Czwartek, 30 czerwca
Imieniny: Emilii, Lucyny
Czytających: 2615
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra/region: Policja podsumowała ferie w regionie. Niemal pół tysiąca ukaranych kierowców!

Wtorek, 12 lutego 2013, 6:36
Aktualizacja: 6:37
Autor: Angela/112
Ponad tysiąc skontrolowanych pojazdów, 49 zatrzymanych dowodów rejestracyjnych, 466 ukaranych kierowców, w tym 38 kierowców i 6 pasażerów za brak zapitych pasów bezpieczeństwa oraz trzech kierowców za nieprawidłowe przewożenie dzieci – to efekt pracy policji w ramach akcji „Bezpieczne ferie”. Policja nie odnotowała natomiast żadnego zdarzenia z udziałem dzieci i młodzieży.

Dzielnicowi oraz specjaliści prewencji kryminalnej z Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze praktycznie od stycznia br. prowadzili prelekcje w szkołach w naszym regionie dotyczące bezpiecznych form spędzania wolnego czasu, jak również informowali o ewentualnych zagrożeniach czyhających na dzieci podczas bezmyślnych zabaw.

Ponadto policjanci skontrolowali wytypowane miejsca zimowego wypoczynku w Kowarach, Karpaczu i Szklarskiej Porębie.

- Kontrole wypadły pozytywnie. Funkcjonariusze nie stwierdzili żadnych uchybień ze strony organizatorów zimowego wypoczynku, którzy przygotowani byli również na opcje zimowych ferii bez śniegu – informuje podinsp. Edyta Bagrowska, rzecznik prasowy KMP w Jeleniej Górze.

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze wzorem lat ubiegłych na prośbę rodziców i opiekunów dzieci, które wyjeżdżały na zimowy wypoczynek kontrolowali wskazane środki transportu, jak również stan trzeźwości i uprawnienia kierowców.

- Od 28 stycznia br. do 10 lutego 2013 roku policjanci jeleniogórskiej drogówki skontrolowali łącznie 1037 pojazdów, w tym 14 autobusów i 15 pojazdów przewożących dzieci i młodzież – informuje podinsp. Edyta Bagrowska.- W tych przypadkach poza drobnymi usterkami technicznymi nie stwierdzili żadnych nieprawidłowości. Zatrzymali 49 dowodów rejestracyjnych, a mandatami karnymi za różne wykroczenia drogowe ukarali 466 kierujących, w tym 38 kierowców i 6 pasażerów za niekorzystanie podczas jazdy z pasów bezpieczeństwa, a dodatkowo trzech kierowców zostało ukaranych za nieprawidłowe przewożenie dzieci – podsumowuje podinsp. Edyta Bagrowska.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (8) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group