W każdym momencie za okresem wypowiedzenia można umowę wypowiedzieć, bądź zmienić częstotliwość kursów - stwierdził Robert Gudowski, skarbnik Gminy Janowice Wielkie.

Przedstawiciele gmin mają świadomość znacznego wzrostu cen usługi, ale mają świadomość, że mieszkańcy nie chcą nagłych rewolucji.

W naszej gminie koszt w tym roku wyniesie ok. 800 tysięcy złotych, a w przyszłym roku będzie to już ponad milion złotych - powiedział Edward Dudek, wójt gminy Jeżów Sudecki. - Na przestrzeni ostatnich zostały poczynione duże redukcje kursów i aktualnie, na pod potrzeby mieszkańców zwiększamy tę liczbę kursów. W naszym przypadku mamy również kursy przez Janówek do Chrośnicy - w okresach letnich tam nie było żadnych kursów autobusowych. Dlatego ponad dwa lata temu uruchomiliśmy pilotażowo ten kurs, jest kontynuowany i przyrasta liczba pasażerów - dodał E. Dudek, który przyznaje, że ostatnich latach rozważano różne warianty przewoźników, ale tabor MZK jest nowoczesny, gmina ma pewność wykonywania kursów i rozliczeń.

Twoja reakcja na artykuł?

7
78%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
2
22%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Ile lat ma Twój samochód?

Oddanych
głosów
680
Jest nowy
6%
1-5 lat
14%
5-10 lat
18%
10-20 lat
43%
pow. 20 lat
19%
 
Głos ulicy
Tatuaże – podobają się czy nie?
 
Miej świadomość
Czy warto obejrzeć film o Napoleonie?
 
Rozmowy Jelonki
Z Niemiec przez Jelenią Górę do IPN
 
112
Interwencja na Podwalu
 
112
Palił się komin
 
112
Zmarł po wybuchu
 
Kultura
Rozbójnik w Cieplicach
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group