Zalogowanych: 2

Jelenia Góra: Porażka z Żarami

Środa, 9 grudnia 2020, 19:37
Aktualizacja: 19:40
Juniorom Sudetów Jelenia Góra nadal nie wiedzie się w obecnym sezonie. W spotkaniu we własnej hali ekipa Jarosława Wilusza po raz kolejny przegrała, tym razem z drużyną Swiss Krono Żary, która do stolicy Karkonoszy przybyła w zaledwie 7-osobowym składzie. Mimo zmęczenia w końcówce to goście byli skuteczniejsi.

Oba zespoły okupują dolną część tabeli gr. B, więc jeleniogórzanie mieli apetyt na zwycięstwo. Pierwsza połowa nie była najlepsza w wykonaniu gospodarzy, którzy do szatni schodzili przy stanie 28:46. Po zmianie stron Sudety wzięły się do odrabiania strat i tuż przed końcem trzeciej kwarty było już tylko 54:59. Wydawało się, że wąska kadra gości musi mieć wpływ na ich postawę i w decydującej odsłonie to jeleniogórzanie przechylą szalę zwycięstwa na swoją stronę, jednak nic bardziej mylnego... Ekipa z Żar w porę obudziła się i ponownie odskoczyła na 67:83 i do końca spotkania utrzymywała bezpieczną przewagę. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 82:91.

W tabeli gr. B ligi dolnośląsko-lubuskiej do lat 17 na prowadzeniu jest Zastal I Zielona Góra (komplet 10 zwycięstw). Swiss Krono Żary jest na 4. miejscu (3 zwycięstwa - 6 porażek), a Sudety na 5., czyli przedostatnim (1 zwycięstwo - 8 porażek). W ostatniej kolejce jeleniogórzanie zagraj w Zgorzelcu z Turowem (13.12, godz. 10:00).

KS Sudety Jelenia Góra - BC Swiss Krono Żary 82:91 (14:19, 14:27, 26:15, 28:30)

Sudety: Popławski 26, Gurazda 15, Szadkowski 13, Kobus 9, Szandurski 6, Suchecki 4, Mrozewski 4, R. Olejniczak 3, Garbarski 2, Małek.
BC: Jankowski 19, Kępiński 18, Mysiorek 16, Reczyński 14, Boczarski 10, Urbaniak 10, Burcon 4.