Poniedziałek, 14 czerwca
Imieniny: Elizy, Michała
Czytających: 3445
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Półmetek kolarskiego sezonu

Poniedziałek, 6 sierpnia 2012, 12:58
Aktualizacja: 15:54
Autor: MDvR
Jelenia Góra: Półmetek kolarskiego sezonu
Fot. archiwum
Rozpoczął się ostatni wakacyjny miesiąc, będący jednocześnie połową kolarskiego sezonu.

- Z uwagi na ten fakt, aktualności klubowe zostały nieco zaniedbane. Szybko, więc nadrabiamy zaległości. Na początek cofnijmy się do maratonu w Wiśle, który odbył się 30 czerwca. Do stolicy skoków narciarskich pojechało naszych dwóch czołowych zawodników. Grzegorz Walczak i Piotr Karmelita, którzy zajęli odpowiednio 4 i 5 miejsce w kategorii M3 na dystansie Medano.

Początek lipca rozpoczęliśmy od wyścigu Tour de Pologne dla Amatorów w Jeleniej Górze. Dzięki uprzejmości Banku BGŻ z oddziałem w Jeleniej Górze, trójka naszych kolarzy została wyposażona w kompletne, unikatowe stroje. Bank BGŻ zapewnił nam także honorowe miejsce startowe w loży dla zawodników VIP. W składzie Bartek Moskwa, Grzegorz Walczak i Paweł Bożek przejechaliśmy wyścig osiągając bardzo dobre wyniki.
Najszybszy z naszej trójki był Bartek, który rywalizację ukończył 14.

Wtorkowy Tour de Pologne był świetnym przetarciem i sprawdzianem aktualnej formy przed zbliżającymi się Mistrzostwami Dolnego Śląska w maratonie MTB. Tegoroczna edycja odbyła się 22 lipca, jak co roku w Zieleńcu. Start wyścigu usytuowany był na wysokości ponad 800m.n.p.m. Mikroklimat tego miejsca dał się nam we znaki. Już od samego rana padał deszcz a termometr wskazywał jedynie 6st. Nie odstraszyło to nas jednak przed startem w wyścigu. Mocna rozgrzewka pozwoliła nam przetrwać rywalizację i szczęśliwie dojechać do mety. Bartek zajął bardzo dobre 2. miejsce w kategorii M2. Grzesiek był 3. w M3, Wojtek 6. w M3, Piotrek 8. w M3. Jak widać po wynikach był to dla na naszego team’u bardzo udany start.

Tydzień po mistrzostwach rozegrana została kolejna edycja Bike Maratonu w Bielawie. Mimo zmęczenia wcześniejszymi startami zmierzyliśmy się z dystansem Medano. Jednak nie udało się żadnemu z naszych zawodników stanąć tego dnia na podium. Jedynie Grzesiek otarł się o brązowy medal zajmując 4 miejsce w kategorii M3.

Na początku sierpnia nasza drużyna postanowiła wypocząć przed drugą połową ciężkiego sezonu. Kilka dni regenerowaliśmy się korzystając z sauny i zajęć fitness dzięki uprzejmości naszego sponsora, siłowni Condizione w Jeleniej Górze.

Janowice Wielkie koło Jeleniej Góry to miejsce naszego kolejnego wyścigu z cyklu Bike Maraton. Pełni optymizmu przed startem, prawie pełnym składem przejechaliśmy maraton. Tym razem forma dopisała, ale zawiódł sprzęt. Grzesiek urwał łańcuch, natomiast Maciek przerzutkę, defekty były na tyle poważne, że chłopaki musieli wycofać się z rywalizacji. Honoru obronił Wojtek Bujak, który na metę dystansu Medano dojechał na 3 miejscu w kategorii M3. Bartek wybrał koronny dystans Giga liczący prawie 70 kilometrów. Ostatecznie zajmując 7 miejsce w kategorii M2.

Przed nami 2 tygodnie bez ścigania. Niektórzy zawodnicy wyjadą na wakację, aby naładować akumulatory przed kolejnymi wyścigami a inni będą szlifować formę trenując w Jeleniej Górze i okolicach. Korzystając z okazji mamy przyjemność zaprosić na wspólne treningi z naszymi kolarzami. W każdą środę od godziny 17:00. Startujemy z placu ratuszowego w Jeleniej Górze. Zapraszamy - relacjonuje Małgorzata Włostowska.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group