Środa, 2 grudnia
Imieniny: Piotra, Pauliny
Czytających: 7539
Zalogowanych: 12
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Policja podsumowała majowy weekend

Wiadomości: Region
Wtorek, 6 maja 2014, 8:29
Aktualizacja: 8:31
Autor: 112
Od 30. kwietnia do 4. maja jeleniogórscy policjanci prowadzili wzmożone działania prewencyjne ukierunkowane na zapewnienie bezpieczeństwa mieszkańcom i turystom. W tym czasie funkcjonariusze ukarali mandatami blisko 200 kierowców, 220 razy wyjeżdżali do awantur domowych i w miejscach publicznych.

W trakcie weekendu majowego policjanci jeleniogórskiej drogówki ukarali mandatami 196. kierujących pojazdami, w tym 10 motocyklistów, głównie za brawurową jazdę, wyprzedzanie na podwójnej ciągłej czy lekceważenie sygnalizacji świetlnej. Ponadto funkcjonariusze zatrzymali 8 dowodów rejestracyjnych za różne usterki techniczne.

Na drogach powiatu jeleniogórskiego doszło do 37. kolizji, z których najczęstszą przyczyną było niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze, nieprawidłowy manewr wyprzedzania oraz najechanie na tył innego pojazdu. Był jeden wypadek ze skutkiem śmiertelnym. Do tego zdarzenia doszło 2. maja w Rybnicy na krajowej 30. ( O tym zdarzeniu pisaliśmy na naszym portalu-przyp. red.)

Ponadto policjanci zatrzymali 14. nietrzeźwych kierujących pojazdami . W weekend majowy policjanci obsłużyli też 220 interwencji wobec osób , które wszczynały awantury po spożyciu alkoholu.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (4) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group