Sobota, 25 maja
Imieniny: Grzegorza, Magdaleny
Czytających: 5157
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Policjanci prowadzą akcję "Bezpieczna droga do szkoły"

Piątek, 11 września 2015, 12:14
Aktualizacja: 12:20
Autor: 112
Jelenia Góra: Policjanci prowadzą akcję "Bezpieczna droga do szkoły"
Fot. Archiwum Policji
W środę i czwartek (9–10.09) jeleniogórscy policjanci zorganizowali działania edukacyjno–prewencyjne pn. ,,Bezpieczna droga do szkoły” z udziałem dzieci z Przedszkola i Szkoły Podstawowej ze Specjalnego Ośrodka Szkolno–Wychowawczego przy ul. Grottgera w Jeleniej Górze. Łącznie w działaniach uczestniczyło ponad 100 osób.

W pierwszym dniu działania dotyczyły bezpieczeństwa w ruchu drogowym i miały miejsce na terenie placówki, którą odwiedzili asp. Piotr Saniuk i sierż. Remigiusz Sobolewski, funkcjonariuszy Wydziału Ruchu Drogowego KMP oraz asp.sztab. Danuta Razmysłowicz z Wydziału Prewencji KMP. Wsparciem i pomocą przy organizacji spotkania z dziećmi służyli: Małgorzata Łasek-Dowiat, dyrektor Ośrodka wraz z kadrą nauczycielską.

W drugim dniu na terenie Komisariatu I Policji w Jeleniej Górze policjanci zorganizowali zaplanowaną wcześniej wycieczkę prewencyjno-edukacyjną.

- Program działań, w tym udział policjantów, przygotowany został w oparciu o realizowane przez Komendę Miejską Policji w Jeleniej Górze Programy Rządowe pn. ,,Razem Bezpieczniej” i ,,Bezpieczna i przyjazna szkoła”, Programy Krajowe, Programy i działania własne Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze ze szczególnym uwzględnieniem programu prewencyjnego ,,Bezpieczne Osiedle”, w tym obszaru ,,Przedszkolak pod parasolem Policji”,,,Nie daj się uzależnieniom i wszelkim zagrożeniom!”, ,,Bezpiecznie z prądem” oraz ,,Bezpieczna droga do szkoły”. Propagowane były programy i działania Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze z zakresu prewencji kryminalnej, ze szczególnym uwzględnieniem inicjatyw ukierunkowanych na bezpieczeństwo osobiste dzieci – informuje podinsp. Edyta Bagrowska, rzecznik prasowy KMP w Jeleniej Górze.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Z którym z autorów chcieliby Państwo spotkać się w Książnicy Karkonoskiej?

Oddanych
głosów
513
Puzyńska Katarzyna
35%
Twardoch Szczepan
31%
Żulczyk Jakub
35%
 
Głos ulicy
Ja lubię suschi, ja wolę burgery domowe
 
Miej świadomość
Kraina Wygasłych Wulkanów w Polsce
 
Rozmowy Jelonki
Robią kolejne drogi
 
Aktualności
Pałac w Bukowcu pięknieje
 
Aktualności
Święto Karkonoskiego Parku Narodowego
 
Aktualności
Sprawny Jelonek
 
Piłka nożna
Finał Pucharu Polski w oku kamery!
Copyright © 2002-2024 Highlander's Group