Środa, 30 listopada
Imieniny: Andrzeja, Justyny
Czytających: 8653
Zalogowanych: 11
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION JELENIOGÓRSKI: Policja sumuje długi weekend

Poniedziałek, 4 stycznia 2010, 13:45
Aktualizacja: 13:46
Autor: TEJO
Około 100 interwencji domowych oraz na ulicach miasta, jeden zgon wskutek nieszczęśliwego wypadku, trzynaście kolizji drogowych i trzech pijanych kierowców – oto bilans policyjnych raportów z przełomu lat 2009/2010.

Do tragicznego wypadku doszło w Kowarach. W jednym z lokali w trakcie zabawy sylwestrowej 70-letni mężczyzna tańcząc pośliznął się i upadł. Niestety: wskutek odniesionych urazów zmarł – poinformowała podinsp. Edyta Bagrowska, rzeczniczka policji.

Najczęściej wzywano policję przy zakłóceniach ciszy nocnej i awanturach wszczynanych przez osoby nietrzeźwe. Sześciu pijanych panów sylwestra spędziło w policyjnym areszcie. Zostali zatrzymani w trakcie domowych kłótni i przepychanek. Kilka zgłoszeń dotyczyło upojonych do nieprzytomności alkoholem, leżących na ulicach Jeleniej Góry. – Z uwagi na zagrożenie życia i zdrowia z powodu wyziębienia funkcjonariusze odwieźli do miejsc zamieszkania – wyjaśnia E. Bagrowska. Nie odnotowano żadnych nieszczęśliwych zdarzeń z powodu nieodpowiedzialnego i bezmyślnego obchodzenia się z wyrobami pirotechnicznymi.

Od 31 grudnia do 3 stycznia 2010 roku na drogach kotliny jeleniogórskiej doszło do 13 kolizji, których to najczęstszą przyczyną było niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze.
Ponadto policjanci w tych dniach zatrzymali trzech nietrzeźwych kierujących pojazdami, z których jeden dodatkowo kierował autem wbrew zakazowi sądowemu oraz spowodował kolizję. Za uszkodzenia pokolizyjne funkcjonariusze zatrzymali 7 dowodów rejestracyjnych i dwa dowody za brak aktualnych badań technicznych.

Jeleniogórska policja apeluje o ostrożność i rozsądek na drodze.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (7)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group