Piątek, 19 sierpnia
Imieniny: Bolesława, Juliana
Czytających: 7080
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Polana Jakuszycka: Polana celem strategicznym PZN

Poniedziałek, 8 października 2012, 17:00
Aktualizacja: 17:02
Autor: red.
Budowa nowoczesnego ośrodka narciarskiego na Polanie Jakuszyckiej jest jednym z priorytetowych zamierzeń Polskiego Związku Narciarskiego. Podczas Walnego Zjazdu Sprawozdawczo–Statutowego PZN, przedstawione zostały najważniejsze zadania, jakie wyznacza sobie Zarząd Związku.

Wśród strategicznych zamierzeń PZN na najbliższe lata są dwa istotne dla Szklarskiej Poręby. Związek chce się zaangażować w inwestycje na Polanie Jakuszyckiej. Chodzi o przebudowę stadionu narciarskiego, który będzie spełniać wszystkie wymagania, aby móc bez przeszkód organizować najważniejsze zawody w narciarstwie biegowym i biathlonie. To pozwoli na realizację drugiego celu strategicznego jakim jest stała organizacja od 2016 roku Pucharu Świata w skokach, biegach i kombinacji norweskiej w Harrachovie (część skokowa) i w Szklarskiej Porębie (część biegowa) jako Festiwalu Narciarstwa Klasycznego w kooperacji między Polską i Czechami.

- Cieszy, że nasze pomysły na rozwój narciarstwa biegowego znalazły się w strategicznych zadaniach Polskiego Związku Narciarskiego. Mam nadzieję, że cele te będą realizowane – mówi burmistrz Grzegorz Sokoliński. - Szklarska Poręba w ostatnich latach udowodniła, że zależy nam na rozwoju narciarstwa biegowego. Jednak sami nie jesteśmy w stanie udźwignąć ciężaru takich inwestycji. Tu muszą być zaangażowane środku centralne. Dlatego tak ważne jest zaangażowanie PZN.

Prowadzone od wielu miesięcy rozmowy ze Stowarzyszeniem Bieg Piastów, które jest właścicielem terenu, wydaje się, że zbliżają się do finału. Wszystko wskazuje na to, że Miasto wydzierżawi teren, by móc przeprowadzić inwestycje za publiczne pieniądze, na które w takiej wielkości nie może liczyć Stowarzyszenie. Ośrodek ma działać przez cały rok i dostępny będzie zarówno dla zawodowców jak i amatorów.

(UM Szklarska Poręba)

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group