Czwartek, 8 grudnia
Imieniny: Marii, Makarego
Czytających: 4278
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Polska: Policyjne STOP dla nielegalnych wyścigów

Wtorek, 3 sierpnia 2021, 14:01
Autor: Komenda Główna Policji
Polska: Policyjne STOP dla nielegalnych wyścigów
Fot. Archiwum Policji
W Słubicach (woj. lubuskie) miało odbyć się wydarzenie motoryzacyjne, którego główną atrakcją miały być nielegalne wyścigi samochodowe. Policjanci w porę ostudzili zapały młodych kierowców, które mogły zakończyć się nieszczęściem. Drifty i wyścigi na publicznych drogach nie są akceptowane i stanowią ogromne zagrożenie bezpieczeństwa nie tylko dla uczestników takich wydarzeń, ale również dla osób postronnych.

W sobotę (31 lipca) 45 policjantów drogówki, w oznakowanych i nieoznakowanych radiowozach prowadziło wzmożone działania na ulicach Słubic. Funkcjonariusze stanowczo zareagowali na nocne spotkanie kilkudziesięciu kierowców, którzy mieli zamiar ruszyć na ulice miasta, by popisywać się „umiejętnościami”.

Policjanci podczas działań wylegitymowali ponad 100 osób, poddali kontroli drogowej ponad 60 samochodów, nałożyli 24 mandaty karne i sporządzili dwa wnioski do sądu o ukaranie. Ponadto mundurowi zatrzymali osiem dowodów rejestracyjnych i ujawnili jednego kierującego bez uprawnień. Wśród ujawnionych wykroczeń znaczna większość dotyczyła przekroczenia dozwolonej prędkości. Jeden z kierujących wsiadł za „kółko” volkswagena na sądowym zakazie. Dodatkowo 29-latek był pijany - badanie stanu trzeźwości wykazało w jego organizmie blisko dwa promile alkoholu.

Tego typu zdecydowane działania policjantów są niezbędne, aby na drogach było bezpiecznie. Nie ma miejsca dla nieodpowiedzialnych zachowań kierowców, a szczególnie tych związanych z przekraczaniem dozwolonej prędkości. Niedostosowanie prędkości do warunków drogowych to bowiem najbardziej śmiercionośna przyczyna wypadków. Nawet najbardziej bezpieczny technologicznie samochód nie daje gwarancji na przeżycie kierowcy i pasażerów przy zbyt dużej prędkości.

Twoja reakcja na artykuł?

11
35%
Cieszy
10
32%
Hahaha
1
3%
Nudzi
1
3%
Smuci
2
6%
Złości
6
19%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (16)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group