Polub Jelonkę:
Czytaj także: Wałbrzych Świdnica
Sobota, 19 lipca
Imieniny: Marcina, Wincentego
Czytających: 9389
Zalogowanych: 68
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Pomodlą się za zwierzęta

Sobota, 3 października 2009, 8:29
Aktualizacja: 8:29
Autor: Angela
JELENIA GÓRA: Pomodlą się za zwierzęta
Figura św. Franciszka z Asyżu w Sanktuarium Nawiedzenia Najświętszej Marii Panny w Hejnicach (Czechy)
Fot. TEJO
Już w najbliższą niedzielę (4.10.09) do parafii p.w. św. Franciszka z Asyżu warto przyjść ze zwierzakiem. W niedzielę o godzinie 16.00 poza wiernymi w kościele pojawią się konie, psy, koty, myszy, szczury, papugi.

Z okazji Światowego Dnia Zwierząt wszystkich mieszkańców wraz z ich zwierzakami zaprasza Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami w Polsce, Oddział w Jeleniej Górze oraz proboszcz parafii pod wezwaniem Świętego Franciszka z Asyżu przy ulicy Morcinka, ksiądz Grzegorz Niwczyk. Uroczystość organizowana jest co roku od dziesięciu lat i jak pokazuje doświadczenie pomysł to trafiony.

– Co roku jest coraz więcej młodzieży, a także zwierząt – mówi Eugeniusz Ragiel, prezes Zarządu Głównego Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami w Polsce. – Wszystkich, nawet tych, którzy nie mają zwierząt, serdecznie zapraszamy i liczymy, że w tym roku będzie nas jeszcze więcej niż w minionym.

Uroczystość rozpocznie się o godzinie 16.00 w kościele pod wezwaniem Świętego Franciszka z Asyżu przy ulicy Morcinka.

Sonda

Czy na ulicy Wolności powinno być więcej np. świateł, aby spowolnić ruch na odcinku do Cieplic?

Oddanych
głosów
830
Tak
31%
Nie, tak jak jest jest dobrze
62%
Nie mam zdania
7%
 
Głos ulicy
Nie "siedzimy" na telefonach
 
Warto wiedzieć
Trump chce ataku na Moskwę
Rozmowy Jelonki
Strzelania będą tylko raz w tygodniu
 
112
Zwierzę wybiegło, bus uderzył w drzewo
 
Kilometry
Retro pociągiem przez góry i granicę
 
Aktualności
Jeleniogórska Szprycha 2025
 
Jeleniogórskie ulice
Symbol polskości w centrum Jeleniej Góry – ulica Drzymały
Copyright © 2002-2025 Highlander's Group