Niedziela, 25 października
Imieniny: Darii, Kingi
Czytających: 2130
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Pomocna dłoń dla zagrożonych rodzinną przemocą

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Niedziela, 11 grudnia 2011, 10:45
Aktualizacja: 10:46
Autor: UM
Prezydent Jeleniej Góry, Marcin Zawiła powołał Zespół Interdyscyplinarny dla współdziałania różnych instytucji i stowarzyszeń.

Celem pracy Zespołu jest możliwie efektywne świadczenie pomocy osobom zagrożonym przemocą w rodzinie. – W tych sprawach konieczne jest współdziałanie wielu stron – powiedział Marcin Zawiła.
– Skuteczne są czynności podejmowane przez organizacje samorządowe, które łatwiej, niż urzędy docierają do ludzi pokrzywdzonych. Ale z drugiej strony tylko dzięki pracy urzędów i instytucji można systemowo rozwiązywać problemy, zapewniać bezpieczne schronienie, utrzymywać w gotowości miejsca, w których ludzie w poczuciu zagrożenia mogą poczuć się bezpiecznie .

W skład zespołu wchodzą m.in. przedstawiciele MOPS, Ośrodka Interwencji Kryzysowych, Miejskiej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, policji, oświaty, ochrony zdrowia, ale przede wszystkim – wielu organizacji pozarządowych. Do zespołu należą też kuratorzy sądowi, zawodowi i społeczni, dopraszani będą też – w razie potrzeby – prokuratorzy, czy przedstawiciele innych służb. Wspólnym celem pracy jest usprawnienie przepływu informacji i natychmiastowe reagowanie na przejawy przemocy. Zadania szczegółowe opisano w „Programie przeciwdziałania przemocy oraz ochrony ofiar przemocy w rodzinie dla Jeleniej Góry na lata 2011 – 2015”.

- Ten zespół jest jednym z kilku działających w mieście – powiedział Marcin Zawiła – ale jedna cecha jest dlań wyróżniająca. Członkowie tego właśnie zespołu muszą – z oczywistych powodów – podpisać oficjalny dokument prawny o zachowaniu poufności informacji i danych. Będą bowiem podejmowali interwencje w wyjątkowo wrażliwych obszarach bytowych jeleniogórskiej społeczności.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (3) Dodaj komentarz

~Iwona 12-12-2011 8:46
Taka pomoc to fikcja. Jestem osobą która codziennie jest poniżana wyzywana i słysze grożby że zginę . To trwa od lat . w końcu poszłam zgłosić przemoc domową. Policja nic nie zrobiła a prokurator stwierdził że przemocy nie ma, bo nie ma innych świadków tylko domownicy. Uwierzył naszemu oprawcy. odwołanie nic nie dało .
~ina 12-12-2011 9:24
dlaczegóż to nie zamieszczacie wypowiedzi czytelników,które jako sugestie warte są do wzięcia pod uwagę?
~ 12-12-2011 9:55
codziennie słyszę jak sąsiadka wyzywa i lży swojego syna, wychowuje go krzykiem i to tak się wydziera że na całą kamienicę ją słychać dzieciak często płacze, czy ta kobieta powinna skorzystać z pomocy specjalisty psychologa i czy jest to przemoc w rodzinie? a widzę też że ten dzieciak nawet w publicznych miejscach zaczyna się zachowywać tak jak ona pokrzykuje do niej i przeklina nawet w sklepach a ma zaledwie 6 lat - czy myślicie że z tego dziecka wyrośnie coś dobrego a i wychowuje go bez ojca ale sama tez nie miała ojca więc kiepską przyszłość przewiduję dla tego dzieciaka - i co zrobić w takiej sytuacji żeby nie usłyszeć od niej nie wtrącać mi się bo ja wiem lepiej

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group