Wtorek, 5 marca
Imieniny: Adriana, Oliwii
Czytających: 3985
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Policja zachęca do bezpłatnej aplikacji KWARANTANNA DOMOWA

Sobota, 4 grudnia 2021, 9:15
Autor: 112
Jelenia Góra: Policja zachęca do bezpłatnej aplikacji KWARANTANNA DOMOWA
Fot. Archiwum Policji
Jeleniogórscy policjanci w obliczu obowiązujących obostrzeń w związku z epidemią systematycznie prowadzą działania na terenie miasta i powiatu karkonoskiego. Policyjne patrole sprawdzają, czy mieszkańcy stosują się do przepisów związanych z zachowaniem osób w miejscach publicznych oraz nadal weryfikują, czy osoby objęte kwarantanną przebywają w miejscach zamieszkania.

Jeleniogórscy policjanci koncentrują się na kontroli przestrzegania obowiązujących przepisów w związku z epidemią COVID-19. Mundurowi w ramach działań, których celem jest ograniczenie rozprzestrzeniania się koronawirusa prowadzą intensywne kontrole różnych miejsc w przestrzeni publicznej, w których obowiązuje konieczność zakrywania nosa i ust. Uświadamiają, jak ważne jest przestrzeganie obowiązujących zasad i ograniczeń w walce z koronawirusem. W przypadku ich lekceważenia stanowczo i konsekwentnie reagują, ponieważ wprowadzone obostrzenia mają pomóc w walce z COVID-19, a ich nieprzestrzeganie łączy się z narażeniem zdrowia i życia dla innych osób.

Wciąż przybywa osób zarażonych Covid-19, a co za tym idzie rośnie liczba osób poddanych kwarantannie. Policjanci każdego dnia odwiedzają osoby, które są objęte izolacją i sprawdzają, czy pozostają w miejscu zamieszkania. Przepisy przewidują możliwość nałożenia kary finansowej na te osoby, które kwarantanny nie przestrzegają.

Zachęcamy również do zainstalowania aplikacji w telefonie pn. „Kwarantanna domowa”, która znacznie ułatwi pracę wszystkim służbom. Aplikacja jest dostępna, bezpłatna, bezpieczna i prosta w obsłudze - informuje podinsp. Edyta Bagrowska, rzecznik KMP w Jeleniej Górze.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
14
74%
Hahaha
1
5%
Nudzi
0
0%
Smuci
3
16%
Złości
1
5%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (15)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy wjechałeś kiedykolwiek w dziurę w ulicy, a później musiałeś coś naprawiać u mechanika?

Oddanych
głosów
387
Tak
66%
Nie
18%
Było blisko...
16%
 
Głos ulicy
Jednym wystarczyłoby 5, a innym 10 mało
 
Miej świadomość
Diuna 2 – czy warto zobaczyć?
 
Rozmowy Jelonki
UB i SB w wersji cyfrowej
 
Aktualności
Szkolenie przy Kruszwickiej
 
Aktualności
Biegali ku pamięci Żołnierzy Niezłomnych
 
Piłka nożna
Skrót VIDEO z meczu Karkonoszy
 
Kultura
MuzyKuny w Kromnowie
Copyright © 2002-2024 Highlander's Group