Poniedziałek, 16 maja
Imieniny: Andrzeja, Szymona
Czytających: 6962
Zalogowanych: 9
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION: Policjanci uratowali sąsiadkę z pożaru

Sobota, 15 listopada 2008, 9:05
Aktualizacja: 9:06
Autor: TEJO
83–letnia pani zawdzięcza życie dwóm funkcjonariuszom policji, którzy wyprowadzili ją, jej zwierzęta i wynieśli cenne rzeczy z płonącego mieszkania.

Do zdarzenia doszło kilka tygodni temu w okolicach Zgorzelca w Czerwonej Wodzie. Nocą w domu kobiety wybuchł groźny pożar. Sąsiadem starszej mieszkanki jest mł. asp. Witold Werpulewski, który widząc wydobywający się dym oraz języki ognia podjął akcję ratowniczą. Po wyważeniu okna w łazience, dostał się do wnętrza domu. Na miejsce pożaru przybył kolejny policjant asp. Krzysztof Kutrowski, który także jest sąsiadem poszkodowanej.

Policjanci z narażeniem własnego zdrowia i życia wspólnie wyprowadzili kobietę z płonącego domu, uratowali też jej dwa pieski oraz zabezpieczyli wartościowe przedmioty. Następnie rozpoczęli gaszenie pożaru, dzięki czemu dom nie uległ całkowitemu spaleniu. Kobieta z objawami zaczadzenia została przewieziona do szpitala. Tu doszła do siebie.

Niedawno podziękowała komendantowi powiatowemu policji za uratowanie jej życia przez mundurowych. - Godnym podkreślenia jest fakt, że panowie nie byli wówczas na służbie, tym samym udowadniając, że policjantem jest się 24 godziny na dobę i zawsze trzeba być w gotowości, aby poświęcić się dla ratowania innych ludzi – poinformowała policja w Zgorzelcu.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (13) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group