Sobota, 3 grudnia
Imieniny: Franciszka, Ksawerego
Czytających: 8185
Zalogowanych: 11
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Policjantka zachęcała studentów do służby w Policji

Piątek, 18 grudnia 2020, 11:12
Autor: 112
Jelenia Góra: Policjantka zachęcała studentów do służby w Policji
Fot. Archiwum Policji
Wydział Nauk Humanistycznych i Społecznych Karkonoskiej Państwowej Szkoły Wyższej objęty jest patronatem Komendanta Miejskiego Policji w Jeleniej Górze, w ramach którego prowadzona jest współpraca z jeleniogórską policją. Studenci mogą w sposób praktyczny zapoznać się ze służbą i zadaniami policjantów, strukturą oraz specyfiką służby tutejszego garnizonu, jak również mogą realizować praktyki studenckie.

Policjanci współpracują ze studentami w zakresie szeroko rozumianego bezpieczeństwa, jak również prowadzą spotkania, w trakcie których zachęcają ich do służby w Policji.

We wtorek (16.12) odbyło się kolejne spotkanie ze studentami, jednak ze względu na zagrożenie epidemią koronawirusa, odbyły się one tym razem online. Jest to kolejne z cyklu spotkań ze studentami, których celem jest promocja zawodu policjanta.

Funkcjonariuszka omówiła procedurę przyjęcia do policji, wymaganą dokumentację, jak również wskazała strony internetowe Policji, na których są one dostępne. Są już efekty tych spotkań, gdyż pierwsi studenci rozpoczęli procedurę wstąpienia do Policji, a kilku z nich jest już w szeregach jeleniogórskiej Policji.

Studenci dowiedzieli się w jaki sposób skontaktować się z policjantami z jednostki, na terenie której znajduje się uczelnia, jak również policjantka przedstawiła im założenia Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa i poinstruowała, w jaki sposób mogą z niej korzystać i wspólnie zadbać o bezpieczeństwo.

Twoja reakcja na artykuł?

6
19%
Cieszy
15
47%
Hahaha
1
3%
Nudzi
1
3%
Smuci
1
3%
Złości
8
25%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (23)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy Termy Cieplickie powinny trafić w prywatne ręce?

Oddanych
głosów
827
Tak
27%
Nie
65%
Nie wiem
7%
Copyright © 2002-2022 Highlander's Group