Czwartek, 8 grudnia
Imieniny: Marii, Makarego
Czytających: 9039
Zalogowanych: 13
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Kotlina Jeleniogórska: Połączeni chlebem

Niedziela, 21 stycznia 2007, 0:00
Autor: rylit
Kotlina Jeleniogórska: Połączeni chlebem
Fot. rylit
Kilkudziesięciu niepełnosprawnych wzięło udział w sobotnim „opłatku” w Mysłakowicach, największym tego typu spotkaniu w okolicy. Przybyli także wolontariusze i ludzie dobrej woli, którzy na co dzień wspierają sprawnych inaczej.

Spotkania opłatkowe w Mysłakowicach dla ludzi, którym ciężko funkcjonować o własnych siłach, stały się już tradycją: organizowane są od ośmiu lat.
W piątek obecnością zaszczycił ks. Stefan Regmunt, biskup pomocniczy diecezji legnickiej, który z kapłanami z pobliskich parafii odprawił okolicznościową mszę.

Na uroczystość przybyli niepełnosprawni z okolicznych ośrodków opieki, stowarzyszeń. Byli też wolontariusze oraz ludzi dobrej woli wspomagający niepełnosprawnych.

Po nabożeństwie wszyscy udali się do pałacu, gdzie mieści się Zespołu Szkól Podstawowych i Gimnazjalnych. Tam ks. bp Regmunt, święcąc opłatek podziękował wszystkim organizatorom a w szczególności: nauczycielom i uczniom szkoły, w której organizowano spotkanie: Związkowi Emerytów i Rencistów; Kołu Gospodyń Wiejskich.

Szczególne podziękowania otrzymał Starszy Cechu Rzemiosł Różnych i Przedsiębiorców Zbigniew Ładziński za wieloletnie sponsorowanie przez rzemieślników spotkań opłatkowych.

Potem, choć od Wigilii minął niemal miesiąc, wszyscy podzielili się opłatkiem i zasiedli do stołu z wigilijnymi potrawami. – Często dla nas to jedyna szansa, aby spotkać się w tak licznym środowisku niepełnosprawnych i porozmawiać o wspólnych dla nas problemach – mówili uczestnicy.
Przy okazji zabrzmiały kolędy i pastorałki w wykonaniu lokalnych zespołów muzycznych.

Wiele wskazuje na to, że w przyszłym roku spotkanie opłatkowe dla niepełnosprawnych odbędzie się w Jeleniej Górze.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group