Wtorek, 5 marca
Imieniny: Adriana, Oliwii
Czytających: 3776
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Karpacz: Pół tysiąca uchodźców w mieście pod Śnieżką

Czwartek, 10 marca 2022, 5:55
Autor: WAC
Karpacz: Pół tysiąca uchodźców w mieście pod Śnieżką
Fot. UM Karpacz
Już około 500 osób liczy w Karpaczu społeczność uchodźców z Ukrainy. To spore wyzwanie organizacyjne dla miejscowego samorządu.

Uchodźcy z Ukrainy trafiają do Karpacza trzema strumieniami. Część to rodziny osób, które już wcześniej, głównie w celach zarobkowych przyjechały pod Śnieżkę. Druga grupa jest kierowana kanałem oficjalnym przez Urząd Wojewódzki, a trzecia najliczniejsza to uchodźcy, którzy przyjeżdżają do Karpacza transportem prywatnym. Większość z nich przebywa w dwóch obiektach wczasowych, które mają podpisaną umowę z Miastem.

Na znak solidarności z naszym walczącym sąsiadem oraz rodzinami przybyłymi do Karpacza - na deptaku, przed urzędem oraz na stadionie wywiesiliśmy flagi Ukrainy – mówi burmistrz Karpacza Radosław Jęcek. - Zależy nam, aby podopieczni z tego kraju czuli się u nas dobrze. Na bieżąco monitorujemy ich potrzeby. Staramy się wyposażać we wszystkie niezbędne rzeczy z poszanowaniem ich godności i honoru. Jesteśmy po spotkaniu z gestorami obiektów obiektów turystycznych i innymi potencjalnymi pracodawcami, którzy są zainteresowani zatrudnieniem osób z Ukrainy. Część uchodźców deklaruje chęć szybkiego podjęcia zatrudnienia, jednak w tym gronie są matki z dziećmi, którym samorząd będzie musiał zorganizować opiekę. To dla nas spore wyzwanie logistyczne. Jeszcze w tym tygodniu w auli Szkoły Podstawowej odbędzie się dzień otwarty z elementami integracyjnymi dla ukraińskich dzieci. Przez cały czas trwa również zbiórka rzeczowa na potrzeby ukraińskich rodzin przebywających w naszym mieście. Prowadzimy też zbiórkę finansową za pośrednictwem OSP KSRG Karpacz.

Twoja reakcja na artykuł?

46
53%
Cieszy
4
5%
Hahaha
0
0%
Nudzi
2
2%
Smuci
7
8%
Złości
27
31%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (65)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy wjechałeś kiedykolwiek w dziurę w ulicy, a później musiałeś coś naprawiać u mechanika?

Oddanych
głosów
387
Tak
66%
Nie
18%
Było blisko...
16%
 
Głos ulicy
Jednym wystarczyłoby 5, a innym 10 mało
 
Miej świadomość
Diuna 2 – czy warto zobaczyć?
 
Rozmowy Jelonki
UB i SB w wersji cyfrowej
 
Aktualności
Szkolenie przy Kruszwickiej
 
Aktualności
Biegali ku pamięci Żołnierzy Niezłomnych
 
Piłka nożna
Skrót VIDEO z meczu Karkonoszy
 
Kultura
MuzyKuny w Kromnowie
Copyright © 2002-2024 Highlander's Group