Sobota, 20 sierpnia
Imieniny: Bernarda, Sobiesława
Czytających: 2457
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jeżów Sudecki: Półkolonie z Aeroklubem

Czwartek, 1 sierpnia 2019, 8:15
Aktualizacja: Piątek, 2 sierpnia 2019, 20:35
Autor: Przemek Kaczałko
Jeżów Sudecki: Półkolonie z Aeroklubem
Fot. Przemek Kaczałko
Od wielu lat Aeroklub Jeleniogórski prowadzi w okresie wakacyjnym półkolonie dla dzieci – nie inaczej jest w tym roku. W trakcie zajęć dzieci mają okazję integrować się, poznawać ciekawostki z historii lotnictwa w Kotlinie Jeleniogórskiej, odbyć szkolenie z pierwszej pomocy, poznawać pierwsze kroki lotnictwa – budują modele, a na zakończenie turnusu odbywają lot szybowcem na wyciągarce.
Program jest bardzo bogaty. Kilka lat temu Jacek Musiał (dyrektor Aeroklubu) rozpoczął akcję "W trzeźwości do gwiazd". Niektórzy są już nie po raz pierwszy i jak osiągają wiek 12-14 lat, to mają turnus szkolenia podstaw szybowcowego, a nie tylko półkolonie. To wszystko jest bezpłatne dla dzieci. Cieszy nas to, jak po locie wokół lotniska dzieci chcą zostać pilotami - szukamy naszych następców - mówił Marek Koselski, wiceprezes Klubu Seniorów Lotnictwa, członek honorowy Aeroklubu Jeleniogórskiego.

W wakacje 2019 zaplanowano cztery turnusy, aktualnie odbywa się trzeci.

Sklejamy szybowce z pianki, będziemy też sklejać samolot. Byłam już w tamtym roku i nie mogę się doczekać lotu szybowcem. Bardzo fajnie się szybuje - wyznała Maja, uczestniczka półkolonii.
Jest bardzo fajnie i na pewno będę chciała uczestniczyć również w przyszłym roku. Mamy fajnie zorganizowany czas, sklejamy modele, pan nam opowiada o szybowcach - dodała Amelka, która po raz pierwszy spędza czas z Aeroklubem Jeleniogórskim.
Uczę się różnych rzeczy, które mnie fascynują - wyznał z kolei Jaś. - Fascynuje mnie budowa samolotów i zabawa. Zachęcam wszystkie dzieci do półkolonii z Aeroklubem Jeleniogórskim - są fajne widoki, fajna zabawa, fajnie się lata - dodał Jaś.

Twoja reakcja na artykuł?

11
65%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
5
29%
Złości
1
6%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (45) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group