Czwartek, 2 lutego
Imieniny: Marii, Miłosławy
Czytających: 8269
Zalogowanych: 11
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Poprawkowy tydzień stresu

Poniedziałek, 25 sierpnia 2008, 8:16
Aktualizacja: 8:17
Autor: TEJO
JELENIA GÓRA: Poprawkowy tydzień stresu
Fot. Archiwum
Komu powinęła się noga podczas wiosennej sesji egzaminów maturalnych, będzie miał szansę poprawić się w najbliższych dniach. Do 29 sierpnia w szkołach ponadgimnazjalnych abiturienci przystąpią do poprawek.

To nowość dla maturzystów: wcześniej musieli czekać na powtórny egzamin do przyszłego roku. Była też możliwość skorzystania z maturalnej amnestii zaproponowanej przez eksministra edukacji Romana Giertycha.

Ze statystyk wynika, że najwięcej maturzystów miało kłopot z zaliczeniem języa polskiego. Na dalszych miejscach widnieją: geografia i biologia, a za nimi – angielski i niemiecki.

Maturzyści po poprawkach będą musieli uzbroić się w cierpliwość. Wyniki poznają za około trzy tygodnie, czyli wówczas, kiedy większość wyższych uczelni zakończy już nabór. Jednak po nagłośnieniu sprawy przez ogólnopolskie media, nie wszystkie szkoły zamkną listy przyjęć. Ale i tak – jak prorokuje Polska Gazeta Wrocławska – poprawkowicze będą mieli gorzej: zostaną im tylko uczelnie niepubliczne lub szkoły pomaturalne. Decydenci komentują, że dzieje się tak poniekąd z winy samych uczniów…

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Podwyżka goni podwyżkę. Damy radę jeszcze to udźwignąć?

Oddanych
głosów
1120
Tak
20%
Nie
69%
Jeszcze nie wiem
10%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group