Środa, 29 marca
Imieniny: Helmuta, Wiktoryny
Czytających: 7721
Zalogowanych: 20
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region Jeleniogórski: Polak z Czechem w jednym patrolu

Piątek, 18 stycznia 2008, 13:36
Aktualizacja: 13:37
Autor: TEJO
Policjanci zza południowej granicy będą wspólnie z mundurowymi z Polski patrolowali region przygraniczny. Pierwsza próba – już podczas zawodów o Puchar Świata w skokach narciarskich w Harrachovie.

– Jeden z patroli podczas skoków będzie znajdował się na przejściu w Jakuszycach–Harrachowie, a drugi w okolicach skoczni. Jeleniogórscy policjanci będą służyć pomocą turystom z Polski – powiedziała nadkom. Edyta Bagrowska z Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze.

Po likwidacji granic wspólne patrole policji polsko–czeskiej staną się codziennością. Pierwsze uzgodnienia dotyczące ścigania przestępczości transgranicznej oraz wspólnych patroli zapadły podczas spotkania mł. insp. Zbigniewa Ciosmaka, szefa jeleniogórskich policjantów, z komendantem powiatowym policji w Jablońcu płk. Josefem Rasinem w grudniu ubiegłego roku.

Planowane jest kolejne spotkanie komendantów policji czeskiej i policji jeleniogórskiej na początku lutego w Komendzie Miejskiej Policji w Jeleniej Górze. Spotkanie to ma na celu uściślenie zasad dotyczących współpracy policji obu krajów.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (8)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy pensje prezydentów miast, burmistrzów i wójtów są adekwatne do wykonywanej przez nich pracy?

Oddanych
głosów
72
Tak, to odpowiedzialna praca
19%
Dostają trochę za dużo
18%
Dostają o wiele za dużo
25%
To oburzające ile zarabiają
38%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group