Czwartek, 8 grudnia
Imieniny: Marii, Makarego
Czytających: 9098
Zalogowanych: 12
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Poranki Rodzinne z Krokus Jazz Festiwal

Wtorek, 14 września 2021, 11:26
Autor: JCK Muflon
Jelenia Góra: Poranki Rodzinne z Krokus Jazz Festiwal
Fot. JCK Muflon
W ostatni weekend września (25-26.09.21, sobota - niedziela) Jeleniogórskie Centrum Kultury „Muflon” rusza o godz. 11.00 z nowym sezonem Poranków Rodzinnych 2021/2022. Wyjątkowo będą to aż dwa poranki, o charakterze bardzo muzycznym, a zostaną zrealizowane we współpracy z muzykami Krokus Jazz Festiwal. Poranek poprowadzą: Agnieszka Gierus i Agata Makutynowicz.

Porankowiczów czekają niezwykłe atrakcje - rodzinne warsztaty plastyczne z tworzenia małych instrumentów. Jak zawsze nie zabraknie konkursów oraz niespodzianek.

Ale przede wszystkim będzie to piękna muzyczna przygoda. Wspólnie nauczymy się kilku pieśni tradycyjnych, które pochodzą z wypraw na wieś lub nagrań archiwalnych. Pieśni będą dla nas później materiałem do improwizacji. Będziemy grać, a także bawić się tekstem i melodią, wspólnie muzykować, wymieniać się pomysłami, zaskakiwać się nawzajem.

Muzycy opowiedzą̨ też o instrumentach, na których grają: o kontrabasie, barabanie, bębenku obręczowym. 25 września spotkamy się z Sebastianem Beliah (basistą z Paryża) i Olgą Kozieł (śpiewaczką czerpiącą z tradycji od Litwy po Serbię), zaś 26 września z Buba Badjie Kuyateh; wirtuozem kory i kompozytorem, pochodzącym z Gambii.

Ze względu na obecne obostrzenia, liczba miejsc jest ograniczona. Wstęp: 30 zł za dwa dni. Bilety dostępne na: bilety.jck.pl

Twoja reakcja na artykuł?

1
50%
Cieszy
0
0%
Hahaha
1
50%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group