Poniedziałek, 15 sierpnia
Imieniny: Marii, Napoleona
Czytających: 7804
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Powiat: Policja: Podczas Finału WOŚP spokojnie

Poniedziałek, 11 stycznia 2016, 10:21
Aktualizacja: 10:25
Autor: 112
Powiat: Policja: Podczas Finału WOŚP spokojnie
Fot. Archiwum
24 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Jeleniej Górze i na terenie powiatu jeleniogórskiego przebiegł spokojnie. Policja odnotowała jedno zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa na szkodę wolontariusza, na szczęście fałszywe.

Ulice Jeleniej Góry i całego powiatu jeleniogórskiego 10 stycznia patrolowali policjanci mundurowi oraz ubrani po cywilnemu. Rano przed rozpoczęciem kwesty dzielnicowi oraz funkcjonariusze Wydziału Prewencji KMP w Jeleniej Górze przeprowadzili w sztabach WOŚP pogadanki dla wolontariuszy nt. ewentualnych zagrożeń, jak ich uniknąć, a w sytuacji napadu jak się zachować. Policjanci czuwali nad bezpiecznym przebiegiem akcji przez cały dzień .

Policja jeleniogórska przyjęła jedno zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa na szkodę wolontariusza jednego ze sztabów. W trakcie czynności okazało się, że żadnego napadu nie było, a zgłaszający to wymyślił.

Zgłoszenie o napadzie na jednego z wolontariuszy przyjął oficer dyżurny KMP w Jeleniej Górze około godziny 20.14 w dniu 9 stycznia br. Pokrzywdzony, 18-latek tego dnia zbierał datki w jednej z jeleniogórskich galerii. Jak oświadczył, kiedy wysiadł z autobusu w drodze powrotnej do sztabu został napadnięty i okradziony – informuje podinsp. Edyta Bagrowska, rzecznik prasowy KMP w Jeleniej Górze.

Powiadomieni o zdarzeniu policjanci wspólnie z pokrzywdzonym rozpoczęli poszukiwanie sprawcy napadu. W trakcie czynności okazało się, że chłopak całą historię wymyślił, a puszkę ukrył pod drzewem w jednym z parków. W puszce po przeliczeniu był bilon w kwocie 318, 38 zł. 18-latek przyznał się, że z puszki wyciągnął 480 zł. Tłumaczył się, że miał dług u kolegi i potrzebował pieniędzy. Poza tym zdarzeniem nic nie zakłóciło przebiegu akcji – dodaje Edyta Bagrowska.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group