Sobota, 21 maja
Imieniny: Tymoteusza, Wiktora
Czytających: 2780
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION: Policjanci dali radę na Polanie Jakuszyckiej

Poniedziałek, 9 marca 2009, 10:10
Aktualizacja: 21:07
Autor: ah
REGION: Policjanci dali radę na Polanie Jakuszyckiej
Fot. KMP
Mundurowi z Polski i Czech wystartowali podczas weekendowego XXXIII Biegu Piastów w zawodach z klasyfikacją prowadzoną odrębnie dla tej grupy zawodowej. Wygrał Czech Rene Sikora. Patronat nad biegiem sprawował insp. Zbigniew Maciejewski, szef dolnośląskiej policji.

Głównym celem biegu jest popularyzowanie sportów zimowych wśród policjantów, podnoszenie ich sprawności fizycznej oraz propagowanie programów prewencji kryminalnej, a także realizacja zamierzeń na rzecz pozytywnego wizerunku policji – mówi nadkom Edyta Bagrowska z KMP w Jeleniej Górze. – Policjanci startowali w biegu na 26 km, jednak kilku wystartowało w biegu głównym na 50 km. Obsługę sędziowską zapewnił organizator Biegu Piastów.

Najlepszym wśród narciarzy policjantów z zagranicy na dystansie na 50 km okazał się Rene Sikora z Czech i otrzymał puchar ufundowany przez Prezydenta Sekcji Polskiej IPA, który wręczył V-ce Prezydent Sekcji Polskiej IPA – Roman Herezo.

Najlepszy polski narciarz policjant Dariusz Pasterczyk (Jedlicze) otrzymał puchar ufundowany przez IPA- Region Jelenia Góra, który wręczył jego szef podinsp. Zbigniew Markowski.

Na dystansie 26 km mężczyzn pierwsze miejsce wśród policjantów zajął Stanisław Zawół z Komisariatu Policji w Szklarskiej Porębie, drugie miejsce w tej kategorii zajął - Paweł Żelichowski z Komendy Powiatowej Policji w Polkowicach, a trzecie Tomasz Tomczak z wrocławskiej policji.

Puchar ufundowany przez Komendanta Wojewódzkiego Policji we Wrocławiu za zajęcie I miejsca w biegu na dystansie 26 km wręczył Komendant Miejski Policji w Jeleniej Górze insp. Zbigniew Ciosmak, za drugie miejsce puchar ufundował i wręczył Prezes Jeleniogórskiego Stowarzyszenia Sportowego „Gwardia”- Teofil Papierzański, za trzecie miejsce puchar ufundował i wręczył Przewodniczący IPA – Region Jelenia Góra- podinsp. Zbigniew Markowski.

Wszyscy policjanci otrzymali dyplom i medale uczestnictwa w „33 Biegu Piastów”. Następny Bieg Piastów już za rok, niektórzy z policjantów już rozpoczęli treningi.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (3) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group