Niedziela, 22 maja
Imieniny: Heleny, Julii
Czytających: 5117
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Policja podsumowuje minione dni majowego weekendu

Poniedziałek, 2 maja 2016, 11:10
Aktualizacja: 15:42
Autor: 112
Region: Policja podsumowuje minione dni majowego weekendu
Fot. Archiwum
Weekend majowy, który ciągle trwa, to czas intensywnej pracy jeleniogórskich policjantów. Podczas trzech minionych dni funkcjonariusze przeprowadzili 236 różnego rodzaju interwencji, wylegitymowali 610 osób, zatrzymali trzech nietrzeźwych kierujących pojazdami, ukarali 164 kierujących za różne wykroczenia drogowe, w większości za przekroczenie prędkości.

Na jeleniogórskich drogach było dość spokojnie. Mimo znacznie zwiększonego ruchu, liczba zdarzeń nie odbiegała od odnotowywanych podczas zwykłych dni roboczych. Na szczęście w tym okresie nie doszło do żadnego wypadku, jedynie do kilkunastu stłuczek, których główną przyczyną było niezachowanie bezpiecznej odległości między pojazdami, nieudzielenie pierwszeństwa przejazdu oraz niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze.

Jeleniogórscy policjanci prowadząc wzmożone działania kontrolne,ujawnili i zatrzymali 3 osoby, które mimo wielokrotnych apeli o trzeźwość, zdecydowały się wsiąść za kierownicę swoich pojazdów po spożyciu alkoholu, zatrzymali 3 kierujących, którzy naruszyli sądowe zakazy kierowania pojazdami, ukarali mandatami 164 kierujących, za różne wykroczenia w ruchu drogowym, głównie za przekroczenie dozwolonej prędkości. Funkcjonariusze zatrzymali 12 praw jazdy, kierującym, którzy w terenie zabudowanym przekroczyli prędkość o co najmniej 51 km, zatrzymali18 dowodów rejestracyjnych, w tym 12 za stan techniczny.

Czytaj również

Komentarze (2) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group