Czwartek, 21 stycznia
Imieniny: Agnieszki, Jarosława
Czytających: 7721
Zalogowanych: 17
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Porozmawiaj z notariuszem o… dziedziczeniu

Czwartek, 12 listopada 2015, 13:11
Aktualizacja: 13:13
Autor: Org
Jelenia Góra: Porozmawiaj z notariuszem o… dziedziczeniu
Fot. Archiwum
W ostatnią sobotę listopada kolejna edycję Dnia Otwartego Notariatu. Tegoroczna akcja informacyjno–edukacyjna będzie poświęcona sprawom związanym z dziedziczeniem, postępowaniami spadkowymi oraz zmianami w prawie spadkowym, które weszły w życie w tym roku. W Jeleniej Górze będzie można porozmawiać o tym z notariuszem m.in. w Książnicy Karkonoskiej, przy ul. Bankowej.

28 listopada, od godz. 10.00 do 16.00, notariusze będą udzielać bezpłatnych informacji w dwudziestu czterech miastach Polski. Tego dnia odbędzie się szósta edycja akcji „Porozmawiaj z notariuszem o …”, która jest jednym z najważniejszych działań społecznych samorządu notarialnego i cieszy się ogromnym zainteresowaniem wielu obywateli.

Dzień Otwarty Notariatu jest cyklicznym wydarzeniem organizowanym przez samorząd notarialny od 2010 roku. Z roku na rok samorząd notarialny stara się rozszerzać jego zasięg i docierać do jak największej liczby odbiorców, co skutkuje systematycznie rosnącą liczbą miast, w których odbywa się Dzień Otwarty Notariatu. W zeszłym roku było ich dziewiętnaście, w tym roku notariusze będą dostępni aż w dwudziestu czterech miastach w całej Polsce. Ideą akcji „Porozmawiaj z notariuszem o …” jest możliwość uzyskania u notariuszy wszelkich informacji oraz skonsultowania z nimi swoich problemów i wątpliwości natury prawnej. Notariusze będą bezpłatnie udzielać informacji wszystkim zainteresowanym. W tym roku tematem przewodnim Dnia Otwartego Notariatu będzie problematyka dziedziczenia. Zasady rozrządzania swoim majątkiem na wypadek śmierci, sposób przeprowadzenia postępowań spadkowych, uprawnienia i obowiązki spadkobierców, to tematy, które cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem społecznym od wielu lat. W tym kontekście rok 2015 jest rokiem szczególnym. W bieżącym roku w prawie spadkowym zaszły duże zmiany, które mają kluczowe znaczenie zarówno dla spadkodawców, jak i ich najbliższych. Od 17 sierpnia 2015 roku zaczęły obowiązywać nowe regulacje unijne, które mają bezpośredni wpływ na postępowania spadkowe dotyczące obywateli polskich, także zmarłych poza granicami kraju. Można tu mówić o prawdziwej rewolucji w postępowaniach spadkowych. Z kolei 18 października 2015 roku weszła w życie zmiana Kodeksu cywilnego i innych przepisów, które w sposób istotny zmieniły zasady odpowiedzialności spadkobierców za długi spadkowe. Warto już teraz zapoznać się z obowiązującymi przepisami, aby w przyszłości uniknąć ewentualnych problemów.

Więcej informacji można uzyskać na stronie internetowej www.dzienotwarty.pl oraz na portalu Krajowej Rady Notarialnej www.krn.org.pl.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group