Środa, 21 października
Imieniny: Urszuli, Jakuba
Czytających: 8132
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Policjanci będą szkolić księży z Dolnego Śląska

Wiadomości: Region
Sobota, 26 września 2020, 7:00
Autor: WAC
Fot. policja
Kolejny sposób na dotarcie do seniorów z informacjami dotyczącymi bezpieczeństwa i czyhających na nich zagrożeń znaleźli dolnośląscy policjanci. W edukowaniu osób w podeszłym wieku mają im pomagać duchowni.

Kilka dni temu we Wrocławiu doszło do podpisania koncepcji współpracy pn. "Bezpieczeństwo Seniorów" pomiędzy komendantem wojewódzkim policji we Wrocławiu insp. Dariuszem Wesołowskim, a arcybiskupem metropolitą wrocławskim Józefem Kupnym.

Porozumienie zakłada przeprowadzenie przez policjantów szkoleń dla duchownych z Dolnego Śląska w przedmiocie szeroko rozumianego bezpieczeństwa seniorów. Szkolenia będą miały charakter kaskadowy - księża, mając na co dzień kontakt z osobami w podeszłym wieku, będą przekazywać im ważne informacje na temat metod działań przestępców i sposobów na uchronienie się przed niebezpieczeństwami. Przekazywane informacje o charakterze prewencyjnym będą obejmowały zagadnienia związane nie tylko z tematyką oszustw na szkodę seniorów, ale także między innymi ze sposobami prawidłowego zabezpieczenia swojego mienia przed kradzieżą czy z zapobieganiem przemocy w rodzinie wobec osób starszych.

Staramy się, aby świadomość seniorów była na tyle mocna, by byli w stanie nie dać się technikom psychomanipulacji, jakie stosują bezwzględni przestępcy, czający się na ich oszczędności a niejednokrotnie jeszcze doprowadzający ich do zaciągnięcia na siebie dodatkowego kredytu, z tytułu którego pieniądze lądują w ich rękach, wręcz przekazywane osobiście przez oszukanych - informuje nadkom. Kamil Rynkiewicz z KWP we Wrocławiu. - Opisywany proceder różni się od pospolitej przestępczości tym, iż sami mamy 100 - procentowy wpływ na to, czy staniemy się ofiarą wyłudzenia. Wielokrotnie zdarza się, że przesłuchiwani w charakterze osoby pokrzywdzonej seniorzy zeznają, iż wiedzieli z różnych programów prewencyjnych policji o przestępczych praktykach oszustów działających metodą na tzw. "wnuczka", "policjanta", "funkcjonariusza CBŚP" czy "CBA", ale nie skojarzyli z chwilą odebrania telefonu od przestępcy, że taka sytuacja może dotknąć ich osobiście. Konieczna jest więc nieustająca praktyka budowania i wzmacniania świadomości mieszkańców w najwyższej grupie wiekowej, by w krytycznym momencie - chwili, gdy odbierają telefon od przestępcy - pokojarzyli w prawidłowy sposób fakty i uchronili się od utraty swoich oszczędności.

Dolnośląscy policjanci na bieżąco prowadzą działania na rzecz ograniczenia przestępczości na szkodę seniorów. Od początku tego roku kilkadziesiąt osób usłyszało łącznie ponad 60 zarzutów dotyczących oszustw metodą na tzw. "wnuczka" czy "policjanta". W ręce funkcjonariuszy wpadają nie tylko podejrzani pełniący funkcję tzw. "odbieraków" pieniędzy od pokrzywdzonych. Funkcjonariusze rozpracowują także całe grupy przestępcze trudniące się tym procederem.

Twoja reakcja na artykuł?

13
21%
Cieszy
25
40%
Hahaha
1
2%
Nudzi
0
0%
Smuci
3
5%
Złości
21
33%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (85) Dodaj komentarz

~Oko 26-09-2020 7:52
Brawo Policja, permanentne budowanie świadomości optymalizuje wyniki. Gwizdy dla sanepidu, który to nie potrafi, widać tez nie chce należycie używać narzędzi kompetencyjnych i przypisaną mu rolę ustawową zaniechuje. GWIZDY DLA SANEPIDU zmurszałych i służalczych pracowników
~ 26-09-2020 8:30
I na to idą nasze pieniądze na czarnych
~ 26-09-2020 13:06
do: ~ (8:30)
ale cojones, kto kogo ma uczyć?
~Jan 26-09-2020 14:50
do: ~ (8:30)
Dzisiaj w nocy po długiej chorobie zmarł ksiądz Dariusz Kowalczuk. Proszę o modlitwę w jego intencji.
~slick 26-09-2020 16:55
do: ~Jan (14:50)
A po co? Przecież się całe życie modlił to chyba se wymodlił co chciał.
~Jan 27-09-2020 10:00
do: ~slick (16:55)
Nie znasz dnia ani godziny, kiedy sam będziesz prosił o modlitwę !
~Hose 28-09-2020 8:04
do: ~Jan (14:50)
Ten to był gigant. Kolejny ksiądz który urodził się za późno i ominął go feudalizm. Ktoś wie za co go wywalili z poprzedniej parafii ?
~Gregory57 26-09-2020 21:43
do: ~ (8:30)
Proponuje patrole interwencyjne policjant i ksiądz. Jeden palą drugi wodą święconą
~Sz...el 27-09-2020 15:40
do: ~ (8:30)
Policja niech się zajmie pe do feel ami wśród xięży
~Kleryk 28-09-2020 9:17
do: ~ (8:30)
Proszę o instrukcję, że nie wolno prowadzić samochodu pod wpływem alkoholu.
~zaboberek 26-09-2020 9:03
W podzięce za szkolenie, "sukienkowi" przeprowadzą darmowe rekolekcje we wszystkich komisariatach na Dolnym Śląsku.
~Dario X 26-09-2020 9:11
"Staramy się, aby świadomość seniorów była na tyle mocna, by byli w stanie nie dać się technikom psychomanipulacji, jakie stosują bezwzględni przestępcy, czający się na ich oszczędności a niejednokrotnie jeszcze doprowadzający ich do zaciągnięcia na siebie dodatkowego kredytu, z tytułu którego pieniądze lądują w ich rękach, wręcz przekazywane osobiście przez oszukanych" - i właśnie dlatego powierzacie zadania prewencyjne szarlatanom w sutannach, działającym właśnie w ten sposób?
~BRZECHOTNIK 26-09-2020 22:08
do: ~Dario X (9:11)
Twoje stwierdzenie też jest psychomanipulacją. Nie odnosi się do sedna sprawy, ale jest zwykłym szczuciem. Celowo budujesz negatywny przekaz. Zapytam: czy w swoim, czy też w czyimś interesie, bo... tak cie wytresowano, że nawet nie wiesz, że jesteś używany?
~Dario X 27-09-2020 19:39
do: ~BRZECHOTNIK (22:08)
Uderz w stół, a nożyce się odezwą. Bełkotnik oprócz foliarstwa okazuje się być jeszcze fanatycznie katolicki, jedno zdanie źle o klerze i dostaje piany. A to, że kler pierze mózgi wyznawcom i niejednokrotnie naciąga ich indywidualnie, a także całe państwo, na grubą kasę, to nie jest prawda? Jak dla mnie śmieszne i tragiczne zarazem jest, że funkcjonariusze tej organizacji mają jeszcze jakikolwiek autorytet moralny i zaufanie społeczne - zwłaszcza teraz, kiedy kościół otwarcie zaangażował się politycznie i objawił całe swoje zacofanie światopoglądowe i pełne spektrum nienawiści. Nie tylko o katolicki kler tu chodzi, inne religijne sekty też tak mają, to jest ich leitmotiv. Posyła się do uświadamiania potencjalnych ofiar ludzi, którzy żerują na tych samych ludziach, ale w nieco (podkreślam: nieco) inny sposób, to jest wręcz kuriozum. Odstawiasz Rejtana w obronie czegoś nie do obrony, bo tak cię wytresowano, czy masz z tego jakąś korzyść?
~BRZECHOTNIK 27-09-2020 20:44
do: ~Dario X (19:39)
Zdaje się, że to ty dostałeś piany - to widać po treści twojego wpisu. Prawda ci tak dopiekła? Stań, po męsku i z twarzą, co do faktu, iż nie odniosłeś się do treści informacji, a wykorzystałeś ją jedynie do ujawnienia swojej negatywno-pogardliwej opinii o klerze, nazywając go szarlatanami w sutannach. Jesteś przekonany, że można to powiedzieć o wszystkich reprezentantach KK? Jesteś w tym obiektywny i sprawiedliwy, czy też zaślepiony i ogłupiony totalnie? Naprawdę nie wiesz, że obecnie to chrześcijanie są NAJBARDZIEJ prześladowaną grupą religijną na świecie i z tego też powodu są zabijani. W swoim zaślepieniu pewnie nie wiesz, że KK jest podzielony - tam też toczy się odwieczna walka dobra ze złem. Nie bądź szarlatanem w kalesonach - szukaj prawdy.
~Dario X 28-09-2020 17:50
do: ~BRZECHOTNIK (20:44)
Nie doszukuj się u mnie swoich zachowań, bo używanie mocnych, wręcz skrajnych, ocen i określeń można przypisać Tobie i ewidentnie to nie mnie puszczają nerwy. Plączesz i mieszasz tematy, co ma powierzenie części zadań prewencyjnych związkowi wyznaniowemu do prześladowania wyznawców danej wiary? Aż tak brakuje ci sensownych argumentów, że sięgasz po skrajne emocje? Może dla odmiany napisz, dlaczego uważasz powierzanie klerowi takich zadań za dobry pomysł, na razie bowiem odstawiasz Rejtana przeciwko krytyce, ale "za" już nie masz nic do przekazania. To chyba o czymś świadczy.
~BRZECHOTNIK 29-09-2020 21:48
do: ~Dario X (17:50)
Najlepiej by było jakbyś przestał się usprawiedliwiać i wybielać, w sposób bardzo charakterystyczny dla kogoś z przerośniętym ego. Odwracanie tzw. kota ogonem to twoja specjalność i ładujesz w to dużo pary, a przy okazji... dalej ładujesz swoje ego. A teraz, w odpowiedzi na zarzuty, mam pytanie: czy nie jest mocną, wręcz skrajną oceną określenie "szarlatani w sutannach" albo "złodzieje" itp. pogarda oraz szyderstwa piętnujące całość? Nie przypomina ci to zwykłej, chamskiej nagonki, której celem jest wykluczenie, a w konsekwencji zniszczenie przez wrogość i nienawiść? To ma być ten twój sensowny argument? Taka postawa, " światłego" tolerancjusza, piętnująca wszystko w imię zbiorowej odpowiedzialności? W odniesieniu do artykułu, wbrew większości wpisów w komentarzach, nie mam za złe pomysłu powierzenia klerowi części zadań prewencyjnych. Tu nie ma żadnego powodu by doszukiwać się zła, ponieważ uważam, że każda droga jest dobra, która może pomóc w ochronie i obronie ludzi słabszych, czasem bardzo samotnych, zagubionych, potrzebujących pomocy i wsparcia. Nie widzę w tych działaniach absolutnie nic złego, ponieważ każda aktywność, która chroni dobro, bezpieczeństwo i uczciwość, jest wartością samą w sobie.
~Dario X 29-09-2020 21:58
do: ~BRZECHOTNIK (21:48)
Całą dobę zajęło ci wymyślenie tej odpowiedzi, brawo. Podziwiam to połączenie zapienionego ataku na mnie z tą sł...cą wizją dobrej drogi na końcu, kontrast aż bije po oczach, na milę trąci sekciarstwem. Ja nadal nie widzę realnego powodu, by organy ochrony prawa powierzały swoje zadania (pewnie nie za darmo) związkowi wyznaniowemu, masa ludzi tutaj też nie widzi. Na jakiej zasadzie to zorganizowano, jak to będzie działać, jak to będzie rozliczone? Czy był jakiś konkurs lub przetarg na realizację tego zadania? Masa pytań, zero odpowiedzi, sprawa niejasna, ale przecież moje ego jest ważniejsze od tego, jak się wydatkuje publiczne pieniądze. Zapewniam cię, że z moim poczuciem własnej wartości wszystko jest w porządku, za to nader częste wspominanie przez ciebie o moim ego sugeruje, że to nie ja mam tu problem. Nie przyszło ci do głowy, że może warto by nie wdawać się w dyskusję, jeśli przysparza ci ona tylu frustracji?
~BRZECHOTNIK 29-09-2020 22:16
do: ~Dario X (21:58)
Czy ty jesteś zdrowy na umyśle? Mam wrażenie, że coś z tobą nie tak. Może promieniowanie elektromagnetyczne ci szkodzi, czy nadmiar żubra... może....? Czy też może coś innego...? "Wielce szanowny" narcyzie, informuję ciebie, iż będę wdawać się w każdą dyskusję, jeśli będę mieć tylko na to ochotę i czas. To proste i nie ma żadnego związku z frustracją.
~Dario X 30-09-2020 17:06
do: ~BRZECHOTNIK (22:16)
Wdawaj się do woli, nie bronię ci, tylko nie udawaj przed sobą i innymi, że to kogoś innego emocje telepią. Mnie nie przeszkadza obserwowanie, jak żałośnie szybko tracisz nad sobą panowanie i przechodzisz do inwektyw, bo nie jesteś niestety osobą zdolną do spokojnej i merytorycznej wymiany argumentów. Tyle razy wszyscy to widzieli, a tobie nadal nie brakuje zapału do wbiegania z impetem głową w ścianę. Ty to chyba lubisz ;)
~BRZECHOTNIK 30-09-2020 23:05
do: ~Dario X (17:06)
Nie ośmieszaj się tego typu podsumowaniami. Nie są nic warte, niestety. Ktoś normalny potrafi to ocenić. Ja nie zamierzam tracić czasu na kopanie się z jakimś tam WariatemX, a tym bardziej przerabiać jego wypociny ocenne. Obserwując to, co tu uprawiasz, pod różnymi nickami, mam przekonanie, że masz tu dobrze opłacaną misję ideologiczną "tłumaczenienia" z polskiego na nasz, ponieważ pewnej, narzucanej narracji, pilnujesz jak pies budy. Spokojne i merytoryczne argumenty z twojej strony to utopia i fantasmagoria, zawsze trącą wścieklizną serwowaną w chamskim ujęciu. Niewątpliwie, jako narcyz, masz przekonanie, że one są taaakie wspaniałe i doskonałe, a tymczasem - poza tym, że mierne, kłamliwe, płytkie i powierzchowne - to również często i gęsto zwykłe pr...wo w reakcji oraz żenada, jeśli chodzi zachowanie.
~BRZECHOTNIK 30-09-2020 23:09
do: ~BRZECHOTNIK (23:05)
Wykropkowano słowo: p-r-o-s-t-a-c-t-w-o .
~Dario X 1-10-2020 6:17
do: ~BRZECHOTNIK (23:05)
Jakoś dużo czasu poświęcasz na tego ping-ponga w martwym wątku i choćby to pokazuje, ile warte są twoje teksty, praktycznie nikt się z nimi nie zgadza i nie byłem jedynym, który przedstawia krytyczną opinię o reputacji KRK i jego motywach. Czemu tylko mnie zarzucasz interesowność, czemu non stop odpisujesz? Na pewno to moje wypowiedzi trącą wścieklizną? To ciebie drażnią moje wpisy, nie odwrotnie. Podobnie jest z prostac.twem i żenadą, czy to ja się tak miotam i obwieszczam wszem i wobec swoje żale? Nie wydaje mi się. Może zrób coś, by nie odstawać tak mocno merytorycznie i po prostu coś poczytaj, choćby Nowy Testament, którego nie znasz, a może coś wartościowszego. Słownictwo też ci się poprawi, a przy okazji może znajdziesz w końcu jakieś argumenty do wymiany, bo strasznie szybko odpadasz w takim starciu. Zamiast mieć do mnie w kółko pretensje, że się napawam przewagą, spróbuj ją nadrobić, wyjdzie ci na zdrowie. Kończę, bo zbieram się do pracy, jak inni normalni ludzie. Nie chce mi się już tu pisać, ludzie porzucili już ten temat. Zaskocz mnie i powstrzymaj się od reakcji. Pozdrawiam.
~BRZECHOTNIK 1-10-2020 23:01
do: ~Dario X (6:17)
Zupełnie nie interesuje mnie zaskakiwanie ciebie, a odpowiadanie na twoje bezsensowne, chore i agresywne słowotoki jest stratą czasu. Nie pozdrawiam.
~ 29-09-2020 15:00
do: ~BRZECHOTNIK (20:44)
Kościół rzymskokatolicki też prześladował i zabijał. Karma wraca
~BRZECHOTNIK 29-09-2020 21:55
do: ~ (15:00)
Zapytam: czy tylko i wyłącznie, KK prześladował i zabijał na przestrzeni dziejów historii państw i społeczeństw?
~Dario X 30-09-2020 19:38
do: ~BRZECHOTNIK (21:55)
A czy w jakikolwiek sposób usprawiedliwia zło fakt, że inni też się go dopuszczają? Co tekst, to bardziej rozpaczliwy i głupszy.
~BRZECHOTNIK 30-09-2020 23:26
do: ~Dario X (19:38)
A czy zło przypisane tylko jednym, w jakikolwiek sposób rozgrzesza innych, którzy tego zła również się dopuszczali? Coraz bardziej rozpaczliwy i głupszy jest twój sposób odpowiadania - to po prostu zwykła p-r-o-s-t-a-c-k-a prowokacja.
~Dario X 1-10-2020 5:52
do: ~BRZECHOTNIK (23:26)
Nie jestem pewien, czy w ogóle rozumiesz, o co teraz chodzi w tym wątku. Odbijasz piłeczkę na oślep czy jednak usiłujesz wyrazić jakąś myśl? Nie dziwi mnie, skąd u ciebie tak często w dyskusji wrażenie, że ktoś cię przerasta intelektualnie.
~BRZECHOTNIK 1-10-2020 23:19
do: ~Dario X (5:52)
Ja natomiast mam pewność, że masz problem ze zrozumieniem tego co czytasz, więc jakakolwiek wymiana zdań z tobą jest zawsze bezcelowa - tak bardzo rozdyma ciebie przekonanie o swojej wyższości intelektualnej.
~d..a d..a d..a 26-09-2020 9:15
Złodzieje będą uświadamiać seniorów jak nie dać się okraść hehhahhahaahahaha:)
~Dario X 26-09-2020 11:00
do: ~d..a d..a d..a (9:15)
To jak wpuszczanie lisa do kurnika, aby utrudnić łowy kunom :D
~BRZECHOTNIK 27-09-2020 14:08
do: ~Dario X (11:00)
A ty jesteś kurą czy kuną...?
~Dario X 27-09-2020 19:41
do: ~BRZECHOTNIK (14:08)
Żubrem. Pożywiam się czym innym i gdzie indziej.
~BRZECHOTNIK 27-09-2020 20:50
do: ~Dario X (19:41)
Z jakiego więc powodu troszczysz się o kurnik i ułatwianie życia kunom? To jakieś żubrze preferencje, czy też miłosierdzie wielkie?
~Dario X 28-09-2020 17:52
do: ~BRZECHOTNIK (20:50)
Może dlatego, by za lisami i kunami nie przyszły wilki, rysie i inne większe drapieżniki. PS. Masz do mnie pretensje, że bardziej niż ty troszczę się o ofiary przestępców?
~BRZECHOTNIK 30-09-2020 23:32
do: ~Dario X (17:52)
Logika "geniuszowi" siadła... Jeśli lisy i kuny zrobią swój porządek w kurniku to wilki, rysie i inne większe drapieżniki nie będą tam miały po co przychodzić. Nie jesteś w stanie troszczyć się o ofiary przestępców - to jest poza zakresem twoich możliwości.
~Dario X 1-10-2020 5:56
do: ~BRZECHOTNIK (23:32)
Nie pisuj późnymi wieczorami, bo ci to nie wychodzi, ogólnie nie jesteś w pozycji do krytykowania czyjejkolwiek logiki, foliarzu. Myślisz, że większe drapieżniki będą się wtedy zajmować kurnikiem (który i tak ich za bardzo od początku nie interesował, bo na drobnicę to tacy nie marnują czasu) czy rozejrzą się za czymś innym?
~BRZECHOTNIK 1-10-2020 23:33
do: ~Dario X (5:56)
No, jaki koń jest - każdy widzi.... Super "argumentacja". I jeszcze ta dyrektywa - kto, kiedy i jak powinien pisać. Śmiechu warte...
~heretyk 26-09-2020 9:32
Niech się uporają z pe...ią .
~Koniec 4 rp 26-09-2020 9:36
jedni i drudzy służą nadgorliwie dla jedynej słusznej partyji,więc muszą współpracować
~b 26-09-2020 10:08
Dobrze uświadomiony senior będzie miał wpojone przez kieckowych że pieniądze najlepiej oddawać na tacę i to te szeleszczące a nie dzwoniące ,a Policja to niech raczej pilnuje plebanków żeby im się rączki nie wkładały do rozporków nieletnich
~ 26-09-2020 10:11
Im głupiej, tym weselej :)
~Człowiek koń 26-09-2020 10:25
Policja powinna zająć się pe...ią pośród hierarchów kościelnych.
~Człowiek koń 26-09-2020 10:25
do: ~Człowiek koń (10:25)
P e d o f i l i ą
~ 26-09-2020 10:45
Teraz będzie metoda na tzw. "księdza "
~szklarskoporębianin 26-09-2020 10:49
Ich nie trzeba szkolić, doskonale wiedzą jak wyciągnąc pieniądze od starszych ludzi
~szklarskoporębianin 26-09-2020 10:50
Ich nie trzeba szkolić doskonale wiedzą jak wyciągnącć forse od starszych ludzi
~ 26-09-2020 10:52
Klechy będą ostrzegać seniorów przed złodziejami,bo nie lubią mieć konkurencji.
~Edi 26-09-2020 15:50
do: ~ (10:52)
Ale ubaw,masz rację
~ 26-09-2020 11:04
Może można byłoby kolejna abberację budowanego państwa wyznaniowego, ale budzi się kolejne podejrzenie o uczciwość tej intencji bo nie podano kosztów tych szkoleń i kto będzie płacił , no i nazwisko biskupa budzi .... ktoś komuś wchodzi w r o w e k
~i 26-09-2020 13:19
I niech ich przeszkolą na nie bycie pe...mi i na nie molestowanie dzieci. Na takie bzdury wydawać publiczne pieniądze...WSTYD.
~Anonim+ 26-09-2020 14:18
Kolejne źródło nienormowanego napływu pieniędzy z państwowej kasy do kościoła, nadal "śmiesznie" opodatkowanego...
~nihilscire 26-09-2020 15:40
...religia to broń masowej zagłady...
~GedeonJerubal 26-09-2020 18:09
do: ~nihilscire (15:40)
Twoich komentarzy powinno używać się jako broń propagandowa w armii polskiej.
~BRZECHOTNIK 26-09-2020 21:56
do: ~nihilscire (15:40)
Więc... czemu jeszcze chodzisz po tej Ziemi? Twoje istnienie jest zaprzeczeniem informacji, którą tu rozpowszechniasz.
~Dario X 27-09-2020 19:47
do: ~BRZECHOTNIK (21:56)
Bo na szczęście udało się nie mieszkać w niewłaściwym miejscu i czasie, np. na Bałkanach w latach 90-tych. Tylko jakoś tak się składa, że ludziom nasyconym ideologią łatwiej jest uśmiercać inne, przypadkowe osoby. Ciekawe, czy np. Talibów też tak usprawiedliwiasz.
~BRZECHOTNIK 27-09-2020 20:57
do: ~Dario X (19:47)
Przestań się erystycznie ślizgać i nie manipuluj moimi wypowiedziami na własny użytek, by w następstwie tych zabiegów rozwijać z radością swój pawi ogon.
~Dario X 28-09-2020 17:58
do: ~BRZECHOTNIK (20:57)
Wyluzuj i nie zarzucaj mi swoich własnych przewin, bo samo to pokazuje, że nie masz czym polemizować. Skoro wystawiasz się na strzał nieprzemyślanymi wypowiedziami, bo cię emocje roznoszą, to pretensje miej do siebie. Niestety historia zna niezliczone przypadki masowych zbrodni, prześladowań i innego zła, które inspirowały religijne ideologie. Zaprzeczaj sobie do woli, ale tego nie wymażesz. Może czas przestać marnować czas na obronę czegoś, co jest nie do obrony.
~BRZECHOTNIK 29-09-2020 22:01
do: ~Dario X (17:58)
Zadam ci kolejne pytanie: czy religia chrześcijańska nawołuje do zbrodni, prześladowań i innego zła? Gdzie widzisz w niej inspirację do takich działań?
~Dario X 30-09-2020 17:14
do: ~BRZECHOTNIK (22:01)
Tak, nawołuje. "Nie sądźcie, że przyszedłem nieść pokój po ziemi. Nie przyszedłem nieść pokoju, lecz miecz. Przyszedłem bowiem przeciwstawić syna jego ojcu, a córkę jej matce, a synową jej teściowej; bo wrogami człowieka mieszkańcy jego domu" - znasz to? Dalej - gdzie? W piśmie świętym (przykład z Nowego Testamentu wyżej), w wypowiedziach episkopatu, w zachowaniach kleru i jego urzędników... masz aż tak bardzo powierzchowny i wybiórczy obraz swojej religii czy po prostu ignorujesz to, co niewygodne?
~BRZECHOTNIK 30-09-2020 23:15
do: ~Dario X (17:14)
Czyżby "geniuszu"? Prawdę piszesz, czy też kłamiesz tysięczny raz w przekonaniu, że to już ustanowi nową prawdę. Aż tak jesteś zadufany w swojej "mądrości"?
~Dario X 1-10-2020 5:58
do: ~BRZECHOTNIK (23:15)
Co za piękny samobój w twoim wykonaniu, naprawdę nie znasz swojej świętej księgi i nie orientujesz się, co mówi episkopat?
~BRZECHOTNIK 1-10-2020 23:25
do: ~Dario X (5:58)
Nie pogrążaj się tym komentarzem, bo budzisz u mnie uśmiech politowania... Na wykopie obdarzyli ciebie tą wiedzą, czy też czaskoski zafundował ci lekcje gimnastyki ulicznej i tak sobie tutaj dzielnie trenujesz?
~slick 26-09-2020 17:04
Ich trzeba informować, że dzieci nie są do tego aby je zaciągać do łóżka. A klechy już dawno wiedzą jak mówić starszym ludziom, że lepiej dać im niż obcym (wszak złodziej bo to ich konkurencja)
~BRZECHOTNIK 26-09-2020 21:59
do: ~slick (17:04)
Przestań bredzić i złorzeczyć od rzeczy.
~nihilscire 26-09-2020 23:14
do: ~BRZECHOTNIK (21:59)
...w piekle nie ma ani jednego diabła, wszystkie są w kościele...
~BRZECHOTNIK 27-09-2020 13:57
do: ~nihilscire (23:14)
Poniekąd przyznam ci rację... Ale, ale... Spójrz uważnie w lustro. Widzisz w nim narzędzie szatana?
~nihilscire 27-09-2020 18:14
do: ~BRZECHOTNIK (13:57)
...boga nie ma, bo nigdy go nie było...analogicznie jest z szatanem...
~BRZECHOTNIK 27-09-2020 21:03
do: ~nihilscire (18:14)
Jeszcze raz zapytam: SKĄD TA PEWNOŚĆ? Jakieś dowody, proszę.
~slick 28-09-2020 7:58
do: ~BRZECHOTNIK (21:03)
Nie ma dowodów - tak samo jak na istnienie również nie ma a to jest wiekszy problem. Są tylko historyjki uwalonych winem facetów.
~Hose 28-09-2020 8:12
do: ~BRZECHOTNIK (21:03)
Dowód jest niezaprzeczalny, jedyny i oczywisty. Niezależnie od religii, a są i były ich dziesiątki tysięcy, nigdy nigdzie nikt nie widział boga. Natomiast zawsze były setki tysięcy tych którzy twierdzili, że bogowie istnieją, że oni są ich przedstawicielami, że wypowiadają się w imieniu bogów, i dlatego nie mogą pracować i że trzeba ich utrzymywać. Zawsze te wąskie grupy ludzi żyły z wyzysku wszystkich pozostałych. Zwyczajowo mordowano innowierców i niewierzących.
~Czoug 26-09-2020 21:16
Przychodzi babuszka co widac,ze jedna noga jest w grobie ,do banku po kredyt na kilkadziesiat tys,albo chce wyplacic z konta dziesiatki tys i w banku to norma,ze babcie codziennie se wyplacaja taka kase.
~Jupiler 27-09-2020 7:32
Panowie w sukienkach są mistrzami technik psychomanipulacji
~ccc 27-09-2020 11:07
wczoraj słyszałem rozmowę dwóch facetów na mieście ze na komendzie w jg kogoś pobili ze skutkiem śmiertelnym kiedy będzie oficjalne stanowisko komendy ???
~to już ? 27-09-2020 12:22
Czy to już Idiokracja ? :)
~BRZECHOTNIK 27-09-2020 21:26
do: ~to już ? (12:22)
Większość komentarzy jest jej dowodem niezaprzeczalnym. :)
~Natalia 1989 27-09-2020 12:53
Przyślijcie księdza na Elewòw ,to piepier.... linej sąsiadki :) Która, codziennie wstaje o 5 rano i nawija przez telefon albo gada sama do siebie :) Niech, taki ją podrabie po broszce - bo, przyszła że WSI i udaje GWIAZDĘ :)
~ 27-09-2020 14:04
do: ~Natalia 1989 (12:53)
To takie tanie osiedle... tanie mieszkania to i tanie rozrywki ....nawet ksiądz tam nic nie nazbiera ....
~Jerzy 27-09-2020 14:29
do: ~ (14:04)
Masz rację...wiocha totalna na tych Elewòw. Banda id...ów w tych wynajmowanych mieszkaniach. Myślą,że IM wszystko wolne. Taką to tylko dorwać w piwnicy porządnie przelecieć i będzie, tydzień kolędy śpiewać !!! Współczuje,wszystkim NORMALNYM ludzią,ktòrzy tam mieszkają.
~Ze 27-09-2020 15:15
do: ~Jerzy (14:29)
Pomysł super,co do sąsiadki. Macie rację,co do tych wynajmowanych mieszkaniach a właścieciele, mają do w d... co, tam się dzieje .
~Andrzej 57 27-09-2020 15:31
Kupiłem tam mieszkanie .Natalia,masz racje - właścieciele wynajmowanych mieszkań powinni reagować na takie zachowanie. Każdy pracuje .Potrzebuje odpoczynku,we własnym MIESZKANIU !!! A nie, wstawać po 5- tej rano i słuchać rozmów tel. Nie komplikujmy sobie życia!
~Marian next 27-09-2020 16:40
Ks.Bakesa też będą szkolić.:)
~ 28-09-2020 15:15
do: ~Marian next (16:40)
Kolejny nieogarnięty, pod różnymi nickami... Co wy ćpiecie?
~zaboberek 29-09-2020 10:20
-Ci oszuści są coraz bardziej bezczelni. -Dlaczego? -Okradli naszego proboszcza, metodą " na wnuczka"!.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group