Środa, 2 grudnia
Imieniny: Piotra, Pauliny
Czytających: 7508
Zalogowanych: 12
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Poprawkowy tydzień stresu

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Poniedziałek, 25 sierpnia 2008, 8:16
Aktualizacja: 8:17
Autor: TEJO
Fot. Archiwum
Komu powinęła się noga podczas wiosennej sesji egzaminów maturalnych, będzie miał szansę poprawić się w najbliższych dniach. Do 29 sierpnia w szkołach ponadgimnazjalnych abiturienci przystąpią do poprawek.

To nowość dla maturzystów: wcześniej musieli czekać na powtórny egzamin do przyszłego roku. Była też możliwość skorzystania z maturalnej amnestii zaproponowanej przez eksministra edukacji Romana Giertycha.

Ze statystyk wynika, że najwięcej maturzystów miało kłopot z zaliczeniem języa polskiego. Na dalszych miejscach widnieją: geografia i biologia, a za nimi – angielski i niemiecki.

Maturzyści po poprawkach będą musieli uzbroić się w cierpliwość. Wyniki poznają za około trzy tygodnie, czyli wówczas, kiedy większość wyższych uczelni zakończy już nabór. Jednak po nagłośnieniu sprawy przez ogólnopolskie media, nie wszystkie szkoły zamkną listy przyjęć. Ale i tak – jak prorokuje Polska Gazeta Wrocławska – poprawkowicze będą mieli gorzej: zostaną im tylko uczelnie niepubliczne lub szkoły pomaturalne. Decydenci komentują, że dzieje się tak poniekąd z winy samych uczniów…

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group