Poniedziałek, 13 lipca
Imieniny: Małgorzaty, Henryka
Czytających: 5215
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Politycy prawicy o strajku oświaty

Wiadomości: Jelenia Góra
Wtorek, 30 kwietnia 2019, 10:11
Aktualizacja: Czwartek, 2 maja 2019, 6:17
Autor: Przemek Kaczałko
Fot. Przemek Kaczałko
Nauczyciele zawiesili strajk, w większości szkół odbyły się Rady Klasyfikacyjne, a przedstawiciele Prawa i Sprawiedliwości postanowili na specjalnej konferencji prasowej odnieść się do sytuacji w oświacie. Była mowa o możliwościach wsparcia strajkujących nie tylko słowami, ale i decyzjami, a także o porozumieniu jakie rząd zawarł z oświatową Solidarnością.
Na mocy porozumienia rządu premiera Morawieckiego z Solidarnością Oświaty w tym roku nauczyciele dostaną łącznie 15 procent podwyżki - zaznaczył na wstępie senator Krzysztof Mróz. - Dodatkowo stażyści dostaną jednorazowo 1000 zł na start, przyspieszyliśmy awanse dla nauczycieli, skracając też okres stażu. Poza tym podwyższyliśmy minimalną kwotę dodatku za wychowawstwo na co najmniej 300 zł brutto. Na przykład w Jeleniej Górze wychowawcy średnio dostają ok. 180 zł - mówił polityk PiS, który nawiązał też do ekspresowej ustawy, którą przeforsowano, aby umożliwić maturzystom zakończenie roku szkolnego i przystąpienie do egzaminu dojrzałości.
Niestety trzeba było skorzystać z tej ustawy w Jeleniej Górze, ponieważ w Zespole Szkół Rzemiosł Artystycznych nie odbyła się Rada Klasyfikacyjna i tam dyrektor wystawił oceny.

Były rywal Jerzego Łużniaka na stanowisko prezydenta miasta zaapelował jednocześnie do władz Jeleniej Góry, aby poza słowami wsparcia dla strajkujących, przekuć poparcie w czyny.

Prezydent ma dwa instrumenty - dodatki motywacyjne, które w 2013 roku Marcin Zawiła obniżył z 5 procent na 2,64 proc., a pan Łużniak obiecywał, że jak wygra, to przywróci 5 proc. Druga kwestia to dodatek za wychowawstwo - rząd mówi minimum 300 zł, ale to nie znaczy, że nie może być więcej. W niektórych gminach jest 500 czy 800 zł - mówił Krzysztof Mróz.

Gdy wejdziemy w szczegóły porozumienia, nie trudno zauważyć, że ciężarem finansowym dodatku za wychowawstwo władza centralna obciążyła organy prowadzące szkoły, czyli w większości przypadków samorządy. Z kolei skrócenie czasu drogi awansu to powrót do tego, co było przed rządami Zjednoczonej Prawicy, bowiem w tej kadencji parlamentu wydłużono ten czas z 10 do 15 lat, a teraz wrócono do 10.

Tak, to jest powrót do tego, co było - w ciągu 10 lat każdy nauczyciel będzie mógł przejść od stażysty do najwyższego stopnia awansowania, natomiast skróciliśmy dość znacznie okres stażu - odpowiada K. Mróz.

W konferencji wziął udział przedstawiciel jeleniogórskich radnych z klubu PiS, który podkreślał, że nie można kwestii strajku rozpatrywać na zasadzie kto wygrał, kto przegrał.

Chodzi o oświatę, a ona jest dobrem nas wszystkich. Trzeba podnieść status zawodu nauczyciela i jednym z elementów są wynagrodzenia. Podchodząc do tematu obiektywnie, należy odczytywać to, co zrobił rząd Prawa i Sprawiedliwości jako pierwsze kroki zmierzające do poprawy tej sytuacji - mówił Mariusz Gierus, bezpartyjny radny będący członkiem klubu PiS, który odniósł się również do kwestii ewentualnych wypłat za czas strajku. - Deklaracje pana prezydenta, że środki przeznaczone na wynagrodzenia zostają w dyspozycji dyrektorów odczytuję jako przeniesienie odpowiedzialności za potencjalne naruszenie dyscypliny finansów publicznych na dyrektorów szkół - podkreślił M. Gierus, który z wykształcenia jest prawnikiem. - Nie ma możliwości, aby obejść artykuł 23 ustawy o rozwiązywaniu sporów zbiorowych. Art. 7 Konstytucji RP mówi, że władza publiczna działa na podstawie i w granicach przepisów prawa, więc gdzie jest podstawa prawna, żeby wypłacić nauczycielom wynagrodzenia? Fundacja Batorego wskazuje na art. 9 Kodeksu Pracy i porozumienia postrajkowe. One są możliwe, ale za ewentualne naruszenie dyscypliny finansów publicznych mogą odpowiadać dyrektorzy, a nie pan prezydent - przestrzegał M. Gierus.

Twoja reakcja na artykuł?

19
48%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
1
3%
Smuci
5
13%
Złości
15
38%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (93) Dodaj komentarz

~xq 30-04-2019 9:32
Faktem jest ze najwiecej szkody dla nauczycieli i nie tylko dla nich .Przyniosły rzady PO.Szczytem hipokryzji jest postawa władz samorzadowych podpuszczająca z jednej strony nauczycieli do strajku a z drugiej strony majac mozliwosci we wcześniejszych latach nie dośc ze nie podniosła im poborów to dodała dodatkowych obowiazków i obnizyła dodatki.
~Kiełbasa wyborcza 30-04-2019 12:02
do: ~xq (9:32)
Prawo i Sprawiedliwość buduje swój sukces na rozdawaniu pieniędzy. Jakimi inwestycjami może się pan pochwalić, panie Mróz? Zbudowaliście Centralny Port Lotniczy, nową autostradę, elektryczny samochód - o którym było tyle gadania? Nie. Jedyne, co potraficie to rozdawać pieniądze tym grupom, które mogą na was zagłosować. Nauczycieli, pracowników sądów, opieki społecznej, służby zdrowia czy pocztowców to jednak nie dotyczy... Nie budzi to pańskich mo...lnych ani prawnych wątpliwości, panie Gierus?
~ 30-04-2019 20:09
do: ~Kiełbasa wyborcza (12:02)
No tak. POprzednie rządy to mogą się pochwalić uratowaną poprzez sprzedaż tajemniczemu " inwestorowi katarskiemu " Stocznią Gdańską, dzięki czemu możemy konkurować z uratowanymi za pieniądze z pomocy publicznej , stoczniami niemieckimi. Wybudowali też elektrownię atomową w systemie Grad. Aleksander Grad. CPK nie budowali, bo mieli w Berlinie. LOT-u nie zdążyli sprzedać, bo inwestor z Amber Gold padł. Sprywatyzowali kilkaset kamienic w W-wie za kilkaset złotych . Itd. itp.
~. 13-05-2019 16:18
do: ~ (20:09)
Teraz, jak "dobra zmiana" wybuduje a trakcie swojej mijającej już kadencji CPK, to, przeskoczymy nie tylko Niemcy, na CPK przeniosą się nawet Amerykanie z JFK
~cmok przez papierek 1-05-2019 18:42
do: ~Kiełbasa wyborcza (12:02)
Broń Boże, nie jestem wyborcą PiS. Jestem niczyim wyborcą, gdyż bardzo nie lubię, kiedy ktoś robi ze mnie łosia. A ci z wielkiej polityki od czasu sprawiedliwej , styropianowej RP, jak niezatapialne gooowno kręcą się w wyborzej przerębli.Niemniej jednak sprawiedliwie, przypomnieć mi trzeba zwolennikom partii oszustów, że nauczycieli TEŻ robiła niezle w bambuko. Tak jak i obecna władzunia. A ci z kolei, uczyciele, robią w bambuko całe społeczeństwo . wykonując niby to pracę. Tobie Samsonie , specjalnie wyjaśniam,że to sformułowanie to nie rusycyzm z mojej strony,lecz największa obelga, którą można bez skutków prawnych skierować do masy ludzi, sprawiających wrażenie, że kogoś czegoś uczą.
~Mikesz 30-04-2019 17:34
do: ~xq (9:32)
Panie Senatorze, czyżby spodziewał się pan przegranej w jesiennych wyborach, że tak nagle zainteresował się pan sprawami miasta zamiast zajmować się tym, czym powinien zajmować się senator? Wraca pan do rady miejskiej? Koniec kariery?
~Gość 30-04-2019 20:30
do: ~xq (9:32)
I zlikwidowała możliwość przejścia na emeryturę po 30 - tu latach pracy w szkole, natomiast doprowadziła wymóg pracy dla uczących do 67 roku życia (dla kobiet i mężczyzn). No, ale grzecznie nauczyciele to przyjęli, nie było protestów mocnych, tym bardziej strajków. Bo gros środowiska nauczycielskiego to albo lewacy albo poprawni politycznie konformiści. Niewielu gotowych jest się narazić, bo nie tylko koledzy i dyrekcja i władze samorządowe, ale i rodzice mogą bezkarnie utrudniać pracę.
~Rzepiór 30-04-2019 9:48
Dajcie już spokój i nie zajmujcie się tymi tzw. nauczycielami !!!!! czy tzw. pedagogami !!! Tajcie już spokuj tej libertyńskiej hołocie !!!!
~Bełkoczesz Rzepiór 30-04-2019 12:03
do: ~Rzepiór (9:48)
1. Libertynizm to postawa światopoglądowa o charakterze obyczajowym, charakteryzująca się łamaniem powszechnie przyjętych zasad mo...lnych. Termin zaczerpnięto z języka łacińskiego, gdzie libertinus oznacza „wyzwolony”. Libertynizm miał stanowić wyzwolenie od narzuconych człowiekowi, niezgodnych z jego naturą norm społecznych. Początkowo mianem libertynów określano odłam holenderskich anabaptystów, który głosił powrót do natury. Odrzucali oni wiele mo...lnych zakazów obowiązujących w sferze seksualnej, mieli też swobodny stosunek do ciała i nagości. Taką postawę uważali za zgodną z przesłaniem Biblii.Libertynizm stał się powszechny w XVII i XVIII wieku w Europie Zachodniej. W początkowej fazie oświecenia pojęcie to odnosiło się do postawy intelektualnej, łącząc w sobie poglądy racjonalistyczne i materialistyczne, a także postawę epikurejską i hedonistyczną. Libertynami nazywano intelektualistów, którzy w imię oświeceniowej filozofii negowali mo...lność ortodoksyjnego chrześcijaństwa. 2. Nie jesteś pewien jak pisać słowo "spokój", Piszesz z bardzo poważnymi błędami, ukończ wreszcie szkołę podstawową.
~Anonim+ 30-04-2019 12:24
do: ~Bełkoczesz Rzepiór (12:03)
Tłumaczyć takiemu, to jak "wołać na pustyni"! Widać dobitnie, że miał On problemy w szkołach ( raczej w jednej ) z nauczycielami, a głównie z nauką - stąd ten asertywny stosunek do ciała nauczycielskiego, przechodzący w agresję... Najgorsze w tym jest to, że taką postawę przekaże następnemu pokoleniu, biorców 500+, a jedynie słuszną i potrzebną nauką, będzie nauka religii!
~cmok przez papierek 1-05-2019 18:54
do: ~Anonim+ (12:24)
Sam przyznajesz,że wszystko zależy od szkoły. Tj. uczycieli. Jeżeli na 100 pkt . ze sprawdzianu , uczeń otrzyma 40 proc, tj. 40 pkt. to otrzyma pałę, znaczy 1.Jeżeli z całego grona nauczycielskiego, tylko 40 proc. to nauczyciele, których można ocenic od 6 do dobrej 3,a reszta to miernota i badziew, to całość grona pedagogicznego, jest mocno zgniła. Nie ma złych uczniów, są tylko bardzo zli nauczyciele.
~cmok przez papierek 1-05-2019 18:45
do: ~Bełkoczesz Rzepiór (12:03)
I znowu ktoś atakuje czyjegoś ucznia. To teraz wszystko jasne. Ten ktoś miał uczycieli.
~L-4 30-04-2019 10:16
Postulat - na L-4 100% wypłaty.
~Szlachta_nie_pracuje 30-04-2019 10:36
Słyszałem, że już im d*** pęka, że wypłaty w tym miesiącu będą mieli 500 zł i jak oni mają żyć?
~ 30-04-2019 10:47
U prywaciarza jak strajkuje to won i przyjmuje na jego miejsce a tu nie pracują , jadą na urlopy , zostawili dzieci bez nauki i jeszcze chcą zapłatę , jak nie pasuje to do pracy w Hipermarketu to zobaczą jak tam traktują pracownika
~hmmm 30-04-2019 11:08
cyt: "Mariusz Gierus, bezpartyjny radny będący członkiem klubu PiS" hahaha, z...b.... bezpartyjny hahaha
~Konfederacja 30-04-2019 12:09
do: ~hmmm (11:08)
W klubie PiS nie ma już członów PiS. Szymańskiego wywalili - co jak obserwuję wyszło mu na zdrowie, a pozostali startowali jedynie z ich listy. Na patriotyczne uroczystości w każdym razie nie chodzą.
~Seneka 30-04-2019 12:12
do: ~Konfederacja (12:09)
Będzie potrzebny program Radny Plus :)
~nihilscire 30-04-2019 12:03
...nauczyciele wiedzą doskonale jak głosować 26.maja oraz na jesieni...nigdy więcej pis!
~Ben 30-04-2019 18:45
do: ~nihilscire (12:03)
Dlaczego ? PiS chciał im dać podwyżki. PO nie.
~jelegorzanin🃏 30-04-2019 12:25
Kolejna grupa społeczna chce strajkować? Czyli pacownicy MOPS! Bylem tam kiedys w tym budynku kolo Galerii " Nowe Miasto" . Fakt ! Juz sobie wyobrazam jak elektorat PiS bedzie szalal pod MOPS-m jak zwala sie podpici i wsciekli ze nie dostali 500 plus czy czy inne socjale, bo pracownicy opieki beda strajkować, a pic nie bedzie za co.Oj bedzie sie dzialo. 🚔🚔🚔⚠⚠⚠
~cmok przez papierek 1-05-2019 19:26
do: ~jelegorzanin🃏 (12:25)
A z rozwścieczonym ludem to ja nie radzę ! A sobie i swoim dzieciom pincetów nie wypłacą ?
~pff 30-04-2019 13:02
Gdzie pisowskie trolle ? Wyłączyli ich ? Jeden mały sms, a cuda potrafi zdziałać hehe.
~ 30-04-2019 19:59
do: ~pff (13:02)
pff, zjedz banana. Tyle potrafisz.
~devil 1-05-2019 13:22
do: ~pff (13:02)
Kodowskie zawsze w pogotowiu... czasami psychiatrycznym :)
~mmmmi 30-04-2019 13:14
Znany pisarz i felietonista Jacek Piekara w ciekawy sposób podsumował wszystkie absurdalne działania przeciwników rządu. – Przebierają się za krowy Kwiczą jak świnie Wpychają sobie banany do gęby Bredzą o przybyszach z innych planet Śpiewają o piorunach bijących w prącie Ubierają pomniki w T-shirty Pozują z Obamą z kartonu Mówią że po fajnej imprezie pupa boli Gdzie @pisorgpl wymodlił taką opozycję? – napisał Piekara na Twitterze.
~ 30-04-2019 13:36
do: ~mmmmi (13:14)
Tak się kończy, jak pajacyk za dużo się produkuje w temacie fantasy - urywa mu się kontakt z rzeczywistością. Pisał o alternatywnej rzeczywistości? Zna ją od poszewki, rodzina już na nim krzyżyk postawiła. Słaby przykład dałeś.
~pff 1-05-2019 7:24
do: ~mmmmi (13:14)
Hmm, zaciekły wróg kosciola, antyklerykał i bluźnierca i rozpustnik autorytetem wyznawców prezesa zawsze dziewicy ? A to zacne :) Inna sprawa,ze chlopu odbija, wzialby sie za kolejną historię o Mordimerze, zamiast udzielać się na tt, trochę tęsknię za Inkwizytorem Jego Biskupiej Mości .
~ 1-05-2019 8:41
do: ~pff (7:24)
A jak to się stało, że waszym " ałtorytetem", został ongiś wyszydzany Bolesław W? Przecież jechaliście po nim równo, a dopiero gdy został antypisowcem, to równocześnie stał się " mędrcem Europy". I Wszechświata lewackiego. Bo że Leszek Miller i Cimoszewicz byli wam zawsze bliscy, to nie trzeba chyba dowodzić ? Wy ze spalonych WSI ...
~pff 1-05-2019 10:11
do: ~ (8:41)
Bełkoczesz. Ogarnij się.
~ 1-05-2019 10:12
do: ~pff (10:11)
Nie pij tyle. Wytrzeźwiej, potem ewentualnie pisz swoje mądroty.
~ 1-05-2019 10:50
do: ~pff (7:24)
Po znakach przestankowych obowiązkowa spacja.Towarzyszu, macie też wyraźny problem z używaniem polskich liter, znaków diakrytycznych.Nie zaleca się również zaczynania zdania literą "A".Stroicie się w piórka mędrca, a błąd na błędzie i błędem goni.Chyba, że jesteście takim mędrcem jak "mendrzec ełropy OTUA"?
~ 1-05-2019 11:14
do: ~pff (7:24)
" Hmm, zaciekły wróg kosciola, antyklerykał i bluźnierca i rozpustnik autorytetem wyznawców prezesa zawsze dziewicy ? " BŁĄD Towarzyszu ! Gdy wyraz i jest powtarzany, stawiamy przecinek przed drugim (oraz każdym kolejnym) i. Tak to jest gdy wielkie EGO towarzyszy malutkiemu " iq" !
~:) 2-05-2019 10:04
do: ~ (11:14)
"jeszcze gdy chodziłem do podstawówki, to był tam taki Paweł, i ja jechałem na rowerze, i go spotkałem, i potem jeszcze pojechałem do biedronki na lody, i po drodze do domu wtedy jeszcze, już do domu pojechałem" - tak mniej więcej widzę każdy Twój wpis. Odpuść, ośmieszasz się przy "pff", a jesteś już chyba powaznym mężczyzną.
~ 2-05-2019 16:49
do: ~:) (10:04)
Jak chodziłeś do podstawówki i ... na tym koniec. Bo na podstawówce zakończyłeś ... edukację ? :) Ośmieszasz się przed wszystkimi, bo gdybyś był człekiem poważnym, to odebrałbyś ten wpis właściwie. Gdyby pff nie robił z siebie , zupełnie bezpodstawnie, intelektualisty i erudyty oraz nie pouczał wszystkich, to nie traktowałbym go złośliwie. Bo poważnie go nigdy nie traktowałem. I nie potraktuję.
~ 2-05-2019 17:07
do: ~:) (10:04)
Teraz to już jestem pewny, że chodziłeś tylko do podstawówki pff, bo tylko ty gamoniu możesz tak napisać : " Odpuść, ośmieszasz się przy "pff", a jesteś już chyba powaznym mężczyzną.". Ja jestem, ty chłopaczku jesteś tylko groteskowym " pff" - em.
~Do bezpartyjnego członka 30-04-2019 15:03
Mój drogi Gierus a co z pomnikiem wołyńskim? Co z tą maszkarą, którą tak namolnie chciałeś wcisnąć naszemu miastu? I przestań straszyć nauczycieli. Zamiast wspierać, próbujesz zastraszyć i poniżyć.
~nike 30-04-2019 15:05
nauczyciele to idioci którzy dali sie wciagnac w polityke jakos pare lat temu nikomu nic nie przeszkadzało a dzis wszystko zle malo kasy ,swoja droga do pracy bo za pensje których oczekuja to trzeba 35 godz tyg.pracowac a nie 18 jak dotychczas
~Ad rem 30-04-2019 15:53
Pisiory same się o to prosiły gdy dały podwyżki ze strachu o własne 4 litery policajom. Ze strachu dały też górnikom. Dla utrzymania władzy karakan wydusił z nas 40 bln. To dlaczego by nie nauczycielom, niepełnosprawnym, rezydentom? Mróz, oszukańcza miernoto, całuj po rękach Pokoja ze ci dał senatora.
~Ft 30-04-2019 16:57
Panie Senatorze w placówkach oświatowych strajkowali chcąc poprawy warunków płacowych nie tylko nauczyciele ale także pracownicy niepedagogiczni! Nikt nawet się nie zająknie słowem o jakichkolwiek podwyzkach dla nich. Czyżby ich głos się nie liczył przy urnach?
~xq 30-04-2019 18:46
do: ~Ft (16:57)
To do Luzniaka należy.Boli strasznie jak senator przypomniał co zrobiła dla nauczycieli i gdzie ich miała.
~s. 30-04-2019 18:49
Trzeba być totalnie oderwanym od rzeczywistości by wierzyć, że strajk miał na celu kwestie finansowe. Obietnice wypłat od początku mijały się z prawdą i wprowadzały w błąd. Tak jest gdy opozycja, która utraciła władzę, widzi, że obecnie rządzący robią to lepiej. No to zróbmy zadymę, może coś ugramy.
~wis 30-04-2019 19:25
Pucz czerwonemu broniarzowi nie wyszedł. Miał być paraliż państwa i obalenie rządu. A tu okazało się całkiem przy okazji jakie mamy nauczycielstwo. Takie jak sądownictwo. Matury są bardzo poważnie zagrożone - straszył jeszcze w połowie kwietnia czerwony broniarz. Jednak te zapowiedzi się nie sprawdziły!. Uczyciele - czas skończyć z barbarzyństwem i terroryzmem wobec dzieci, rodziców, NAUCZYCIELI i w ogóle wobec narodu.
~Preczzpis,po,psl,sld i pozos 30-04-2019 19:46
No teraz czekamy kiedy prezydent podniesie nauczycielom na te obiecane 5 procent - proponuje aby nauczyciele zaprotestowali przed urzędem miasta kiedy spełni obietnice no i kiedy dyrektorzy szkół w Jeleniej zaczną przyjmować nowych młodych po studiach nauczycieli ale nie po znajomości tylko tak normalnie bo w każdej szkole prawie 100podan o przyjęcie ale tylko swoich przyjmują
~Ciekawski 30-04-2019 19:55
O matko przenajświętsza , zaraz orgazmu dostaną Mróz i Gierus z tej szlachetności. Miejsc zabraknie na oddziałach psychiatrycznych. Najgorzej że Ci wszyscy zbawcy wierzą w swój bełkot.
użytkownik facebook 30-04-2019 20:05
Nie ufajác pisowcom, jesteś po dobrej stronie twojego zycia !
~ 30-04-2019 21:10
do: użytkownik facebook (20:05)
Pisząc takie "manifesty", jesteś w prawdziwej życi!
użytkownik facebook 30-04-2019 22:16
To głosuj na PZPR, ja głosuję na PIS,bo to najlepsza partia dla Polaków,dba o Polaków i rozwój Polski.
użytkownik facebook 30-04-2019 22:19
Henryk Gandecki , tak, dla Polaków , którzy niechcá nic robić dla rozwoju Polski.
użytkownik facebook 30-04-2019 22:38
Henryk Gandecki właśnie głosujesz na PZPR - bis , mądralo !
użytkownik facebook 1-05-2019 9:43
Danuta Sokołowska kolega Henio, ma tak przez pisowców pokrécone w g£ówce, ze nie rozróznia niczego, nie wie o czym mówi i co robi. Dok£adnie tak, jak zak£adajá tego jego Panowie , Wierny s£uga Henio 😂
~ 1-05-2019 10:08
do: użytkownik facebook (9:43)
Z jakiego " psychiatryka" to piszesz ? Co na to twój psychiatra prowadzący terapię ? Dlaczego sanitariusze rozwiązali ci rękawy w pobliżu komputera ?
użytkownik facebook 1-05-2019 9:59
Tom Dett jesteś d...lny komuch.Co tak wyjesz? emeryturkę sb-cką ci zmniejszyli, a...lfabeto ?
~ 1-05-2019 5:21
jak złodzieje pieniędzy z afery VAT-ponad 250 miliardów złotych -zostaną rozliczeni z tej afery i obejmie ich konfiskata mienia,a to rządy PO i ZSL umożliwiły taki kosmiczny przekręt-i to jest fakt bezsporny- to wystarczy pieniędzy i dla niepełnosprawnych i dla nauczycieli i dla strażników więziennych,by dobrze strzegli złodziei z postkomunistycznych partii i koterii przed społeczeństwem osadzonych na dożywocie w kryminale,czego wam towarzysze z PO,ZSL,SLD,KOD I NOWOCZESNA szczerze życzę w dniu waszego "święta"-1-go Maja.
~Gość 1-05-2019 7:28
Ja bym nie dała nawet 1%podwyżki niech nam zwrócą za korepetycje,do tego płacą za wychowawstwo a z dziećmi nie mogą sobie poradzić-żenada!
~jiy 1-05-2019 8:22
Strajkujacym n-lom za okres strajku nie naleza sie zadne pieniadze. Moze nastapic jedynie finansowa kara za to co uczynili dzieciom i mlodziezy. Narazili mlodych ludzi na wielki stres podczas czerwonego strajku, ktory pojeli na komende czerwonwgo watazki z ZNP. A obecnie, zeby otrzymac kase, ktora im sie nie nalezy, chca pozbawic ich jeszcze czesci wakacji. Pytam, jakim prawem? Bylo by to kolejne zlamanie ustawy, tym razem o dlugosci wakacji i dlugosci roku szkolnego. Skompromitowali zawod nauczyciela i prestiz spoleczny, maja jeszcze czelnosc domagac sie za to zaplaty, ujawniajac tym samym swoja czerwona mentalnosc.
~Do ulicznika "jiy" 1-05-2019 10:59
do: ~jiy (8:22)
kasa /słownik języka polskiego/: 1. «skrzynka lub szafa żelazna przeznaczona do przechowywania pieniędzy, papierów wartościowych, kosztowności itp.; też: zawartość takiej skrzynki lub szafy» 2. «pomieszczenie, dział instytucji, sklepu, gdzie się wpłaca lub wypłaca pieniądze, sprzedaje bilety itp.» 3. «urządzenie w sklepie do obliczania należności za zakupiony towar» 4. «instytucja dokonująca operacji pieniężnych W żargonie ulicznym: pieniądze lub gotówka. Nie szanujesz języka polskiego. Brakuje ci ogłady. Nie ma dla ciebie alternatywy.
~ 1-05-2019 11:19
do: ~Do ulicznika "jiy" (10:59)
" Miszczu " kopiuj/wklej. Ogładzony czy ciosany ( grubo ? ) jesteś?. Nie ma dla ciebie perspektywy, bo kto się wróblem urodził, to orłem już nie będzie !
~arms 2 1-05-2019 9:08
za rządów PIS, jedna na razie grupa zawodowa jest w miarę zadowolona - to górnicy, dlaczego?, bo rządzący boją się ich i sypią tam pieniądze, co daje jedyny efekt - górnicy nie jadą do Warszawy, pożytku z kopalń nie ma żadnego , bo węgiel kupujemy z Donbasu - ogromny sukces PIS-u. Co do szkolnictwa, to prawdziwe oblicze reformy oświaty zobaczymy jesienią, a już szczytem aroganci tej wyjątkowo nieudolnej władzy , jest zrzucanie problemów na samorządy. Nie wiem tylko dlaczego PIS chce nadal rządzić?, chyba wszystko co zaplanowali już zniszczyli, to co zostało? jedynie dalsze dojenie naszych pieniędzy.
~Widzę 1-05-2019 9:34
do: ~arms 2 (9:08)
Krótko i na temat. Dlaczego tak się dzieje ?Bo to nie jest "ciemny lud" ale zapijaczony ,produkcja tzw. małpek wzrosła o 30% od 2015 r. PIS przejął wiedzę jak manipulować robolami. Co się stanie jak prezesa zabraknie ? Kto WAS przytuli? Następny problem to kościół katolicki nie wie jak sie ustawić do i po wyborach . Zawsze trzymał z "wadzą" jaka by nie była.
~ 1-05-2019 10:40
do: ~Widzę (9:34)
A ty dalej спиритус czy już podpałkę do grilla " stakanami" chlasz ? Zabijasz sobie ostatnie dwie komórki twojego mózgu. Widać to po twoich postach.
~zaboberek 1-05-2019 9:35
Słyszałem fajną sentencję, "Ofiary błędów lekarzy leżą na cmentarzu a ofiary błędów nauczycieli siedzą w Sejmie i Senacie".
~cmok przez papierek 1-05-2019 19:11
do: ~zaboberek (9:35)
I aż się chce wykrzyknąć , tak jest ! I robiąc świadomie kalkę ;" dokładnie !" Ale w tym uczycielskim szaleństwie, jednak, jest metoda . Kurs na kasę / korki/. Nikt nigdy uczycielom dobrze nie płacił. I każdy ustrój, nawet każdy rząd przymyka oczy na dodatkowe uczycielskie profity, bo służącym z def. dobrze się nie płaci.Od czasów nawet rozbiorów, kasta nauczycieli była kastą trochę lepiej towarzysko postawionych , ale jednak tylko, służących. Kto wtedy był nauczycielką /em ? Dzieci zubożałych szlachetków lub bogatszych mieszczan, czasem chłopstwa. I wtedy uczyciel uczył jak to służący, jak był guwernerem, to trochę lepiej. Jak uczył hołotę, to tak aby nie nauczyć. Dzieci chłopstwa, za naukę, usługiwały rodzinie uczyciela. A to drzewo rąbały, a to odpowiedniki dzisiejszych pincetów, bawiły, a to na poletku uczyciela pracowały. Za peerelku weszły korki.Wstydliwie. Bo tylko , wydawałoby się nieliczne wtedy, nieuki z korkami miały coś wspólnego.Za to prezenciki były nawet bogate i mile widziane. Z każdej okazji a nawet bez.Za solidarnego styropianu, konkretnie i handlowo. KORKI.
~srebrne wieże + 1-05-2019 10:37
to smutne że większość w tym kraju tak łatwo kupić,za 500zł są gotowi nawet zjeść klocka.
~cmok przez papierek 1-05-2019 23:03
do: ~srebrne wieże + (10:37)
To smutne,że starsi mieszkańcy tego kraju, za rządów Pl styropianowej zostali wycenieni na niewiele więcej niż te pincet
~Wstyd panie senatorze! 1-05-2019 11:12
Postawa pana senatora Mroza jest godna potępienia. To rząd PiS wywołał strajk nauczycieli. Największy strajk nauczycieli w dziejach Polski. Jedną z przyczyn było poniżanie nauczycieli przez min ich fatalną sytuację materialną. Strajk nauczycieli został wywołany przez PiS, bo podwyżki zapowiadane przez minister edukacji Annę Zalewską były stanowczo zbyt niskie. Szefowa MEN zaoferowała wzrost płacy zasadniczej nauczycieli w 2019 roku - od 121 do 166 zł brutto, w zależności od stopnia awansu zawodowego.
~cmok przez papierek 1-05-2019 19:22
do: ~Wstyd panie senatorze! (11:12)
Każdy rząd daje tym, gdzie liczy na głosy. Rząd po dawał kasiorę bez opamiętania spróchniałej kolebce styropianowej np. stoczniowcom.Komusze dawali górnikom. A pisie tym, na głosy czyje mogą liczyć. Norma. Fatalne jednak jest to,że służba zwana uczycielami jest zdemo...lizowana i po darmochę łapy wyciąga.
~Co czeka młodzież 1-05-2019 11:26
PiS wyprowadza powoli, ostrożnie, jeszcze ze strachem, z Unii Europejskiej. Politycy PiS stawali ramię w ramię z tymi, którzy nazywali flagę unijną "szmatą", którzy - jak premier Szydło - wyprowadzali flagi UE do magazynu, którzy mówili o wyimaginowanej wspólnocie, którzy kwestionowali unijne decyzje o energooszczędnych żarówkach, którzy mówili, że Unia nam tylko chodniki remontuje.
~ 1-05-2019 11:57
do: ~Co czeka młodzież (11:26)
Przekonaj do tego jeszcze Trunkera. Bo jak dla mnie, to nawet po litrze ci nie uwierzę.
~paradise 1-05-2019 11:38
To był POlityczny strajk, nauczyciele, jako POdnóżki Broniarza i Kramka....
~PiS tyłkiem do UE 1-05-2019 11:58
Jean-Claude Juncker przez rok zabiegał o spotkanie z Jarosławem Kaczyńskim, został całkowicie zignorowany i nawet odmownej odpowiedzi nie było. To zachowanie rodem z piaskownicy, nieeleganckie zachowanie. Wstyd dla Polski. Unia Europejska jest wspólnotą. I jest wspólnotą, która przynosi nam wymierne, materialne korzyści - infrastruktura, wielkie inwestycje, możliwość wyjazdu polskiej młodzieży do krajów Unii. Nie byłoby tego wielkiego sukcesu Polski, gdyby nie możliwość dla polskich firm sprzedawania swoich produktów i usług w całej Europie.
~ 1-05-2019 12:22
do: ~PiS tyłkiem do UE (11:58)
Widzę towarzyszu, że sporo przekazów dnia POlitbiuro dzisiaj wam przysłało.
~ 1-05-2019 12:43
do: ~ (12:22)
Bo to jest ten sam, któremu już napisałem : Miszczu " kopiuj/wklej. Ogładzony czy ciosany ( grubo ? ) jesteś?. Nie ma dla ciebie perspektywy, bo kto się wróblem urodził, to orłem już nie będzie ! Ale widać, że on ni hu hu. Widać, że nawet nie wróbel. To nielot.
~ 1-05-2019 13:05
do: ~ (12:43)
Przypuszczalnie takie ma zadanie, POlitbiuro przysyła tzw. przekazy dnia, a on je umieszcza na forum?!
~Gosc 1-05-2019 12:59
A to jest ten Pan co wsławił się że na Gali rozdania nagród nauczycielom zasiadał w pierwszym rzędzie z tabletem i nawet występ Pani Przemyk mu nie przeszkadzał. Jak widać dalej brak szacunku do ludzi wyborców itp itd. proszę najpierw nauczyć się kontaktów z ludźmi i może jednak spróbować pracy w jakimś zakładzie i w normalnej pracy bo zawód polityk nie ma nic wspólnego z zyciem mniej teorii więcej praktyki.
~Kopnijmy PiS 1-05-2019 13:32
Im więcej Unii w Polsce, tym trudniej PiS-owi zabijać demokrację - tę zasadę dobrze rozpoznał Kaczyński. Od wejścia Polski do UE, poparcie dla UE tylko rośnie. Dziś to rekordowe w Europie ok. 90 proc. Kaczyński panicznie boi sie posądzeń o wyprowadzanie Polski z UE, chociaż PiS robi to drobnymi kroczkami. Rozwścieczeni Polacy mogą mu dać kopa podczas wyborów.
~ 1-05-2019 13:45
do: ~Kopnijmy PiS (13:32)
Kolejny przekaz dnia.Ty tak sam z siebie czy masz jakąś normę narzuconą przez POlitbiuro, jeśli chodzi o ilość przekazów dnia umieszczonych na forum?
~Co będzie z Polską? 1-05-2019 13:49
Ostatecznym celem Jarosława Kaczyńskiego jest wyprowadzenie Polski z Unii Europejskiej. - Jarosław Kaczyński bardzo dobrze wie, że jest bezpośrednio odpowiedzialny za łamanie nie tylko konstytucji, ale także artykułu 231 Kodeksu karnego przez Andrzeja Dudę - jak zaprzysiągł nielegalnie wybranych sędziów Trybunału Konstytucyjnego - i przez Beatę Szydło wtedy, kiedy nie opublikowała wyroku Trybunału Konstytucyjnego. Zresztą ta sama odpowiedzialność wisi nad Mateuszem Morawieckim. Jarosław Kaczyński jest ich mocodawcą.
~ 1-05-2019 14:12
do: ~Co będzie z Polską? (13:49)
Teraz zjedz banana. I napisz o tym , bohaterski opozycjonisto. Bohaterski konsumencie bananów. Zjedz go wbrew represjom siepaczy z PiS-u. Żałosnyś kmiocie!
~ 1-05-2019 14:29
do: ~Co będzie z Polską? (13:49)
Sławomir Broniarz i ZNP podjęli walkę z rządem. Pierwsze efekty już są. Uczniowie, którzy nie zdążyli poprawić ocen przed strajkiem nauczycieli, nie zostaną dopuszczeni do matury. Będą musieli powtarzać rok.Rok szkolny w szkołach ponadgimnazjalnych zakończył się 26 kwietnia. Strajk nauczycieli został zawieszony 27 kwietnia. Uczniowie, którym groziła ocena niedostateczna na koniec roku, stracili możliwość poprawy. Nie uzyskali klasyfikacji do następnej klasy. Gdyby nie protest nauczycieli, młodzi ludzie mogliby skończyć szkołę i podejść do matury. Przewodniczący ZNP, Sławomir Broniarz nie widzi problemu w tym, że dzięki zorganizowanemu przez niego strajkowi młodzież straci rok życia. Nauczyciele nie zrobili dzieciom krzywdy. Jeżeli komuś groziła „jedynka”, to jego ocena końcowa uwzględniała zaangażowanie w ciągu trzech lat nauki — przekonuje Broniarz w rozmowie z Interia.pl.
~gluś 1-05-2019 17:38
oświata jest zadaniem rządu więc subwencja oświatowa powinna w pełni zabezpieczać wszelki wydatki związane z edukacją a nie przerzucanie coraz większych obciążeń na samorządy a potem robienie z siebie świętoszków
~Gość 1-05-2019 17:59
do: ~gluś (17:38)
Byłoby bezsensowne przekazywanie samorządowi pieniędzy rządowych bez możliwości wpływu na kształt szkoły (dlatego Kuratoria jakiś wpływ mają, przede wszystkim na poziomie merytorycznym, choć nie tylko). Samorząd współfinansuje (wielkimi literami WSPÓŁFINANSUJE) oświatę i łaski nie robi, bo jest organem prowadzącym (też napisać wielkimi literami?), czyli jakby głównym "właścicielem" placówek oświatowych. On wybiera i rozlicza dyrektorów. Jak ma za mało pieniędzy, może zlikwidować niektóre placówki. I to robi.
~das 1-05-2019 17:46
Ten strajk czerwonego ZNP to samo dobro dla PIS. Trudno by było zmienić system oświatowy bez pokazania wrzodu który toczy to czerwone towarzystwo i system . Mam nadzieję, że dadzą sobie radę z tymi zmianami jeszcze przed wyborami na jesieni.
~Do brunatnego das 1-05-2019 19:02
do: ~das (17:46)
Mówi się i pisze: "system oświaty" a nie "system oświatowy" nieuku. System oświaty w Polsce - obejmuje przedszkola, szkoły podstawowe, gimnazja, szkoły ponadgimnazjalne, policealne, artystyczne i inne. Do systemu oświaty w Polsce nie zalicza się szkolnictwa wyższego, które stanowi odrębny dział administracji rządowej i ma zagwarantowaną konstytucyjnie autonomię. W myśl zapisów Konstytucji RP każdy ma prawo do nauki. Nauka jest obowiązkowa od 7 do 18 roku życia, ale status instytucji obowiązkowych mają jedynie szkoła podstawowa i gimnazjum. Nauka w szkołach publicznych jest bezpłatna. I na tym kończy sie definicja. Nic poza tym. Co PiS konkretnie zamierza zmienić w systemie?
~ 1-05-2019 19:32
do: ~Do brunatnego das (19:02)
Widzisz , inteligentny " inaczej", jak się jest intelektualnie opóźnionym i bezrefleksyjnie stosuje się metodę kopiuj / wklej, to się nie zauważa, że skopiowało się system, w którym są jeszcze gimnazja. No to cię informuję nieuku, że od tego roku, nie będzie już gimnazjów. Kopiuj/ wklej, ale najpierw pomyśl. O ile to jest możliwe przy takim stanie móz ...
~cmok przez papierek 1-05-2019 19:34
do: ~Do brunatnego das (19:02)
Ciekawi mnie , gdzie podano w sposób bardzo precyzyjny ,że absolutnie nie mówi/ nie pisze się "system oświatowy." Pytam, bo mam się za "uka", i nie chc ę broń Boże tkwić w niewiedzy. Na jakimś sympozjum na Uniwersytecie Śląskim , użyto takiego terminu. Nieuki ,jedne ?
~kaqzia 1-05-2019 19:47
ośmiesza się mróz marionetka pis bolszewia !!!! mowa dla pis oświaty !!! a gdzie machałkowa !! liże rany zaleskiej p!!!
~Nauczyciele za mądrzy 1-05-2019 20:27
Wyborca głupi jest politykowi o wiele bardziej potrzebny niż ten świadomy i wykształcony.
~ 1-05-2019 20:32
do: ~Nauczyciele za mądrzy (20:27)
I dlatego, jesteś dla wszystkich polityków bezcenny!
~ 1-05-2019 21:25
do: ~Nauczyciele za mądrzy (20:27)
Prawdziwość tej tezy potwierdza fakt, że przytłaczająca większość pensjonariuszy ZK i ... nauczycieli, głosuje na PO !
~cmok przez papierek 1-05-2019 21:27
do: ~Nauczyciele za mądrzy (20:27)
Szczęśliwie , wbrew pozorom, przepływ wiedzy nie do końca zależy od różnej maści uczycieli. Szczęśliwie jest internet, z bogatszą w wiedzę częścią. Przynajmniej jeszcze.
~ 2-05-2019 0:22
PiS- partia brzydkich ludzi
~ 2-05-2019 19:07
do: ~ (0:22)
Ale to jednak LUDZIE ! POtworze.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group