Polub Jelonkę:
Czytaj także: Wałbrzych Świdnica
Sobota, 15 listopada
Imieniny: Alberta, Leopolda
Czytających: 10734
Zalogowanych: 92
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Pomaluj swój świat na kawałku szkła

Czwartek, 15 października 2009, 14:39
Aktualizacja: 15:13
Autor: TEJO
JELENIA GÓRA: Pomaluj swój świat na kawałku szkła
Fot. TEJO
Muzeum Karkonoskie zaprasza dzieci i młodzież ze szkół miasta i powiatu na warsztaty, podczas których można wykonać własnoręcznie obrazek na szkle.

Dziś progi placówki przekroczyli młodzi jeleniogórzanie z podstawówek „jedenastki” i „dziesiątki”. Malowania na szkle uczyli się także nauczyciele. Tajniki techniki zdradziła twórcom Barbara Baniecka-Dziadzio, artystka ludowa z Zakopanego wraz z mężem. Malowano głównie wzorki na podstawie szablonów, ale nie brakowało też bardziej śmiałych zapędów twórczych.

Skutkiem było dzieło oraz – a może przede wszystkim – radość z wykonanego samodzielnie obrazka. Każdy uczestnik warsztatów zabrał swoją pracę do domu. Jutro Muzeum Karkonoskie odwiedzi młodzież ze Świerzawy oraz z cieplickiego Liceum Plastycznego. Warsztaty są organizowane w ramach Programu „Dziedzictwo Kulturowe; priorytet 5: Ochrona dziedzictwa kultury ludowej’ realizując projekt z ramienia MKiDN pt. „Uzupełnienie kolekcji ludowego malarstwa na szkle”,

Aneta Firszt z działu edukacji MK zaprasza także na lekcje muzealne oraz inne prezentacje związane z działalnością placówki. Telefon: 75 643 81 55

Sonda

Czy bierzesz udział w zrzutkach, zbiórkach i innych formach finansowej pomocy?

Oddanych
głosów
541
Tak, kilka razy w miesiącu
7%
Tak, ale raz na parę miesięcy
27%
Tak, ale wspieram tylko potrzebujących z regionu
6%
Tak, ale wspieram potrzebujących w inny sposób
11%
Nie biorę udziału w takich akcjach
49%
 
Głos ulicy
Za Polskę oczywiście walczyłbym
 
Warto wiedzieć
Pod tym względem Bałtyk to fenomen
Rozmowy Jelonki
Julia przed swoim najważniejszym do tej pory startem w szachowej karierze – Olimpiadzie w Kazachstanie
 
112
Narkotyki ukryte w podłodze ciężarówki
 
Aktualności
Mobilne płuca pokazują prawdę o smogu
 
Aktualności
Jelenia Góra uhonorowała Alinę Obidniak
 
Aktualności
Idzie zima, nawet 20 stopni mniej
Copyright © 2002-2025 Highlander's Group