Niedziela, 26 czerwca
Imieniny: Jana, Pawła
Czytających: 4847
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Polityczna czystka w agencji

Sobota, 15 grudnia 2007, 7:31
Aktualizacja: 7:32
Autor: ROB
JELENIA GÓRA: Polityczna czystka w agencji
KARR zafundowała sobie na gwiazdkę personalne tasowania.
Fot. Agnieszka Gierus
Andrzej Skowron nie jest już wiceprezesem Karkonoskiej Agencji Rozwoju Regionalnego. Czy to znak, że Platforma Obywatelska rozpoczęła sprzątanie po wyborach?

A. Skowron został odwołany na piątkowym zebraniu rady nadzorczej KARR. A. Skowron był jednym z pionierów agencji, działał od momentu jej powstania.
Jego miejsce zajął związany z Platformą Obywatelską Franciszek Dawidzionek. Na stanowisku pozostał prezes KARR Ryszard Ryk.

To pierwsza widoczna zmiana na wysokim stanowisku w naszym regionie, dokonana przez rządzącą PO po wyborach. Nie wiadomo jednak, czy dojdzie do kolejnych. Nieoficjalnie mówi się, że Prawo i Sprawiedliwość zawiązało koalicję w radzie miejskiej z radnymi partii Tuska.

W zamian za poparcie budżetu przygotowanego przez PO, ludzie PiS pozostaną na swoich stołkach w radach nadzorczych spółek miejskich i skarbu państwa. Zagrożeni mogli się czuć Ireneusz Łojek, szef KRUS–u, a także Eugeniusz Kleśta, przewodniczący rady nadzorczej spółki „Wodnik”.

Szef PO w regionie Jerzy Pokój nie chciał się wypowiadać na temat ewentualnych zmian. – Nie zależą one ode mnie. Sam osobiście jestem przeciwny rewolucji kadrowej – odpowiadał na pytania dziennikarzy.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (11) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group