Prochowice: Porażka Karkonoszy na inaugurację sezonu

Sobota, 14 sierpnia 2010, 20:25
Aktualizacja: 23:35
Autor: arec
Piłkarze Karkonoszy Jelenia Góra przegrali w pierwszej kolejce rozgrywek IV ligi wyjazdowe spotkanie z Prochowicznką Prochowice 0:1. Nie udał się zatem debiut ligowy trenera Tomasza Lizaka.

Spotkanie było wyrównane, choć to Karkonosze stwarzały więcej sytuacji zagrażających bramce przeciwnika. W pierwszej połowie strzał Marcina Krupy, wycelowany w okienko, wybronił bramkarz gospodarzy. Niebezpiecznie było także po rzutach wolnych wykonywanych przez Łukasza Kowalskiego.

Przeciwnicy nie mogli pochwalić się podobnymi okazjami i do przerwy było 0:0. Jeszcze w pierwszej połowie urazu barku doznał ustawiony w linii pomocy Marek Siatrak, którego zastąpić musiał Paweł Walczak.

Po przerwie jeleniogórzanie ponownie stworzyli kilka groźnych sytuacji, które niestety nie przyniosły korzyści bramkowych. Niewykorzystane sytuacje lubią się mścić i w 80 minucie na prowadzenie wyszli gospodarze. Po zamieszaniu w polu karnym i biernej postawie obrońców piłka trafiła do bramki bronionej przez Michała Dubiela.

Do końca wynik nie uległ już zmianie i Karkonosze w pierwszej kolejce uległy w Prochowicach miejscowej Prochowiczance 0:1. – Szkoda, że nie udało się wywieźć chociażby 1 punktu – powiedział po meczu Tomasz Lizak.

Prochowiczanka Prochowice – Karkonosze Jelenia Góra 1:0 (0:0)

Karkonosze: Dubiel, Wawrzyniak, Bijan, Polak, Jurkowski, Durlak (Wojtas), Han (Pietrzykowski), Siatrak (Walczak), Kowalski, Kogut, Krupa.