Piątek, 30 września
Imieniny: Hieronima, Zofii
Czytających: 6560
Zalogowanych: 13
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Policja i straż pożarna: święta były spokojne

Poniedziałek, 29 grudnia 2014, 11:31
Aktualizacja: 12:44
Autor: 112
Region: Policja i straż pożarna: święta były spokojne
Fot. 112
Jak informuje jeleniogórska policja i straż pożarna, okres Świąt Bożego Narodzenia (od 24 do 28 grudnia 2014 roku) w Kotlinie Jeleniogórskiej minął dosyć spokojnie. Na drogach doszło do dwóch wypadków, kilkunastu kolizji i czterech niegroźnych pożarów.

Jak informuje podinsp. Małgorzata Gorzelak z KMP w Jeleniej Górze, najczęstszą przyczyną zdarzeń drogowych było nie dostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze oraz najechanie na tył innego pojazdu. Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze w tych dniach pełnili wzmożone służby.

- Funkcjonariusze w tym okresie zatrzymali 32 dowody rejestracyjne i ukarali mandatami 143. kierujących za wykroczenia w ruchu drogowym: stworzenie zagrożenia bezpieczeństwa na drodze, niestosowanie się do ograniczeń prędkości oraz za prowadzenie rozmów przez telefony komórkowe w czasie jazdy. Policjanci zatrzymali również ośmiu nietrzeźwych kierujących – dodaje podinsp. Małgorzata Gorzelak.
Nie obyło się również bez interwencji domowych, zakłócania ciszy nocnej czy awantur wszczynanych przez osoby nietrzeźwe.

Jeleniogórscy strażacy natomiast wyjeżdżali 13 razy, głównie do miejscowych zagrożeń, w tym pożarów samochodów czy wypadków i kolizji. Gasili również cztery pożary budynków. Na szczęście obyło się bez ofiar i większych strat.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (5)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group