Poniedziałek, 16 maja
Imieniny: Andrzeja, Szymona
Czytających: 6976
Zalogowanych: 9
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Policjanci uratowali niedoszłych samobójców

Poniedziałek, 24 listopada 2008, 11:28
Aktualizacja: 11:29
Autor: Angela
Gdyby nie sprawne akcje policji dzisiaj moglibyśmy napisać o dwóch tragediach. Mężczyzna z Karpacza chciał się zabić nożem, nastolatka planowała skoczyć z mostu na Zabobrzu. Desperatów na szczęście udało się uratować.

O pierwszej próbie samobójczej poinformował sam 31-letni desperat, który po godzinie 20 zadzwonił na policję z budki telefonicznej i powiedział, że ma zamiar się zabić. By inni policjanci mogli zidentyfikować, z której budki dzwoni mężczyzna, dyżurny prowadził z nim rozmowę przez kilkanaście minut.

W tym czasie ustalono, że niedoszły samobójca dzwoni z Karpacza. Na miejsce wysłano patrol policji, jednak mężczyzna nie chciał wyjść z budki i przy każdym zbliżeniu się funkcjonariuszy, przykładał sobie nóż do gardła strasząc, że go użyje.

W pewnym momencie poprosił o papierosa. Policjanci wykorzystali to i zwabili frustrata na zewnątrz, po czym obezwładnili mężczyznę. Po jego zatrzymaniu okazało się, że jest kompletnie pijany. Trafił pod opiekę lekarzy.

Trzy godziny później na policję zadzwonił młody mężczyzna, który twierdził, że jego koleżanka przeszła przez barierkę chce skoczyć do Bobru z garbatego mostka na Zabobrzu. Przybyli na miejsce policjanci na szczęście przemówili dziewczynie do rozsądku i odwiedli od tragicznych planów.

Jak na razie nie wiadomo jakie były przyczyny planowanego działania niedoszłych samobójców. Psychologowie często powtarzają, że próby samobójcze są wołaniem o pomoc. Oby ten głos ktoś, usłyszał zanim będzie za późno.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (12) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group