• Sobota, 22 lutego 2020
  • Godz. 2:32
  • Imieniny: Marty, Magłorzaty, Piotra, Romy
  • Czytających: 4144
  • Zalogowanych: 10
  • Niezalogowany | Zaloguj | Rejestracja

Polska jest tylko jedna, ale podzielona

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Poniedziałek, 30 maja 2011, 7:07
Aktualizacja: Wtorek, 31 maja 2011, 7:09
Autor: Petr
Fot. Petr
W minioną sobotę w Domu Katechetycznym przy bazylice mniejszej św. Erazma i Pankracego odbyło się spotkanie posłów Prawa i Sprawiedliwości z mieszkańcami Jeleniej Góry, przygotowane w ramach akcji: „Polska jest tylko jedna – rozmowy o Polsce”.

Podczas dyskusji z mieszkańcami miasta, która ruszyła o 17.00, i której przewodniczyła poseł Marzena Machałek poruszano tematy związane z obecną sytuacją w Polsce i regionie dolnośląskim, jak również z planami na przyszłość dotyczącymi także rozwoju Jeleniej Góry. Do jakich konkluzji udało się dojść uczestnikom spotkania?

Między innymi do takich, że dzisiejsza Polska to kraj wielkiej manipulacji, lobbingu, w którym grabienie mienia publicznego to rzecz normalna, i w którym króluje korupcja, kolesiostwo i reklamiarstwo. Podczas spotkania, solidnie dostało się również mediom prywatnym, które – zdaniem senatora Stanisława Piotrowicza oraz posła Arkadiusza Mularczyka – w dużej mierze opierają się na kreowaniu nieprawdziwego wizerunku współczesnej Polski i Polaków.

– W mediach prywatnych zazwyczaj pracują młodzi dziennikarze, bez doświadczenia i wiedzy czerpanych z życia. Dla ludzi tych, najważniejsza jest jak najszybsza kariera zawodowa, przez co często zdarza się im ulegać rozmaitym wpływom. Działać na czyjąś, a przy tym swą korzyść i co za tym idzie, mówić nieprawdę, pokazywać rzeczywistość nie taką, jaka jest lecz według własnego uznania – tłumaczył senator Stanisław Piotrowicz.

– Prywatne media, stacje komercyjne są zwykle sponsorowane z zagranicznego budżetu, a to już świadczy samo o sobie. Dziennikarze w takich redakcjach, po prostu, pracują dla swoich sponsorów z niekorzyścią dla Polski. Zwróćmy również uwagę na to, jaki jest wpływ obecnej partii rządzącej na media, zakazującej im puszczania spotów i reklam wyborczych – mówił poseł Arkadiusz Mularczyk. I dodał: – Należy zrobić wszystko, by zmienić władzę. Wybory są już wkrótce.

O czym świadczy spotkanie przedstawicieli partii PiS w Domu Katechetycznym? O tym, że istotnie – „Polska jest tylko jedna”, ale aż tak podzielona nie była od wieków. Należy jednak podkreślić, że prócz uskuteczniania agitki politycznej, posłowie PiS-u wypowiadali się bardzo konkretnie i trafnie na temat ewentualnych sposobów przezwyciężania problemów w Polsce, w tym także w Jeleniej Górze oraz regionie.

Mówiono np. o konieczności zwiększenia środków finansowych na rozwój miast małych czy peryferyjnych, poprawie komunikacji i rozbudowie infrastruktury w tychże oraz, i tu przykład związany ze Szklarską Porębą, walce o drogę S3. Prócz senatora Stanisława Piotrowskiego i posła Mularczyka, gośćmi spotkania byli również posłowie: Jan Warzecha, Adam Śnieżek, Halina Olendzka i Piotr Babinetz.

– Ideą spotkania z posłami z partii PiS z całej Polski jest rozmawianie o problemach naszego kraju i naszych małych ojczyzn, w tym przypadku Jeleniej Góry i jej okolic. Spotkanie to miało również na celu poszukiwanie skutecznych rozwiązań na przyszłość. Z jednej strony tego typu spotkania służą integracji nas, posłów, z drugiej przekazywaniu tego, co chcemy powiedzieć. Dyskurs na temat obecnej sytuacji w Polsce, a także tego, co czeka ją w najbliższej przyszłości prowadzimy bezustannie. I poruszamy kwestie bardzo różne: istotne dla wszystkich Polaków, np. niewystarczającej ochrony prezydenta i te związane z naszym miastem, czyli m.in. walki o drogę S3 – podsumowuje poseł Marzena Machałek.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (73) Dodaj komentarz

~wyborcy 30-05-2011 7:52
Ta salka byla na to spotkanie za mala Takich tlumow dawno nie widzielismy coz w koncu ta partia PiS jest jedna ale......podzielona
~Tykotyle 30-05-2011 7:55
Polskę podzielili właśnie pisowcy " my tu wy tam". Teraz zbierają żniwa. Takich ludzi jak Jarosław K. i jego klakierów należy usnąć na margines w najbliższych wyborach i nigdy więcej nie dopuszczać do polityki.
~zbyniu007 30-05-2011 8:15
Polska podzielona ale przez kogo??.Opowiedź na to pytanie zna każdy normalny człowiek interesujący się polityką.Jarosław Kaczyński i jego partia podzielili polaków.Przed wyborami na prezydenta RP był miły, dobry i przyjazny.Przegrał wybory i pokazał swoje prawdziwe oblicze.Nigdy w życiu nie zagłosuje na PiS.
~kosiarz 30-05-2011 8:18
Kazdy wie czyja to zasługa. Nigdy takiego czegos nie było, amen!
~rrrrrrrrrrrr 30-05-2011 8:39
Uważam, że sala katechetyczna nie jest właściwym miejscem na tego typu spotkania... Rozumiem, że PiS jest partią "prokościelną", ale jestem rozczarowana decyzją, ujmując szeroko "władz Parafii".
~Obywatel 30-05-2011 8:42
Jak można rozmawiać o przyszłości Polski w "Domu katechetycznym" przecież to irracjonalne. Kiedyś popierałem M.Machałek ale coraz mniej zaczynam w jej intencje wierzyć.
~Eh.... 30-05-2011 8:50
O JEZUS I NIKT NAWET nie wiedział że będzie takie spotkanie jedynie radio Maryjowscy zapewne byli szlak mnie trafia że coś się dzieje :p i ja g... wiem ciekawe dla czego :P
~do 8.39,8.42 30-05-2011 8:54
No przecież na kimś trzeba się oprzeć, wybory tuż, tuż...
~@Tykotyle 30-05-2011 9:00
Czy wy POstUBeckie POmioty potraficie napisac coś z sensem oprócz tych głupich, onetowych wstawek? Masz prawo miec swoje zdanie, ale nie zaprzeczaj podstawoej logice! Myslisz że wszystko można ośmieszych, wykpić?!z wszystkiego można zadwrić?! Na prawdę w POstbolszewickim języku nie ma takch słów jak "logika", "przyzwoitość"?! Czy ty wiesz jeden z drugim idioto jakie bagno robisz ze swojego domu?! Czy zdajecie sobie sprawę razem co czynicie juz nie tylko z prawem ale z wszystkim tym co czyni dane państwa cywilizowane lub nie?! Człowiek, jesli chce zachować się przyzwoicie, tematy niewygodne, niejasne POMIJA!!Nie kpi, nie kłamie,
~o 9.00 30-05-2011 9:09
"Co czynicie" - i wszystko jasne...
~Jj23 30-05-2011 9:12
Białe jest czarne ,a czarne jest białe!!!
~MS 30-05-2011 9:18
Wypowiedź @Tykotyle - oto merytoryczność dyskusji w wydaniu PiS. Wyzwać, wyzwać, wyzwać a "mojsza" prawda jest prawdziwsza niż prawda innych. Oby nigdy więcej to ugrupowanie nie rządziło Polską. Dość bezpodstawnych pomówień, fajerwerków CBA i innych konferencji prasowych o hipotetycznych układach.
rymcycymcy 30-05-2011 9:19
...a jak nie wybierzecie PiS ...to POjdziecie do PIEKŁA ! :))
~ja 30-05-2011 9:20
(do ~@Tykotyle)No i kto tu pisze o przyzwoitości, logice i bagnie ?! Proszę przeczytać to, co Pan (Pani) napisał. Łatwo stwierdzić, że to ta wypowidź pełna jest jadu i i inwektyw i zapiekłości. I ktoś taki uzurpuje sobie prawo pouczania innych ?! Kiepsko to świadczy o poziomie kultury i ucywilizowaniu piszącego !
~Podział 30-05-2011 9:38
To bardzo niedobrze, że kler katolicki angażuje się w politykę. Musicie sobie drodzy księża uświadomić, że katolicy to nie tylko PiS. Kościół Katolicki już podzielił katolików na swoich, tych od PiS i Radia Maryja i tych złych od PO, SLD i PSL. Zobaczymy ilu wiernych wam pozostanie. A przy okazji dostali nauczkę ci co rządzą obecnie miastem tzn działacze Platformy Obywatelskiej.
~wyborcy 30-05-2011 9:40
Tykotyle masz do powiedzenia? Szkoda bo twe madrosci sa wyrazem moherowych opini wiec zaloz moherek by Cie nie uciskal w pusta glowke Tyko tyle mamy do powiedzenia na opinie chorych.A wracajac do spotkania to wiecej bylo na nim poslow senatorow PiS niz mieszkancow JG.Tykotyle i juz.
~wow 30-05-2011 9:41
Atakują klony będą nas miliony,dzisiaj jelonka jutro wrocław za miesiąc cały świat hahahahahahahhahahahahahahahahahahahahahaha heh
~SSEEBOUUO 30-05-2011 9:44
GRATULACJE LEPSZEGO MIEJSCA NIE MOŻNA BYŁO ZNALEŹĆ ? KSIĄDZ PROBOSZCZ SIĘ POSTARAŁ CIEKAWE CZY PLATFORMĘ I SLD TEŻ TAK PRZJMIE?
~zewsi 30-05-2011 9:52
Ufff! Odetchnąłem z ulgą, gdyż p.Machałek nie zrobiła sobie krzywdy skacząc przez jakiś płot, albo barierkę. Ministranci posadzeni w pierwszych szeregach nadali temu spotkaniu powiew świeżości. PiS wykazał się poza tym dbałością o swoich wyborców dając okazję do odetchnięcia chłodnym powietrzem sali katechetycznej słuchaczom wiadomego radia. Po atmosferze niemytych ciał uczestniczących w liturgii było to z pewnością miłe doświadczenie.
~prawda na100 30-05-2011 9:55
PO wynajełoby drogi hotel za kasę podatników - PiS na swoje cele nie naciąga Państwa i nas - czy tego nie widzicie
~asad 30-05-2011 10:06
Jeleniogórski PiS przynajmniej prężnie działa. Organizowane są dla ludzi obchody rocznicy smoleńskiej, otwarte spotkania z posłami. Przychodzi na nie bardzo dużo ludzi,chodź w tym mieście mieszka dużo byłych wojskowych utożsamiających się raczej z komunizmem czyli z PZPR - SLD. A jeleniogórskie PO co robi? Nic ,buduje kolejne puste galerie. Jak czytam blogowe publikacje radnego Papaja to myślę ,że jak przestanie być radnym to na pewno dostanie pracę w "Życiu na Gorąco" ,bo tylko tam nadają się jego wypociny.(o niczym byle było coś napisane). Skoro PO nic nie zmienia na lepsze tylko na gorsze to trzeba ich zmienić.
~ 30-05-2011 10:10
Słyszę o pis, to od razu mi się ulewa.
~ehem ehem 30-05-2011 10:17
Pani Machałek-jakoś już zawsze będę Panią kojarzył z załosną,politowania godną hucpą na Krakowskim Przedmieściu w dniu 10.04.2011 r.Nic tego nie zmieni,Jestem w stanie zrozumieć Wasz strach przed prezesem-paranoikiem m;,który za najdrobniejsze nieposłuszeństwo skazuje na banicję ,ale nie jestem zrozumieć tak totalnego braku własnbego zdania.Mogła Pani chociaz przysymulować grypę zamiast brać w tym udział.Przyzna Pani,że obrażanie ludzi w czapkach z orłami,za któe ich przodkowie oddawali życie jest w ustach mówiących o patrotyzmie co najmniej nie na miejscu.
~trew 30-05-2011 10:19
DO: ~Podział "To bardzo niedobrze, że kler katolicki angażuje się w politykę." - jak Papież pomagał obalać komunę to wtedy było dobrze ... ta choroba na którą cierpisz ma nawet swoją nazwę: RELATYWIZM MORALNY.
~ 30-05-2011 10:37
nie obrazaj bo ci wszystkie zeby i wlosy wypadna
~ 30-05-2011 10:39
Bardzo, bardzo niedobrze, ze takie spotkania odbywaja sie w salce katechetycznej. Kler uzurpuje sobie przez to prawo do politykowania, a tego rodzaju spotkania daja im niepisane prawo do panoszenia sie. W ZADNYM kraju EU kosciol nie ma takiego wplywu, ja w Polsce. Tylko CO ten wplyw daje? jakie sa z tego korzysci? Brudno, nie szanuje sie ani starszych ludzi, ani zwierzat. Pijanstwo jak nigdzie. Zlodziejstwo. Po 22:00 strach przejsc przez Jelenia, ludzie zarabiaja grosze. Kiepska opieka spoleczna/ zdrowotna. Mlodziez bierze narkotyki, kradnie. A ksieza- pasibrzuchy zyja dobrze. Panosza sie. Nie czas, by polozyc temu kres i oddzielic kosciol od panstwa? Przeciez ten stan to sredniowiecze!!!
~... . 30-05-2011 10:39
Do tego \" zewsi\". Faktycznie jesteś z WSI. To widać, słychać i czuć... Jak wielu na tym forum...
~emerytka 30-05-2011 10:42
Bardzo żałuję,że nie wiedziałam o takim spotkaniu.Cieszę się całym sercem,że było dużo osób.
~grizlik 30-05-2011 10:43
Dlaczego tak mało rozpropagowane zostało to spotanie ? Jak bym wiedziała, ze się odbędzie to bym na nie z pewnością przyszła...
~ 30-05-2011 10:49
zewsi pisze prawde i tylko prawde. Nie rozumiem, czemu osoba z 10:39 sie puszy.Wielu na tym forum? kogo masz na mysli? za kim jestes? dla kogo pracujesz? podoba ci sie taka Polska, jak obecnie? sredniowieczno- katolicko- maryjna? jakie sa z tego korzysci dla ludzi?????
~ 30-05-2011 10:50
z 10:37 dotyczy wPISu z 9:00, bardzo ciepla wypowiedz i tacy wlasnie jestesci ziejacy nienawiscia do wszystkich ktorzy POpieraja inna opcje niz "pis"
~5-Tytan 30-05-2011 10:57
Nie mają juz taktu ,wstydu i honoru - łapią juz ludzi przez kościoły , domy katechetyczne - a wiekszośc to lewusy którzy złotówki na własnyu rachunek nie wypracowali ,mamia ludzi aby siedzieć przy korytach budżetowych. Miasto zaniedbane gospodarczo wyludnia sie a głosuja na nich za ich namową Ci sędziwi staruszkowie emeryci którzy biora forsę z podatkow i ktorym robia wodę z mózgu o rozwiązaniach na przyszłośc i rozwoju - to przedstawiaja indolenci partyjni . Ale hipokryzja. Liczcie na gadaczy partyjnych przy ołtarzach a nie sprawdzonych bezpartyjnych przedsiebiorców to daleko zajdziecie. !!
~kosiarz 30-05-2011 11:03
nie ma opcji politycznej, ktora moze zrobic porzadek w tym kraju! kazdy nastepny jest tylko bardziej dojny ;p pozdro dla naiwnie glosujacych. gdybym obiecal wam , ze bedzie raj w PL to tez na mnie zaglosujecie? ludzie dajcie na luz!
~ 30-05-2011 11:11
30-05-2011 08:50 | ~Eh.... | - informacje były i tutaj i u konkurencji więc nie ściemniaj.
~ra 30-05-2011 11:13
Stefan Niesiołowski o Platformie Obywatelskiej Uważam, że PO to twór sztuczny i pełen hipokryzji. Oni nie mają właściwie żadnego programu. Nie wyrażają w żadnej trudnej sprawie zdania. Nie występują pod własnym szyldem, bo to ich zwalnia z potrzeby zajmowania stanowiska w trudnych sprawach. To jest oczywiście gra na bardzo krótką metę. Udają, że nie są partią, a nią są. Udają, że wprowadzają nową jakość, że są tam nowi ludzie. (...) O PiS nie chcę mówić. Tam są moi przyjaciele. (...) Samego PiS nie chcę oceniać, jest tam dużo wspaniałych ludzi. Platforma jest przede wszystkim wielką mistyfikacją. (...) W istocie jest takim świecącym
~ 30-05-2011 11:13
Ludzie już nie pamiętają jak komunizm z księżmi obalali??!! Krótka pamięć?? Takiego domu bożego, takiego fundamentu jakim jest kościół ciężko ruszyć a co dopiero zniszczyć, nie jeden w historii próbował walczyć z kościołem i poległ. Czy teraz się to uda??? NIE UDA SIĘ!!!! PiS myśli w odróżnieniu od innych partii i wierzy w ludzi, jest stanowczy. Wybieranie słów z kontekstu jak to dzieje się w telewizji TxN 24 jest prowokacją. Nikt nie zabrania takich spotkań w takim miejscu więc czego szukać w tym temacie, inni piwo na festynach wyborczych podają i to jest dobre?? Każdy może się wypowiedzieć ale myślcie a nie obrażajcie.
~LUDZIE 30-05-2011 11:13
co wy wypisujecie,obecna wladza musi posprzatac FEKALIA po poprzednikach i tyle w temacie
~ 30-05-2011 11:17
Dziwi mnie tylko to, ze w dobie "otwartych granic" nie ma w Polsce pedu do tego, by podpatrzec, poobserwowac inne kraje i wziac przyklad z tych, ktorzy uprawiaja polityke wolna od kleru i gdzie kosciol ma cos tylko do powiedzenia we wlasnych 4-rech scianach. Tak jest w Skandynawii, Szwajcarii a nawet i w Niemczech.Tam kosciol sie nie miesza, bo wie, ze nie ma szans.A w Polsce krytykuje sie tych, ktorzy nie chca koscielknej polityki- patrz powyzsze komentarze. CO WAM DAJE PANSTWO KOSCIELNE??? czy nie widzicie, ze w tym kraju jest coraz gorzej? Bo gdyby bylo tak, ze dzieje sie lepiej, wplyw kosciola jest dobry, Polacy zyja dostatnio, panstwo dba o obywatela...ale jest ZLE!!! Mnie przeraza ciemnota niektorych ludzi. Wracam swiezo z Jeleniej. Rozmawialam z ludzmi. Dzieje sie niedobrze.
~asd 30-05-2011 11:24
30-05-2011 09:00 | ~@Tykotyle | widzę, że PiSuar wyszedł na światło dzienne i znowu nadaje ten sam tekst. zmień gadkę, poza tym jak PiS charakteryzuje się takim językiem miłości do bliźniego to ja wolę PO.
Tomy M. 30-05-2011 11:26
Do durni z PO. Pamiętajcie że to co odzyska, zabierze, przejmie KOŚCIÓŁ W POLSCE ... będzie na WIEKI, WIEKÓW POLSKIE. To co nakradną panowie z PO ... pójdzie na szwajcarskie konta.
~ 30-05-2011 11:30
Ach tam, gadanie, ze komune ksieza obalili. No i co, gdyby nawet tak bylo??? czyli maja teraz prawo do wladzy? do TAKIEJ WLADZY??? gdzie emeryci i samotne matki nie maja co do garnka wlozyc??? Gdzie bezrobocie az huczy a ludzie w pocie czola zarabiaja grosze? chyba sie troche pomyliles piszac te slowa. Pokaz mi biednego ksiedza, ktory nie dojada i nie ma na leczenie zebow. Ja takiego w Polsce nie znam. Jasne, ze im taka wladza pasuje. Rzad, ktory boi sie kleru i spotyka na debaty w salce katechetycznej. Popatrzcie na inne kraje, gdzie kosciol nie ma szansy na wtrynianie sie do wladzy. Tam zyje sie dobrze, a klerus spelnia duchowne obowiazki cicho siedzi. I TAK MA BYC.
~ 30-05-2011 11:41
Do 11:30 Dużo masz racji i zgadzam się z Tobą, lecz nasza historia państwa Polskiego jest inna niż jakiegokolwiek kraju, nam zawsze w historii towarzyszył kościół, i tyle na ten temat. Wszystkie kraje mają zaniedbania my również, zniszczyła nas II Wojna Światowa, później system komunizmu, a teraz demokracja niszczy człowieka wyzyskiem. Zróbmy coś dla tego PAŃSTWA a nie czekajmy jak ktoś nam da.
~ra 30-05-2011 11:45
Tusk zaczynając wojnę z kibicami wiedział doskonale, że nie odpuszczą gdyż sam, jako „kibol” przez lata z użyciem gumowego węża dyrygował „młynem” na „żylecie” stadionu Lechii Gdańsk. Nikt bardziej od niego nie zna mentalności tego środowiska i myślę, że tym razem to nie jego doradcy, lecz on sam wytypował kibiców do realizacji swoich planów. A jakie to są plany? Moim zdaniem Tusk chce przed wyborami doprowadzić do jakiegoś wielkiego ulicznego konfliktu i zamieszek, które stałyby się pretekstem do delegalizacji PiS-u lub wprowadzenia stanu wyjątkowego. Możliwy jest też scenariusz bardziej „ambitny” i całkiem prawdopodobny sądząc po zachowaniu się mediów zaprzyjaźnionych z Tuskiem i Andrzejem Wajdą. „Zanim księdzem Popiełuszką zajął się Piotrowski, najpierw zajął się nim Urban”p
~ 30-05-2011 12:03
Bardzo mi smutno, gdy slysze, ze najpierw byly zabory, potem wojna, potem komuna i dlatego w Polsce jest zle. Jasne, ze ta przeszlosc ma wplyw na dzisiejsze losy. Ale jak dlugo ma sie wracac do zaborow? no i takie opowiadanie, ze Polska jest poprzez historie zwiazana z kosciolem jest dla mnie niezrozumiale. Moze jest tak, ze kiedys (=komuna) kosciol byl ostoja i doradca. ALE TO SIE ZMIENILO!! dzis kosciol nie przyczynia sie do tego, by bylo lepiej. Bylo dobrze, ale juz nie jest. Z takiego partnera- wspolnika sie rezygnuje. Dzis KK nie dziela juz w interesie narodu, co widac na ulicach, po szpitalach, w szkolach itp.
~ 30-05-2011 12:06
nie podoba mi się chamski język zwolenników PiS. nie potrafią w sposób cywilizowany przekazać co mają do powiedzenia. rzucają inwektywami i wylewają jad. silą się na inteligencję ale z nich jedynie pośmiać się można bo na rzeczową rozmowę nie ma co liczyć.
~ 30-05-2011 12:15
Wynosiłem śmieci. Przy śmietniku podszedł do mnie lekko zawiany starszy sąsiad i zapytał za kim w przyszłych wyborach zagłosuję. Powiedziałem mu z grzeczności, że się polityką nie interesuję zupełnie, ale nie zagłosuję za PIS, bo to generalnie nie moja bajka. Zostałem przez niego okrzykniętym Ubekiem (Chociaż gdy UB była kładziona do grobu miałem 14 lat), prymitywem oraz osobą nie potrafiącą samodzielnie myśleć. Powiedział że jestem manipulowany przez Onet i TVN i powinienem czytać "prasę niezależną". W życiu nie widziałem takiego zacietrzewienia, wściekłości. Wtedy ugruntowałem swoje przekonania polityczne. Nie chce by u władzy były takie osoby.
~ 30-05-2011 12:19
Powolujac sie na nierozlacznosc polskiego panstwa i kosciola popelniasz rzeczowy blad. Czyli co???? jesli na ten przyklad twoj pracodawca byl kiedys dbajacy i dobry a po latach okazal sie draniem tez u niego zostaniesz? ze wzgledu na przeszlosc? albo kobieta z dziecmi ma tkwic w zwiazku z alkoholikiem, bo on KIEDYS TAM BYL DOBRY? Historie zostaw historia. A o los Polakow nie zadba wam kosciol. Jak nic nie wezma, to i nic nie dadza. Dziwne, ze nie ma biednych ksiezy, glodnych, w poszarpanych sutannach i podartych butach, szczerbatych, bo nie ma na dentyste. A takich ludzi widzialam.I wlos sie na glowie jezy...
~zewsi 30-05-2011 12:22
Nic nie jest raz na zawsze! O ile pamiętam, to "chrztu" Polsce udzielił św.Wojciech, a z pochodzenia był zdaje się Czechem. Dziś Czechy są krajem wyprzedzającym nas o kilka długości pod każdym względem. Dlaczego? Bo pragmatyczni Czesi uznali, że kościół służy do kultywowania wiary, a nie uprawiania polityki. A że opłatkiem jeszcze nikt się nie najadł, zakasują rękawy i PRACUJĄ, a nie modlą się!
~ 30-05-2011 12:32
Przeciez nikt nie chce "likwidacji" kosciola. Niech sobie dziala, ale niech zadaniem kosciola pozostanie tylko i wylacznie gloszenie tresci i prawd religijnych. Kto chce, niech wierzy, kto nie- dac spokoj. Przeciez tak jest np. w Finlandii, Szwajcarii, Niemcy tez bardzo, bardzo uwazaja na to, jak daleko posuwa sie kosciol . Caritas, pomoce charytatywne- owszem. Ale od rzadzenia jest kto inny.Czemu w Polsce to takie niemozliwe? Czemu kosciol jest prezny i bogaty, a ludzie nie maja co jesc????????????????
~roza 30-05-2011 12:36
każdy ma rozum i wybierze według swojego sumienia.Czas skończyć z wypisywaniem bredni jakie to PO jest wspaniałe a PIS jest ciągle be.U nas w kraju można opluwać wszystkich.Cóż takiego się stało że ksiądz wynajął pomieszczenie.Czy zaraz trzeba opluć kapłanów i kościół.Oj ludzie ludzie żenujące są te posty.Opluć , dokopać poniżyć oto obraz typowy dla polaka awanturnika.Zróbmy coś dobrego.Przestań jeden z drugim poniżać wypisując bzdury.Prezydencje i Premierze może za waszych dobrych rządów zrobicie coś takiego że ludzie nie będą tak agresywni dla siebie.
~Pss... 30-05-2011 12:40
Dom katechetyczny, wymieszany z politykierstwem PISU , a może jeszcze tak Rydzyka zaprosić na wykłady o patriotyzmie i trochę inwektyw powysyłać w stosunku co do Żydów, Ślązaków, Kaszubów i tych, którzy Braci Kaczyńskich nie uważali za guru. Od PISU i kościoła Katolickiego od lat trzymam się bardzo daleko, to jest jakiś kosmos koszmarny...
~roza 30-05-2011 12:42
do ~`aż mi cię żal.Jaką to wielką krzywdę wyrządził ci kościół.Ty nie masz pojęcia co to jest kościół.W innej religii nie wypisywał byś takich bzdur.Granice są otwarte .Możesz jechać jak ci u nas nie pasuje.
~ 30-05-2011 12:45
Przeciez nikt nie pluje. To sa FAKTY FAKTY FAKTY. Chodzi o to, ze takie wynajecie salki ma pewien wydzwiek. Uwierz mi- w zadnym kraju, gdzie ludziom zyje sie o niebo lepiej, niz w Polsce zadne "spotkanie rzadowe" nie odbyloby sie na terenie koscielnym,. Tu nie chodzi o to, ze "ksiadz wypozyczyl". Chodzi o to, te teren takich spotkan ma byc neutralny. Ale sam fakt, ze ty tego nie rozumiesz mowi sam za siebie. Nie jestes wolny od myslenia prokoscielnego, a to bardzo zle. Kosciol ma byc kosciolem, niech glosi o Jezusie. A spotkanie rzadowe z obywatelami ma byc wolne od wplywow, ma odbyc sie na terenie neutralnym. Tak jest na calym swiecie. Szkoda, ze w Polsce nie. Zniwo tej zaleznosci zbieracie codziennie. Odpowiesz mi wreszcie na pytanie, czy znasz ubogiego ksiedza?
~Apel 30-05-2011 12:48
Roza, moja droga powinnaś może skorzystać z tych otwartych granic i wyjechać a nie zachęcać innych. Coś mi się zdaje moja rosa, że jesteś z kręgu oddanych słuchaczy radyjka Rydzyka. Pozdrawiam i serdecznie współczuję. Jeszcze nie jest za późno, by z tej sekty się wycofać.
~ 30-05-2011 12:52
do roza- a wiesz, trafilas w dziesiatke- mieszkam od dziecinstwa na zachodzie, w kraju w ktorym kosciol glosi o Chrystusie + pomaga w Caritasie. Odwala kawal dobrej roboty. I to wszystko- nie pcha sie do rzadzenia, bo to nie jest sprawa kosciola- w zadnym normalnym kraju nie pozwala sie na to. Kosciol mi nic a nic nie wyrzadzil. Ale smutno mi jest, gdy widze biedne babcie pod kosciolem, ktore nie moga wyzyc z renty. Matki samotnie wychowujace , ktore wiaza koniec z koncem. Przeciez sama wiesz. A widzialas biednego i szczerbatego ksiedza? w podartej sutannie? prosze!!!! odpowiedz mi na to pytanie!
~roza 30-05-2011 13:08
Widze że zachód ci służy.Bo jak jest z wiarą na zachodzie to każdy wie tylko nie Ty .Rozejżyj się wokół siebie i zobacz jaki jesteś.Jeśli nie jesteś człowiekiem wiary i niemasz z nim nic wspólnego to niepsześladuj kościoła w Polsce przes wypisywanie bzdur. Siedż sobie tam gdzie ci jest dobrze zajmij się tym na czym dobrze się znasz. A to co ci jest dalekie i obce niech niezaśmieca twoje głowy.Tak jestem człowiekiem Wiary .Niewstydze się swoje kościoła.Jak mam ochote to też słucham Radia Maryja i tego się też niewstydze.I niemam zamiaru wstydzić się tego.Pozdrawim wszystkich inaczej myślących
~ 30-05-2011 13:36
No jak jest z wiara na Zachodzie? jak? skad TY to mozesz wiedziec???? otoz jest tak, ze kazdy wierzy w to, co chce. I nikt nikogo nie gani za brak wiary.Niektorzy chodza do kosciola, niektorzy nie. I wiesz co? mimo faktu, ze wielu ludzi nie zna 10- ciu przykazan (7-me: nie kradnij) moge zostawic rower nie przypiety, chalupe otwarta itp. Nikt mi nic nie podwedzi. Moge przejsc o 24:00 bez strachu przez miasto. Kosciol glosi tutaj nauke o Jezusie, pomaga biednym (Caritas) i nic poza tym. Ja nikogo nie przesladuje. Ja podaje fakty i bardzo sie dziwie, ze Polacy daja sie nabijac w trabe. Rada niezalezna- siegnij po slownik ortograficzny. Zamias sluchac RM poucz sie polskiej ortografii.
~ 30-05-2011 13:49
PS. a na moje pytanie, czy ktos widzial (ostatnimi czasy) szczerbatego, biednego ksiedza w podartej sutannie nie ma jeszcze odpowiedzi. BO TAKOWYCH NIE MA. Sa za to glodni ludzie. Rencisci, ktorzy cale zycie ciezko pracowali. Samotne matki, ktore musialy odejsc od alkoholikow. Meczone zwierzeta. Na czym polega praca tego kosciola, jesli tak sie dzieje? Rozejrzyj sie, jakie Polacy maja uzebienie (moze sam do takich nalezysz?). Mimo, ze pracuja nie stac ich na porzadne leczenie stomatologiczne. I ty mi tu fanzolisz o "zlym, niewiernym" zachodzie? brak krytycznego myslenia to zaraza.
~Iza 30-05-2011 16:08
Ogladnelam zdjecia z zebrania PiS ,i ci widze sami rencisci,emeryci no coz renta,emerytura za mala naiwniacy mysla ze PiS im da,PiS da na koscioly,pomniki ale nie WAm.Pracy tez nie da bo prace daje pracodawca a nie partiapolityczna.W Polsce jest drogo ale cen nie ustala partia polityczna tylko producent,a wiec co wam da PiS?Ale przeczytalam pare wpisow zwolennikow PiSu i sa to wpisy ordynarne,wsty za tak zagorzalych katolikow.
~ 30-05-2011 16:25
roza napisal/-a: o obecnych rzadach: "za waszych dobrych rzadow"- albo ta osoba jest bardzo naiwna, albo tak nakrecona przez KK oraz RM, ze sam/-a nie wie, co pisze. Ja nie jestem przeciwna, jesli ktos wierzy.Nic mnie to nie obchodzi- to jest PRYWATNA sprawa. Wlasnie- prywatna a nie na pokaz i na pchanie sie do rzadzenia. Ale denerwuje mnie glupota, naiwnosc "wiernych" oraz bezczelnosc KK. Zachwycasz sie, ze ksiadz wypozyczyl salke? jak naiwnym mozna byc myslac, ze bezinteresownie- tak, ot z dobrego serducha. Wiara i przynaleznosc jest sprawa prawie intymna. I tak sie to praktykuje na zachodzie.
~uuuu 30-05-2011 16:37
a PO, SLD to gdzie łapie ludzi jak nie w kościele, widać ich na wszystkich uroczystościach w koście, koncertach np. ale tu raczej wchodzą po mszy, w pierwszych ławkach ich widać aby tylko na zdjęciach byli ujęci a zwłaszcza przed wyborami. W normalne niedziele raczej trudno ich zobaczyć na mszy. Po co ujadać na PIS, tamci jeszcze gorsi. Zawiła w swoich wyborczych kiełbaskach ciągle wypominał, że Obrębalski to źle , tamto źle robił a sam jest jeszcze gorszy. Pionek medialny, udaje że robi restrukturyzacje w urzędzie, a tylko tasuje stołki tu likwiduje tu stawia nowe a ludzie myślą że zmniejszył zatrudnienie a on tylko może nowe miejsca dla swoich wyszykował. Niech opublikuje dokładnie ile było, ile jest urzędników a ilu przyjął jak zaczął swoją kadencję. Bez ściemniania i propagandy.
~walus4Gratul 30-05-2011 17:05
Po co się wyzywać i kłócić ,tak nie mamy wpływu na wybór posłów i rządu.Oni sami się wybierają, przywożą posłów spadochroniarzy z miasta do miasta ,ustalają listy według swoich układów.Oni stworzyli takie prawo, które jest wygodne tylko dla nich a nie dla prostego Kowalskiego.Media wszelkiej maści zakłamane i na użytek partii politycznych.Robią ludziom mętlik w głowach, widać to po niektórych wpisach.Obecne rządy są najgorsze od wielu lat .ceny w górę,wszelkiej maści podwyżki wody,czynsze.Brak dobrego gospodarza.Policja, straż miejska i inne służby jest ich od liku a bajzel widać na każdym kroku.Tych którzy są po stronie PO,mam nadzieję , że obudzą się z ręką w nocniku ale będzie za póżnoPosiadacie poważną,chorobę ,która się nazywaPIS!!!!!!!!!!!!!!
~SEBA 30-05-2011 17:29
SPOTKANIA I WIECE WYBORCZE,OWSZEM POWINNY BYĆ,ALE W SALCE PARAFIALNEJ??PROSZĘ KSIĘDZA PROBOSZCZA TO WIELKI WSTYD,TAK BYĆ NIE POWINNO!!!!!STALIŚMY SIĘ BAZYLIKĄ MNIEJSZĄ I SIĘ JUŻ ZACZĘŁO.
~ 30-05-2011 18:13
ad.~ z 13:49. Ja widzialem szczerbatego księdza z napisem na czole "jestem biedny". Nie wiem czy sutannę mial dziurawą, gdyż był nagi a sutannę przewiesił przez lewe ramię. Chyba była postrzępiona. Panowal niemiłosierny upal. DOLNOŚLĄZAK.
~do IZA 30-05-2011 18:47
Trafiłaś w sedno. Pozdrawiam. Pis to partia ludzi przegranych, bez perspektyw, z mocno "zaciemnoną" rzeczywistością. Często to nawet byli ubecy nie mogący się odnaleźć w nowej rzeczywistości.
~ra 30-05-2011 20:41
Wysokie Wygrane! Sprawdź swoją wiedzę. Quiz Bronka. Pytań jest ileś, czas jakiś tam. Kolejność byle+jaka. 1) Kto jest największym matołem w PRL-bis? 2) Kto powiedział; przekręty na służbie zdrowia będą robione? 3) Kto powiedział; Polska to dziki kraj? 4) Kto spisal na oczach milionów obywateli 10 kretyńskich obietnic i teraz rżnie głupa? 5) Kto chodził PO cmentarzu cicho-sza i się spocił? 6) Kto chciał wprowadzać na siłę ojro, bo PiS to zło? 7) Kto gra w piłeczkę przy sztucznym oświetleniu a w przerwach odbywa podróze życia lub leży odłogiem na tapczanie tępo wpatrując się w sufit? 8) Kto pytał, PO ile są jabłka? a dzisiaj dzięki niemu statystyczny Polak będzie zażerał suszone gruszki na wierzbie irlandzkiej? 9) Kto malował imbecylowate mapki w kolorze palmy tej co odbija a z
~ 30-05-2011 21:28
...spotkanie w salce......hmmmm.....takie rzeczy zdarzaja sie tylko w Moherowie.
~ 30-05-2011 21:47
Zdjęcia z tego spotkania. Najlepsze zdjęcie nr jeden z parą z gazetkami. Ja się pytam gdzie jest jakiś egzorcysta?!
~ 31-05-2011 0:11
To jak oni się spotykają w salce parafialnej to ja pi...ę taką wspólnotę. Mój młody nie pójdzie do komunii. Takie jest moje zdanie. Jak będzie dorosły to może sobie wybrać. Dopóki nie skończy 18 lat katolikiem nie będzie i tyle.
~papuga 31-05-2011 7:08
Wiecie dlaczego PiS uprawia polityke w koscielnych terenach? To proste na terenie kosciola maja samych grzecznych uczestnikow ktorzy nie ublizaja nie wyzywaja i nie gnebia PiS Spotkanie poza terenem kosciola pokazuje cala prawde o PiS Tam nie ma pochwal sa tylko obelzywe krytyczne wyzwiska pod adresem PiS.Przykre ale prawdziwe.
~ 31-05-2011 8:27
Do papuga- tak jest! ale najsmutniejszym jest to, ze sa tu naiwni (roza), ktorzy pisza: "Wypozyczyl salke- i co z tego?". A to z tego, ze KK lubi miec lape na wszystkim. Nastepnym krokiem beda obrady na wasokim szczeblu politycznym, ktore poprowadzi ksiadz kardynal. SREDNIOWIECZE.
~ 31-05-2011 12:34
30-05-2011 20:41 | ~ra | znam odpowiedź na pierwsze pytanie, to jest twój guru co ma kota. reszta pytań to papka PiSomatołka. nakręcaj się dalej, smacznego.
~roza 1-06-2011 9:24
do ~ daj sobie na wstrzymanie z tą nutką złośliwości .Wszystko widzisz w czarnych kolorach.Szkoda każdego dnia na takie złości.Aby świat był lepszy to zawsze trzeba robić porządek od siebie.życzę dobrego dnia mimo wszystko.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group