Środa, 4 sierpnia
Imieniny: Dominika, Jana
Czytających: 5060
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Polska jest tylko jedna, ale podzielona

Poniedziałek, 30 maja 2011, 7:07
Aktualizacja: Wtorek, 31 maja 2011, 7:09
Autor: Petr
JELENIA GÓRA: Polska jest tylko jedna, ale podzielona
Fot. Petr
W minioną sobotę w Domu Katechetycznym przy bazylice mniejszej św. Erazma i Pankracego odbyło się spotkanie posłów Prawa i Sprawiedliwości z mieszkańcami Jeleniej Góry, przygotowane w ramach akcji: „Polska jest tylko jedna – rozmowy o Polsce”.

Podczas dyskusji z mieszkańcami miasta, która ruszyła o 17.00, i której przewodniczyła poseł Marzena Machałek poruszano tematy związane z obecną sytuacją w Polsce i regionie dolnośląskim, jak również z planami na przyszłość dotyczącymi także rozwoju Jeleniej Góry. Do jakich konkluzji udało się dojść uczestnikom spotkania?

Między innymi do takich, że dzisiejsza Polska to kraj wielkiej manipulacji, lobbingu, w którym grabienie mienia publicznego to rzecz normalna, i w którym króluje korupcja, kolesiostwo i reklamiarstwo. Podczas spotkania, solidnie dostało się również mediom prywatnym, które – zdaniem senatora Stanisława Piotrowicza oraz posła Arkadiusza Mularczyka – w dużej mierze opierają się na kreowaniu nieprawdziwego wizerunku współczesnej Polski i Polaków.

– W mediach prywatnych zazwyczaj pracują młodzi dziennikarze, bez doświadczenia i wiedzy czerpanych z życia. Dla ludzi tych, najważniejsza jest jak najszybsza kariera zawodowa, przez co często zdarza się im ulegać rozmaitym wpływom. Działać na czyjąś, a przy tym swą korzyść i co za tym idzie, mówić nieprawdę, pokazywać rzeczywistość nie taką, jaka jest lecz według własnego uznania – tłumaczył senator Stanisław Piotrowicz.

– Prywatne media, stacje komercyjne są zwykle sponsorowane z zagranicznego budżetu, a to już świadczy samo o sobie. Dziennikarze w takich redakcjach, po prostu, pracują dla swoich sponsorów z niekorzyścią dla Polski. Zwróćmy również uwagę na to, jaki jest wpływ obecnej partii rządzącej na media, zakazującej im puszczania spotów i reklam wyborczych – mówił poseł Arkadiusz Mularczyk. I dodał: – Należy zrobić wszystko, by zmienić władzę. Wybory są już wkrótce.

O czym świadczy spotkanie przedstawicieli partii PiS w Domu Katechetycznym? O tym, że istotnie – „Polska jest tylko jedna”, ale aż tak podzielona nie była od wieków. Należy jednak podkreślić, że prócz uskuteczniania agitki politycznej, posłowie PiS-u wypowiadali się bardzo konkretnie i trafnie na temat ewentualnych sposobów przezwyciężania problemów w Polsce, w tym także w Jeleniej Górze oraz regionie.

Mówiono np. o konieczności zwiększenia środków finansowych na rozwój miast małych czy peryferyjnych, poprawie komunikacji i rozbudowie infrastruktury w tychże oraz, i tu przykład związany ze Szklarską Porębą, walce o drogę S3. Prócz senatora Stanisława Piotrowskiego i posła Mularczyka, gośćmi spotkania byli również posłowie: Jan Warzecha, Adam Śnieżek, Halina Olendzka i Piotr Babinetz.

– Ideą spotkania z posłami z partii PiS z całej Polski jest rozmawianie o problemach naszego kraju i naszych małych ojczyzn, w tym przypadku Jeleniej Góry i jej okolic. Spotkanie to miało również na celu poszukiwanie skutecznych rozwiązań na przyszłość. Z jednej strony tego typu spotkania służą integracji nas, posłów, z drugiej przekazywaniu tego, co chcemy powiedzieć. Dyskurs na temat obecnej sytuacji w Polsce, a także tego, co czeka ją w najbliższej przyszłości prowadzimy bezustannie. I poruszamy kwestie bardzo różne: istotne dla wszystkich Polaków, np. niewystarczającej ochrony prezydenta i te związane z naszym miastem, czyli m.in. walki o drogę S3 – podsumowuje poseł Marzena Machałek.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (73) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group