Środa, 21 października
Imieniny: Urszuli, Jakuba
Czytających: 1884
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Poprawa językowych błędów

Wiadomości: Jelenia Góra
Czwartek, 5 października 2006, 0:00
Autor: Angelika Grzywacz
Fot. Angelika Grzywacz
Po naszej interwencji uczniowie klas pierwszych w Gimnazjum nr 4 będą mieli dodatkowe godziny angielskiego. Wcześniej, wbrew zapowiedziom w ulotkach, nie było to możliwe.

Dostaliśmy informację od rodziców gimnazjalistów z klas pierwszych, którzy sądzili, że szkoła przyciagnęła wielu zdolnych uczniów ładnie sformułowana ulotką.
Według rodziców jej treść mijała się z prawdą. Informacje o możliwościach rozwoju ich dzieci poprzez tworzenie klas, przykładowo, dwujęzycznych były tylko dobrym chwytem marketingowym.

– Czujemy się oszukani – powiedziała nam pani Anna, jedna z matek gimnazjalisty. – Miałam wysłać dziecko do Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 1, ale zobaczyłam, że Gimnazjum nr 4, które jest tuż obok mojego mieszkania ma równie atrakcyjna ofertę. Interesowała moje dziecko klasa, w której będzie mógł się uczyć dwóch języków jednocześnie. Taka oferta pojawiła się w ulotce „Jedna szkoła, wiele możliwości”.

Wraz z rozpoczęciem się roku szkolnego 2006/2007 zarówno rodzice, jak i dzieci zostali powiadomieni, że jednoczesna nauka języków niemieckiego i angielskiego nie będzie w tym roku możliwa. Dyrekcja szkoły zapewniła jednak, że nie wynika to z próby oszukania rodziców czy uczniów, ale z przyczyn niezależnych od placówki.

– Nauczycielka języka angielskiego znalazła sobie lepszą pracę i odeszła. Nie było nikogo w zastępstwie – wyjaśnia dyrektor szkoły Beata Toczek.
Przez całe wakacje gimnazjum wysyłało oferty i poszukiwało nowego lektora języka angielskiego.
Nie ułatwiła tego nowa ustawa, która zabrania wykonywania zawodu tym, którzy nie mają jeszcze stopnia licencjata, bądź nie ukończyli studiów wyższych.
Do tego stawki dla początkujących nauczycieli są bardzo niskie. Niechętnie podejmują pracę w szkołach państwowych.
– Udało się pozyskać kompetentną osobę dopiero 4 września i to tylko na pół etatu – twierdzi dyrektor B. Toczek.

Rodzice byli zawiedzeni. – Jesteśmy wściekli, bo nie fair jest takie zwabianie uczniów do szkoły i obiecanie kokosów – mówili.
Nie chcą teraz przenosić dzieci do innych szkół, bo już zżyły się w klasach.

W rozmowie z nami dyrektor B. Toczek powiedziała, że nic w tym semestrze zrobić nie można.
– Niestety, pierwszy semestr musi zostać taki, jaki jest. Ja ze swojej strony mogę tylko przeprosić rodziców – usprawiedliwia się dyrektor Toczek.

Tymczasem sprawy w swoje ręce wzięli sami nauczyciele. Po rozmowach z dyrekcją zaoferowali, że będą prowadzić zajęcia społecznie.
– Sami zaproponowali, że uczynią to dwa razy w tygodniu. Najpóźniej uczniowie będą mogli z nich skorzystać za tydzień. Jestem dumna z zespołu. Ta sprawa spędzała nam sen z powiek – mówi Beata Toczek.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (9) Dodaj komentarz

~IgorekYa 6-10-2006 7:13
Heh, to jest nic. W ulotce (rok lub dwa temu) ZSRA (Zespół Szkół Rzemiosł Artystychnych) było napisane, że jest tam STADION Z TRYBUNAMI! Odnośnie sprawy "czwórki" - każdy chce jakoś zwabić uczniów. Nie dziwię się dyrekcji, też bym tak zrobił.
~Olo#4 6-10-2006 7:59
Tyle tylko, że w "4" dodatkowe zajęcia językowe odbywały się realnie. I raczej w sprawie dodatkowego języka pomogła interwencja rodziców, a nie wszystkich świętych.
~miśka 6-10-2006 12:13
pani dyrektor może być faktycznie dumna z nauczycieli ze pracują za darmo nawet wtedy kiedy mają niskie zarobki stażysta na rękę ma 600zł
~inzynier 6-10-2006 15:35
Ta dyrektorka sama siebie osmiesza! Matko jedyna! GIERTYCH WEZ SIE ZA NIA I ZA SIEBIE!!!
~uczeń czwórki 6-10-2006 22:25
jamam 2 języki,główny francuski i dodatkowy angielski i wszystko jest ok
~Tiger 7-10-2006 0:31
Fajna praca - komputer tylko dla ozdoby :) Ciekawe czy potrafi go włączyć :)
~smerfer 11-10-2006 19:17
Miśka, a to tak źle, ze za gadanie dostaje sie 600 zl? W czworce akurat starzystow mamy wspanialych...
~pepe-the teacher 5-11-2006 13:00
wystarczy popatrzeć, jaki rejon należy do "4". i tak sobie nieźle radzą, a n-le szkół średnich są BARDZO zadowoleni z absolwentów tej szkoły.
~klaus maria 5-11-2006 13:01
jedynka i "żerom" podbierają najlepszych uczniów, a później zbierają laury za osiągnięcia. niestety nie swoje, tylko cieżkie pieniądze rodziców wydane na korepetycje... żenada

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group