Niedziela, 3 lipca
Imieniny: Jacka, Tomasza
Czytających: 2354
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Pół miliarda na Euro 2012

Czwartek, 11 października 2007, 0:00
Aktualizacja: Czwartek, 11 października 2007, 13:22
Autor: ROB
Jelenia Góra: Pół miliarda na Euro 2012
Fot. Dariusz Gudowski
Tyle potrzeba, aby ugościć drużynę w stolicy Karkonoszy.

Miasto stara się o przyjęcie jednej z drużyn, które wezmą udział w piłkarskich mistrzostwach Europy. Wniosek na budowę centrum pobytowo-treningowego złożono w komitecie organizacyjnym Euro 2012 kilka dni temu.

– Zakłada on 6 inwestycji: remont stadionu przy ul. Złotniczej, dostosowanie lotniska, poprawę dojazdu do lotniska, budowę dwóch etapów obwodnicy południowej oraz modernizację ulicy Sobieskiego – wymienia Marek Obrębalski, prezydent Jeleniej Góry.

Łącznie na to wszystko potrzeba ponad pół miliarda złotych. Skąd pieniądze? - Część z budżetu miasta, ale większość chcemy pozyskać z funduszy unijnych – mówi.

W projekcie nie przewidziano budowy hotelu. – Rozmowawiałem z przedstawicielami hotelu Mercure, którzy są w stanie wygospodarować część obiektu w standardzie czterogwiazdkowym – wymaganym przez UEFA – mówi prezydent.

Jelenia Góra to jedno z kilku miast Dolnego Śląska, które będzie starać się o przyjęcie drużyn – uczestników Euro. Podobne plany mają Legnica, Dzierżoniów oraz Lubin. Faworytem wydaje się to ostatnie miasto.

Jakie są szanse Jeleniej Góry?
– Tego nie wiem, ale jak nie będziemy próbować, to na pewno nic nie dostaniemy – mówi prezydent.
Decyzja o tym, które wnioski zostaną przyjęte do realizacji, zapadnie prawdopodobnie jeszcze w październiku, ale po wyborach.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (18) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group