Zalogowanych: 3

Lubin: Pół tuzina medali w Lubinie

Niedziela, 25 października 2020, 16:50
Aktualizacja: 16:52
Aż sześć krążków podczas mistrzostw Dolnego Śląska w szachach klasycznych wywalczyli zawodnicy Kluby Szachowego Jelonka Jelenia Góra. W ostatnim tygodniu w Lubinie rozgrywany był turniej, w którym wystartowało aż 16 szachistów z naszego klubu. Ostatecznie zdobyliśmy największą ilość medali wśród wszystkich klubów z terenu naszego województwa.

Dwudniowy turniej rozgrywany był tempem 30 min + 30 sek. za wykonane posunięcie na dystansie 7 rund. W kategorii D9 wszystkie miejsca na podium padły łupem naszych zawodniczek. Pierwsze miejsce zajęła Victoria Talaga-Siekierska (4,5 pkt.), tuż przed Weroniką Sękiewicz oraz Oliwią Cudyk (obie po 4 pkt.). W tej kategorii piąte miejsce zajęła również Aleksandra Gerono. W kategorii C11 byliśmy świadkami kolejnego udanego turnieju w wykonaniu Jakuba Trusewicza, który wygrał 6 partii i zajął drugie miejsce, tuż za utytułowanym Antonim Komendeckim. W kategorii D13 dwie zawodniczki stanęły na podium. Medale srebrny i brązowy wywalczyły odpowiednio nasza niezawodna Jagoda Romejko (4,5 pkt.) oraz sprawiająca miłą niespodziankę Katarzyną Michalak (3 pkt.). Podczas turnieju bardzo wysokie piąte miejsce zajął Patryk Bąk w kategorii C9, natomiast Aleksander Gerono uzyskał normę na III kategorię szachową. Gratulujemy osiągniętych rezultatów i życzymy sukcesów w przyszłości.