Środa, 7 grudnia
Imieniny: Ambrożego, Marcina
Czytających: 10261
Zalogowanych: 15
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Połączą ścieżki rowerowe

Wtorek, 5 maja 2020, 10:07
Aktualizacja: Sobota, 9 maja 2020, 5:29
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Połączą ścieżki rowerowe
Fot. Przemek Kaczałko
Rozpoczęły się prace przy budowie łącznika euroregionalnych tras rowerowych ER–2 „Liczyrzepa” oraz ER–6 „Dolina Bobru”. Wykonawca został wyłoniony i wytyczono już przebieg trasy w terenie.

Przedmiotem zamówienia jest budowa łącznika spinającego euroregionalne trasy rowerowe: ER2 - Liczyrzepa i ER6 - Dolina Bobru w Jeleniej Górze.

W ramach zadania powstanie ścieżka rowerowa o długości 4,7 km, szerokość nawierzchni ma być zmienna - od 2,5 do 3,0 m. Projekt przewiduje warstwę ścieralną z betonu asfaltowego, warstwę wiążącą beton asfaltowy, podbudowę z kruszywa łamanego stabilizowanego. Zakres rzeczowy obejmuje wykonane nowej nawierzchni bitumicznej ograniczonej krawężnikiem betonowym ułożonym na ławie z betonu na odcinkach o istniejącej nawierzchni gruntowej i tłuczniowej wraz z odwodnieniem, wykonaniem sygnalizacji świetlnej z wideodetekcją w miejscu przejścia pieszo-rowerowego oraz doświetleniem przejścia dla pieszych w ciągu ulicy Sudeckiej.

Początek projektowanego łącznika ma miejsce przy ul. Cinciały i przebiega drogami rolniczymi oraz nowymi, wytyczonymi po granicach działek, do „Osadnika” i osiedla Czarne (z tej części widoczne zdjęcia do artykułu - red.). W końcowej fazie łącznik prowadzi ulicami Nową, Czarnoleską i Malinową do ulicy Sudeckiej.

Miasto chciało przeznaczyć na ten cel 2 168 944,49 zł, jednak nie brakowało tańszych ofert. Najtańszą złożyła firma Usługi Budowlano-Remontowe i Transport z Lubania (1 369 533,05 zł). Aktualnie wytyczono przebieg trasy i lada chwila budowa ścieżki wystartuje. Zadanie ma być wykonane do końca sierpnia 2020 roku.

Twoja reakcja na artykuł?

60
81%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
1
1%
Smuci
7
9%
Złości
6
8%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (32)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group