Czwartek, 21 stycznia
Imieniny: Agnieszki, Jarosława
Czytających: 7775
Zalogowanych: 18
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Policjanci czytają dzieciom i uczą bezpieczeństwa

Poniedziałek, 2 listopada 2015, 8:00
Aktualizacja: 8:05
Autor: 112
Region: Policjanci czytają dzieciom i uczą bezpieczeństwa
Fot. Archiwum Policji
Jeleniogórscy policjanci spotkali się z uczniami Szkoły Podstawowej w Jeżowie Sudeckim, gdzie przeprowadzili działania edukacyjno–prewencyjne oraz czytali dzieciom w ramach realizacji ogólnopolskiego programu Cała Polska czyta dzieciom. Uczniowie wysłuchali „Bajki o królewnie Julicie i smoku Hilarym”, ale także zwrócono uwagę na ogólnie pojęte bezpieczeństwo.

Program działań, w tym udział policjantów, przygotowany został w oparciu o realizowane przez Komendę Miejską Policji w Jeleniej Górze Programy Rządowe pn. ,,Razem Bezpieczniej” i ,,Bezpieczna i przyjazna szkoła”, Programy Krajowe, Programy i działania własne Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze ze szczególnym uwzględnieniem programu prewencyjnego ,,Bezpieczne Osiedle”, w tym obszaru,, Przedszkolak pod parasolem Policji”, ,,Nie daj się uzależnieniom i wszelkim zagrożeniom!”, ,,Bezpiecznie z prądem” oraz ,,Bezpieczna droga do szkoły”. Propagowane były programy i działania Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze z zakresu prewencji kryminalnej, ze szczególnym uwzględnieniem inicjatyw ukierunkowanych na bezpieczeństwo osobiste dzieci.

Program cała Polska Czyta Dzieciom zrzesza między innymi przedstawicieli służb mundurowych, gdzie każdy dzień zaplanowany jest tak, aby poszczególne bajki były prezentowane przez Policję, Straż Miejską , Straż Pożarną i Pogotowie Ratunkowe.

- Spotkanie z dziećmi klas I-III zostało podzielone na III etapy. W pierwszym policjantka w ramach realizacji ogólnopolskiego programu Cała Polska Czyta Dzieciom przeczytała „Bajkę o królewnie Julicie i smoku Hilarym”. W drugim etapie omówiono wartości i przesłanki wybranej bajki. Czytanie dziecku jest szczepionką przeciwko nudzie, uzależnieniu od mediów, komputera, presji rówieśników, demoralizacji i płytkim wartościom masowej kultury – informuje podinsp. Edyta Bagrowska, rzecznik prasowy KMP w Jeleniej Górze.

- Trzeci etap opierał się na przedstawieniu dzieciom policjanta, jako ich przyjaciela. Policjanci, uczniowie i ich opiekunowie dyskutowali o wpływie czytania książek na rozwój dzieci oraz na więź jaka tworzy się między dorosłym a dzieckiem podczas czytania - dodaje.

Ponadto na spotkaniu funkcjonariusze omówili następujące tematy: szkoła bez przemocy, osoba obca, przechodzenie przez ulicę, sposób zachowania się w stosunku do obcego czy bezpańskiego psa, właściwe zachowania w trudnych sytuacjach, tj. wzywanie służb ratunkowych, przypomnienie numerów alarmowych oraz podstawowe znaki drogowe i elementy odblaskowe.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (3) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group