Czwartek, 30 listopada
Imieniny: Andrzeja, Justyny
Czytających: 13825
Zalogowanych: 10
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Poranek ze Złotą Kaczką

Poniedziałek, 21 lutego 2022, 7:01
Autor: WAC
Jelenia Góra: Poranek ze Złotą Kaczką
Fot. MDK Muflon
Warszawska legenda o Złotej Kaczce była osnową kolejnego Poranka Rodzinnego, który odbył się wczoraj (20.02) w Jeleniogórskim Centrum Kultury Muflon w Jeleniej Górze - Sobieszowie.

W tym sezonie dzieci, które uczestniczą w porankach w Muflonie mają okazję zapoznać się z najbardziej znanymi polskimi legendami. Ubrane w ramy teatru i piosenki, warsztaty artystyczne przybliżają dzieciom niezwykłe historie, które od lat są w naszej tradycji i kulturze. W poprzednich miesiącach dzieci bawiły się przy opowieściach o Bazyliszku, Białej Damie i czarownicach z Łysej Góry.

Poranek ze Złotą Kaczką był kolejną okazją do radosnego i twórczego spędzania czasu z najbliższymi – mówi Agnieszka Gierus z JCK Muflon. - Uczestnicy najpierw poznali legendę o Złotej Kaczce ujętą w ramy czarnego teatru. Następnie nauczyli się śpiewać piosenki o bohaterce legendy. Zarówno legenda i piosenka napisane były przez nas, specjalnie na poranek (teksty Agnieszka Gierus, muzyka Marcin Sweklej). Podczas części artystycznej dzieci składały i zdobiły drewniane szkatułki na skarby. Było też rozstrzygnięcie comiesięcznego konkursu plastycznego na ilustrację do legendy. Nagrodami w nim były zabawki od firmy Mattel oraz kosze z firmy Jelenia Plast .Już teraz zapraszamy na kolejny Poranek. W marcu jego bohaterem będzie Pan Twardowski.

Twoja reakcja na artykuł?

3
100%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group