Czwartek, 30 listopada
Imieniny: Andrzeja, Justyny
Czytających: 13842
Zalogowanych: 11
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Policjanci na Biegu Piastów jako zawodnicy i strażnicy bezpieczeństwa

Środa, 27 lutego 2013, 8:14
Aktualizacja: 8:16
Autor: 112
Od piątku do niedzieli na Polanie Jakuszyckiej będzie trwał Bieg Piastów. W tej imprezie policjanci będą uczestniczyć w podwójnej roli: zawodników na 14. Policyjny Bieg Piastów (1. marca) i zapewniających bezpieczeństwo uczestnikom i kibicom.

14 Policyjny Bieg Piastów na dystansie 10 km w tym roku odbędzie się w piątek – 1 marca. W sobotę (2. marca), w ramach biegu głównego, pobiegną również policjanci z Polski i zagranicy, z klasyfikacją odrębnie prowadzoną dla tej grupy zawodowej.

Podczas całego Biegu jeleniogórska policja będzie czuwać nad bezpieczeństwem. - Podstawowym zadaniem będzie utrzymanie przejezdności drogi w kierunku Czech, zwłaszcza na odcinku od Szklarskiej Poręby do Jakuszyc, gdzie będą ustawione stałe posterunki ruchu drogowego oraz patrole drogówki – informuje podinsp. Edyta Bagrowska, rzecznik prasowy KMP w Jeleniej Górze.

- Uczestnicy biegu, jak i kibice, którzy przyjadą własnymi środkami transportu kierowani będą na wyznaczone przez organizatora miejsca parkingowe. Prosimy o to, aby parkować w sposób umożliwiający zaparkowanie innym pojazdom. Apelujemy w miarę możliwości o korzystanie z komunikacji zbiorowej, bowiem ilość miejsc parkingowych jest ograniczona. Zwracamy również uwagę na fakt, że osoby, które chcą zdążyć na rozpoczęcie imprezy powinni wyjechać wcześniej, gdyż w godzinach od 9 do 10.00 w sobotę i w niedzielę mogą tworzyć się korki, co spowoduje wydłużenie dojazdu na Polanę Jakuszycką - dodaje.

- W związku z tym apelujemy do wszystkich osób, które w tym czasie będą na tej trasie, aby bezwzględnie stosowali się do poleceń policjantów. W żadnym wypadku nie pozostawiali pojazdów na drodze w sposób nieprzemyślany i zagrażający bezpieczeństwu, ponieważ takie samochody będą usuwane na koszt właścicieli – podkreśla Edyta Bagrowska.

- Ponadto apelujemy do kierowców, aby: Nie zostawiali w samochodzie na widocznym miejscu wartościowych przedmiotów, które mogą być przyczyną włamania do pojazdu. Cenne przedmioty należy schować do bagażnika. Samochody pozostawili w garażu lub na parkingu strzeżonym, gdyż są to najbezpieczniejsze miejsca.
Ponadto przypominamy, aby turyści, którzy w tym czasie odwiedzą nasz region nie pozostawiali pod żadnym pozorem sprzętu narciarskiego w bagażnikach dachowych i najlepiej zabierali je ze sobą do hotelu czy pensjonatu. Tak pozostawiony sprzęt staje się łatwym łupem dla złodziei – przypomina rzeczniczka.

Czytaj również

Komentarze (3)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy masz "na sobie" jakikolwiek tatuaż?

Oddanych
głosów
1138
Tak
11%
Nie
61%
Zamierzam sobie zrobić
3%
Nigdy sobie nie zrobię
25%
 
Głos ulicy
Tatuaże – podobają się czy nie?
 
Miej świadomość
Zbyt inteligentni, by być szczęśliwi
 
Rozmowy Jelonki
Z Niemiec przez Jelenią Górę do IPN
 
Aktualności
Mieszkańcy z prezydentem
 
112
Zderzenie na Mickiewicza
 
112
Dym z komina
 
112
Akcja "Gruchot"
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group