Czwartek, 17 czerwca
Imieniny: Alberta, Laury
Czytających: 4424
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Pomoc Mariuszowi pilnie potrzebna

Czwartek, 13 października 2011, 8:28
Aktualizacja: 8:29
Autor: Agrafka
JELENIA GÓRA: Pomoc Mariuszowi pilnie potrzebna
Fot. Archiwum
Życie 28–letniego Mariusza w jednej chwili zmieniło bieg, kiedy rozpoznano u niego nowotwór mózgu. Mężczyzna nie poddaje się i walczy o powrót do zdrowia.

U Mariusza w 2011 r. niespodziewanie rozpoznano nowotwór złośliwy mózgu – glejak wielopostaciowy. Mariusz przeszedł operację i został zakwalifikowany do programu terapeutycznego finansowanego przez NFZ: „Leczenie dorosłych z nowo zdiagnozowanym glejakiem wielopostaciowym”, od końca marca zaczął przyjmować chemioterapię. Leczy się w specjalistycznym szpitalu im. dr. Alfreda M. Sokołowskiego w Wałbrzychu, gdzie lekarzem prowadzącym jest dr Jolanta Błaszczyk-Mnich. Chory obecnie przyjmuje lek TEMODAL (chemioterapia). Jednak leczenie to nie przynosi oczekiwanych rezultatów.

Nadzieją na zdrowie dla Mariusza jest chemioterapia niestandardowa, nierefundowana przez NFZ. Cykl leczenia nowoczesnym lekiem AVASTIN trwa 6 miesięcy i kosztuje ok. 42 tys. zł. Liczy się każda złotówka. Osoby chcące pomóc mogą kontaktować się poprzez maila podanego na plakacie, z osobami zajmującymi się bezpośrednio zbieraniem środków na leczenie Mariusza.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (33) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group