Niedziela, 20 września
Imieniny: Eustachego, Filipiny
Czytających: 1767
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Pomóż uzyskać stypendium jeleniogórzankom. Zagłosuj!

Wiadomości: Kraj/Jelenia Góra
Niedziela, 6 kwietnia 2014, 8:12
Aktualizacja: 8:14
Autor: Przemo
Fot. Organizator
Trzy uczennice Gimnazjum nr 4 im. Noblistów Polskich w Jeleniej Górze zostały zgłoszone do Ogólnopolskiego Programu Stypendialnego. Natalia Janas (piłkarka ręczna KPR–u, reprezentantka Polski), a także Paulina Morek i Monika Piotrowska ubiegają się o stypendium w wysokości 150 zł.

Uniwersytecka Szkoła Kształcenia Indywidualnego zaprasza do wzięcia udziału w Ogólnopolskim Programie Stypendialnym dla szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych w całej Polsce. Celem programu jest wspieranie najlepszych uczniów, kształtowanie aktywnej postawy społecznej młodzieży, rozwijanie jej zainteresowań, inspirowanie do działań poprzez popularyzowanie pozytywnych wzorców zachowań.

Stypendium jest przyznawane uczniom szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych za wybitne osiągnięcia naukowe, sportowe, artystyczne lub gdy uczeń zasłużył się czymś szczególnym dla swojego regionu (np. wybitny sportowiec, społecznik, talent artystyczny, programista, hobby, pasja itp.). Stypendium przyznawane jest dwa razy w roku na okres 5 miesięcy (tj. na I i II semestr szkolny) w wysokości 150 zł miesięcznie.

Aktualna klasyfikacja (6.IV.2014 r.):
Natalia Janas - kl. II - 656 głosów,
Paulina Morek - kl. III - 402 głosy,
Monika Piotrowska - kl. II - 6 głosów.

Źródło: uski.edu.pl

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (14) Dodaj komentarz

~ŚLIWERSKI 6-04-2014 8:48
Nazwy własnej "uniwersytet" - "uniwersytecki" -używają nie tylko uniwersytety, ale także te podmioty w sferze usług edukacyjnych, które nie są powiązane z jakimkolwiek uniwersytetem w naszym kraju. Zastanawiam się zatem nad tym, czy każdy może używać tej nazwy w sytuacji, gdy jest podmiotem gospodarczym powiązanym z edukacją np. gdy jego oferta edukacyjna nie ma nic wspólnego z akademicką, tylko jest adresowana do uczniów szkół podstawowych, gimnazjów czy ponadgimnazjalnych? Czy też możemy nazwać ją uniwersytecką? Czy nie mamy tu do czynienia z nadużywaniem nazwy "uniwersytet" , "uniwersyteckość" tylko po to, by wprowadzić klientów w błąd, sugerując im związek z instytucją, którego nie ma? Jest to podnoszenie sobie w ten sposób niczym niezasłużonego prestiżu w rynkowej walce o klienta.
~jakitaki 6-04-2014 11:07
@08:48 ....ale o co ci chodzi człowieku?? miałeś oddać głos na którąś z trzech dziewczyn z Jeleniej , zrobiłeś to? nie ? to spadaj ze swoimi wywodami !... ja zagłosowałem na Monikę Piotrowską... daleko jest więc trzeba ją podciągnąć :D
~z innejbajki 6-04-2014 12:05
Pierwsza strona listy : Natalia Janas 3-cia na liście, Paulina Morek 8-ma. Trzecia strona listy : Monika Piotrowska 14-ta. Link do głosowania /bo oczywiście w artykule nie ma szybkiej ścieżki żeby zagłosować :) / : http://uski.edu.pl/?page=ankieta&sid=14&odk=0&str=1
~kk 6-04-2014 15:57
A może napiszcie coś o osiągnięciach tych panienek, a nie tylko to że trzeba na nich zagłosować? Jedyne ich "osiągnięcia", o jakim się dowiedziałem z artykułu, to jest liczba punktów zdobyta w głosowaniu. Takie to nastały czasy, że o nagrodach dzisiaj nie decydują faktyczne osiągnięcia, a liczba "lajków" z fejsbooka, czyli liczba wirtualnych znajomych, którzy zwykle dwoją się i troją, klikając całymi dniami na swoją koleżankę z różnych adresów IP czy różnych kont.
~jakitaki 6-04-2014 16:39
@15:57 jakie to typowo polskie, a w szczególności małomiasteczkowe... upi.... na wstępie, zanim cokolwiek... najpierw zagłosuj , wesprzyj osoby ze swojego otoczenia, a jeśli te jakimś tam cudem zdobędą te stypendia, rozliczaj z nich i zastanawiaj się na to , czy dziewczyny zasłużyły na nie, czy nie zasłużyły.
~ 6-04-2014 19:29
~jakitaki, czy ty jesteś jedną z tych panienek? Najpierw zagłosować, żeby dostały stypendia, a dopiero potem rozliczać z tego, czy zasłużyły? A może na odwrót: najpierw trzeba sobie zasłużyć na stypendium? Skądś ty się urwał - z choinki? Jesli to ty walczysz o forsę, to pochwal się w komentarzach jakie masz osiagnięcia. Po twoich zacietrzewieniu można wnioskować że nie masz żadnych.
~jackie 6-04-2014 19:43
Na pewno nie zagłosuję na żadną z kandydatek i odradzam to wszystkim. Jeśli, jak napisano, celem stypendium jest "wspieranie najlepszych uczniów", to od ich oceny są nauczyciele, a nie przypadkowe osoby z internetu, które zupełnie nie znają tych uczniów. Czy te stypendia są przyznawane za osiągnięcia, czy za liczbę kliknięć anonimowych ludzi (często przy tym oszukujących i głosujących po wiele razy - jak to w internecie często bywa)? Wygląda na to, że to drugie. Ktoś może zdobyć dużo głosów, bo ma wielu znajomych i stracą przez to ci naprawdę zdolni, którzy mają mniej znajomych albo do głosowania na nich nie namówiono w portalach takich jak ten. Dziękuję za takie zasady.
~Iga 6-04-2014 20:35
Poczytajcie trochę o tej szkole i jej szefach, zanim zagłosujecie na tę edukacyjną inicjatywę. Szkoła, szczycąc się referencjami, w rzeczywistości publikuje jednorazowe podziękowania róznych instytucji (przedszkole, kościół, itp ) za podarowane zabawki lub datek na tacę. Właściciel szkoły figuruje w KRS także jako prezes fimy "alkohole świata", pod adresem ulicy, gdzie mieści się szkoła. Poza tym, zgadzam się z głosem mówiącym o bezkrytycznym głosowaniu dla samego głosowania.
~jakitaki 6-04-2014 21:38
nic tobie do tego kim jestem i jakie mam osiągnięcia, wkurzają mnie takie ograniczone postaci, które zamiast pomagać, wcinają swoje 3 grosze, siejąc niepotrzebny zamęt. Dla mnie wystarczającym i jedynym argumentem jest to, że dziewczyny SĄ STĄD i dlatego jestem za nimi! niezależnie od tego co tam sobie chcesz wymyślać i jaką ideologie do swoich idiotyzmów dopisywać - cieszy mnie jedno, że myślących tak jak ty, jest zdecydowana mniejszość, bo dziewczyny są coraz wyżej.
~walery 6-04-2014 21:44
jakitaki głosuje po prostu na SWOICH, a nie na zdolnych. Komusza mentalność pełną gębą. Nie kompromituj się człowieku więcej, poza tym twoja zajadłość świadczy że twoje ujadanie tutaj nie jest bezinteresowne. Bardziej szkodzisz niż pomagasz ale oczywiście jesteś za głupi żeby to zrozumieć.
~Klara 7-04-2014 9:34
Plakat masakra - jestem ciekawa ile to pożal się Boże "dzieło" kosztowało? I kto na tym zarobił?
~ 7-04-2014 9:50
czy miasta juz nie stac na tak skromne stypendia dla najzdolniejszych - czy moze paru cwaniakow chce wzruszyc narod i zarobic , a moze bogaci ludzie naszego miasta wezma te zdolne w tak zwana adopcje na odleglosc, skoro w ten sposob adoptuja dzieci z afryki- to czemu nie w Polsce i nie w Jeleniej Gorze - a moze tak radni i poslowie by o tym pomysleli jest ich troche przy korycie a tu jak widzimy tylko 3 uczennice i tylko 150 zl /mies- co to za pieniadze dla takich radnych jeleniogorskich i poslow
~ 7-04-2014 10:20
uwaga na te Uniwersytecka Szkole ksztalcenia Indywidualnego- to jakies ... z Krakowa czytalam wiele niepochlebnych opinni na jej temat
~ 8-04-2014 1:34
Jakie "orły", takie stypendium. Sorry, ale dla osób, które zdobywają stypendia dzięki głosom na fejsbusiu, nawet te 150 zł to dużo za dużo.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group