Wtorek, 7 lutego
Imieniny: Romana, Ryszarda, Romualda
Czytających: 4962
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Powiat: Policja: Podsumowanie okresu Świąt Wielkanocnych

Wtorek, 14 kwietnia 2020, 12:02
Aktualizacja: Środa, 15 kwietnia 2020, 10:37
Autor: 112
Powiat: Policja: Podsumowanie okresu Świąt Wielkanocnych
Fot. Archiwum
Tegoroczne Święta Wielkanocne różniły się od tych w latach ubiegłych. Nadal musimy walczyć z panującą w naszym kraju epidemią koronawirusa. Jeleniogórscy policjanci zwracali uwagę na to, jak mieszkańcy stosują się do wprowadzonych obostrzeń w przestrzeni publicznej. Sprawdzali wszystkie te miejsca, gdzie wbrew obowiązującym restrykcjom gromadzili się mieszkańcy.

W czasie trwających świąt oficer dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze otrzymał wiele zgłoszeń od zaniepokojonych mieszkańców naszego regionu o tym, że wiele osób nie stosuje się do zaleceń służb i organizują wspólne wycieczki, między innymi na Górę Szybowcową, przesiadują w grupach w parkach. Każdy taki sygnał policjanci sprawdzili i niestety większość z tych zgłoszeń się potwierdziła.

Ponadto policjanci sprawdzali, czy osoby objęte kwarantanną znajdują się w miejscu wskazanym do jej odbywania oraz czy nie potrzebują pomocy. W tym czasie policjanci byli również informowani przez mieszkańców, o tym, że ich sąsiedzi najprawdopodobniej łamią obowiązek kwarantanny. W większości przypadków, osoby poddane domowej izolacji stosują się do decyzji, jednak zdarzały się również przypadki bardzo nieodpowiedzialnego zachowania mieszkańców, którzy opuścili miejsce swojej kwarantanny, nie zważając na zalecenia służb oraz na zdrowie i życie innych osób.

Wobec tych osób zostaną wyciągnięte surowe konsekwencje. O takich ujawnianych przypadkach policjanci informują służby sanitarne, które mogą nałożyć wysoką karę finansową. W takich przypadkach funkcjonariusze prowadzą czynności wyjaśniające w związku z wykroczeniem z art. 116 kw. Osoby te za popełniony czyn odpowiedzą przed sądem, a grozić im może kara grzywny do 5000 zł oraz kara administracyjna do 30 tysięcy złotych – informuje podinsp.. Edyta Bagrowska, rzecznik KMP w Jeleniej Górze.

Oprócz działań związanych z epidemią, jeleniogórscy policjanci prowadzili działania prewencyjne, których celem było zapewnienia bezpieczeństwa mieszkańcom naszego regionu. Okres ten w Kotlinie Jeleniogórskiej minął spokojnie. W tych dniach w naszym regionie doszło do kilku kolizji, na szczęście nie odnotowano żadnego wypadku drogowego. Policjanci zatrzymali dwóch nietrzeźwych kierujących, jednego kierowcę, który naruszył sądowy zakaz kierowania pojazdami oraz zatrzymali dwóch poszukiwanych, celem doprowadzenia ich do odbycia kary pozbawienia wolności za różne przestępstwa.

W okresie świąt policjanci wielokrotnie interweniowali w domach, jak i na ulicach
w przypadku zakłócenia ciszy nocnej czy awantur wszczynanych przez osoby nietrzeźwe. W tym okresie mundurowi łącznie obsłużyli ponad 300 interwencji.

Twoja reakcja na artykuł?

6
43%
Cieszy
0
0%
Hahaha
4
29%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
4
29%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (5)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Jak, w efekcie licznych inwestycji, jeździ się teraz po drogach Kotliny Jeleniogórskiej?

Oddanych
głosów
361
Coraz lepiej
24%
To ciągle kropla w morzu potrzeb
38%
Nie najlepiej
11%
Wciąż fatalnie
27%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group