Niedziela, 26 września
Imieniny: Łucji, Justyny
Czytających: 5946
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Polskie stroje ludowe w „Muflonie” już jutro

Wtorek, 10 czerwca 2014, 7:52
Aktualizacja: 7:54
Autor: Org
Jelenia Góra: Polskie stroje ludowe w „Muflonie” już jutro
Fot. Organizator
Uroczyste otwarcie wystawy „Polskie stroje ludowe” odbędzie się już jutro (11 czerwca) o godz. 17.00 w Miejskim Domu Kultury „Muflon”. To pierwsza taka ekspozycja w Jeleniej Górze.

Wśród eksponatów podziwiać będzie można fotografie Hansa Hildenbranda realizowane dla National Geographic w latach 1930-’35 ze zbiorów Photo Channel, wystawę plenerową - łowicki strój ludowy na dawnej fotografii, lalki w strojach ludowych ze zbiorów Janiny i Bernarda Kielaków, reprodukcje „Polskie stroje ludowe” zebrane pod kierownictwem naukowym Jana Manugiewicza oraz oryginalne stroje ludowe wypożyczone z Muzeum Wsi Kieleckiej. Na gości czekać będzie poczęstunek w postaci wiejskiego stołu, na którym znajdą się bochny chleba, domowy smalec i kiszone ogórki. Wstęp jest bezpłatny, a wystawa czynna do końca czerwca.

Wystawa „Polskie stroje ludowe” jest częścią projektu V Międzynarodowy Festiwal Folkloru -“ tradycja inspiruje. Projekt jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz środków budżetu państwa za pośrednictwem Euroregionu Nysa.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (5) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group