Czwartek, 18 sierpnia
Imieniny: Heleny, Karoliny
Czytających: 6662
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Pomóżmy samotnym matkom z dziećmi. Z Jelonką.com

Wtorek, 1 marca 2016, 7:19
Aktualizacja: Środa, 2 marca 2016, 13:26
Autor: Jel
Region: Pomóżmy samotnym matkom z dziećmi. Z Jelonką.com
Fot. Archiwum Placówki
Rozpoczynamy próbę wyremontowania Domu dla Samotnych Matek z Dziećmi w Pobiednej. Obecnie mieszka w nim osiemnaścioro dzieci wraz z samotnymi matkami, które musiały uciekać przed koszmarną przeszłością. Niebawem na świat mają tu przyjść dwa kolejne maluszki. A placówka jest w bardzo złym stanie technicznym i wymaga natychmiastowego remontu.

Wierzymy, że razem z Państwem uda się pomóc. Potrzebne są materiały budowlane, opał czy środki czystości. Przydadzą się ręce do pracy i nawet najmniejszy gest.

W akcję „Pomóżmy samotnym matkom z dziećmi. Z Jelonką.com” zaangażować się może każdy. Pomoc potrzebna jest bowiem na trzech płaszczyznach, a ich zakres jest naprawdę wielki.

Pierwsza i najważniejsza to remont placówki. Co potrzebujemy? Trzy okna dachowe drewniane o wymiarach 78x55 (głębokość 11,6), jedno okno pokojowe, panele podłogowe na powierzchnię 200 mkw., kafle podłogowe - 150 mkw., farby na powierzchnię ok. 300 mkw. (kolory pastelowe), płyty OSB na pokrycie 200 mkw. podłogi, zamrażarki skrzyniowe przemysłowe (takie, jakie spotykamy w sklepach, hurtowniach), gładzie na powierzchnię 300 mkw., klej do kafli, fugę. Do tego potrzebujemy ludzi o dobrych sercach, którzy pomogą nam ten remont przeprowadzić.

Druga sprawa – również bardzo ważna bo kosztowna – to opał. Placówka potrzebuje miesięcznie przez cały rok (bo latem podgrzewana jest woda) około dwie tony tzw. ekogroszku.

I trzecia – co miesiąc potrzebne są środki czystości oraz środki higieniczne dla mam i dzieci. I tu o pomoc poprosimy 12 szkół średnich/zawodowych. Chcielibyśmy, żeby każda z placówek wybrała sobie jeden miesiąc w roku, w którym pomoże zebrać niezbędne produkty. Mamy już dwie pierwsze szkoły, która zadeklarowała pomoc. W marcu br. będzie to Zespół Szkół Ogólnokształcących i Technicznych w Jeleniej Górze, czyli III LO. Na wolontariuszy tej placówki z ich opiekunem na czele zawsze można liczyć. W kwietniu pomoc zadeklarował Zespół Szkół Rzemiosł Artystycznych w Jeleniej Górze. Ta szkoła też pomaga nie pierwszy raz. Dziękujemy!

- Z prośbą o wsparcie akcji zwracamy się do wszystkich ludzi, którzy mogliby w jakikolwiek sposób pomóc – mówi Angelika Grzywacz- Dudek, zastępca redaktora naczelnego gazety i portalu Jelonka.com, pomysłodawczyni akcji „Pomóżmy samotnym matkom z dziećmi. Z Jelonką.com”. – O pomoc – w każdej postaci – prosimy przedsiębiorców, stowarzyszenia, wolontariuszy, przedstawicieli szkół średnich i wyższych, parlamentarzystów, radnych, władze samorządowych w całym regionie, przedstawicieli służb mundurowych (policja, straż pożarna, straż miejska) i innych ludzi o dobrym sercu. Liczymy również na udział lokalnych artystów. Marzy mi się wspólny koncert, a może nawet kilka imprez charytatywnych na rzecz Domu Samotnych Matek z Dziećmi w Pobiednej. Co możemy dać w zamian? Medialną promocję oraz podziękowanie za pośrednictwem naszego portalu i naszej gazety Jelonka.com oraz - mam nadzieję – innych mediów, które zachcą nagłośnić naszą akcję. Co cieszy, mamy już pierwsze deklaracje osób, które chcą włączyć się do tego działania – dodaje koordynatorka.

Wielu twierdzi, że budynek w Pobiednej kompletnie nie nadaje się do użytku i powinno się go wyburzyć, ale dyrekcja placówki przekonuje, że to nieprawda.

– Owszem obiekt potrzebuje pilnego remontu, ale cały czas jest dopuszczany do użytku przez wszystkie służby – mówi Jolanta Fijałkowska, kierownik Domu dla Samotnych Matek z Dziećmi w Pobiednej. – Prawdą jest, że sami nie udźwigniemy finansowo tego, co trzeba w naszym domu zrobić, ale wierzymy, że znajdą się ludzie dobrej woli, którzy nam pomogą. Teraz co miesiąc muszę też mieć pieniądze na jedzenie, opał czy środki czystości, ale budżet placówki jest tak ograniczony, że często muszę dokonywać bolesnych wyborów na co przeznaczę pieniądze – dodaje J. Fijałkowska.

Co tydzień będziemy informować Państwa o postępach naszej akcji oraz o ludziach, którzy się do niej włączyli.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (40) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group