Czwartek, 17 czerwca
Imieniny: Alberta, Laury
Czytających: 2164
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

KARKONOSZE: Popularne grupy skalne w Karkonoszach będą wyczyszczone

Środa, 17 sierpnia 2011, 8:02
Aktualizacja: 8:03
Autor: Accipiter
KARKONOSZE: Popularne grupy skalne w Karkonoszach będą wyczyszczone
Fot. Archiwum
Na zlecenie Karkonoskiego Parku Narodowego pod koniec września br. legnicka firma ELIOS S.C. wyczyści karkonoskie grupy skalne – Pielgrzymy i Słonecznik z napisów i śmieci. Koszt wykonanej usługi wyniesie 3 tys. 500 złotych.

Dla amatorów pięknych widoków i zainteresowanych formami skalnymi, Pielgrzymy i Słonecznik są najchętniej odwiedzanymi skałkami w obrębie Karkonoskiego Parku Narodowego. Pielgrzymy górują nad Polaną we wschodniej części Karkonoszy. W ich skład wchodzą trzy ogromne granitowe skały, z których najwyższa osiąga 25 metrów. Natomiast widoczna z całej Kotliny najbardziej charakterystyczna skałka gór to Słonecznik.

Turyści nie bacząc na to, „na pamiątkę” zapisują i rysują na popularnych karkonoskich grupach skalnych flamastrami, farbami lub - co gorsza - ostrymi narzędziami. Przeprowadzone jesienią tego roku czyszczenie Pielgrzymów i Słonecznika na pewno będzie nie lada wyzwaniem.

Oprócz tego, Karkonoski Park Narodowy informuje o zmianie przebiegu szlaku przy Schronisku PTTK „Strzecha Akademicka”. W związku z uszkodzeniem muru oporowego przy „Strzesze Akademickiej” i pojawieniem się zagrożenia dla turystów, zostanie zamknięty odcinek szlaku niebieskiego do Samotni, biegnący tarasem pod zachodnią ścianą schroniska. Wyznaczono obejście schroniska drogą od strony południowo-wschodniej. Ta zmiana przebiegu szlaku będzie obowiązywała od 22 sierpnia br. do 15 czerwca 2012.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (11) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group