Wtorek, 7 lipca
Imieniny: Cyryla, Metodego
Czytających: 6457
Zalogowanych: 15
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Pokrzywdzony przez „Sprawę dla reportera”

Wiadomości: JELENIA GÓRA/ WARSZAWA
Poniedziałek, 18 października 2010, 7:25
Aktualizacja: Wtorek, 19 października 2010, 22:19
Autor: TEJO
Fot. dtp
Jeleniogórski emeryt czuje się poszkodowany przez program TVP1 „Sprawa dla reportera” i jego autorkę Elżbietę Jaworowicz. Wraz ze Stowarzyszeniem Stop Nierzetelni chce walczyć o sprawiedliwość w sądzie.

Tomasz Kammel, prezenter telewizyjny wywodzący się z Jeleniej Góry, powiedział niegdyś o Elżbiecie Jaworowicz, że „Oprah Winfrey mogłaby się od niej uczyć zaangażowania w sprawy zwykłych ludzi, a Sophia Loren gracji w zakładaniu nogi na nogę”. Szkoda, że o ikonie ogólnopolskiego reportażu interwencyjnego nie może tego powiedzieć pewien emeryt, który twierdzi, iż stał się nijako ofiarą programu „Sprawa dla reportera”.

Sprawa przed kamerami miała miejsce w 2007 roku. Wtedy emeryt, pan Edward, wraz z żoną kupili działkę w Jeżowie Sudeckim. Pan Edward wykopał staw, następnie rów doprowadzający wodę, a potem zbudował dziką zastawkę wodną na działce należącej do rolnika-przedsiębiorcy budowlanego, który zgłosił to do nadzoru budowlanego. Nierozwiązanym konfliktem zajęła się w rezultacie przybyła ekipa Elżbiety Jaworowicz. Wszystko miało swój przebieg w wyemitowanym programie „Sprawa dla reportera”.

Choć pan Edward nie zgodził się na pokazanie swojego wizerunku, redakcja telewizyjna tego nie uwzględniła. Emeryt uważa, że w reportażu mającym konwencję wiecu na oczach telewidzów całego kraju był oczerniony przez jeleniogórskiego biznesmena. Przy czym został publicznie nazwany donosicielem i przestępcą gospodarczym.

Tak po roku bezskutecznie dobrowolnym i poufnym procesie dochodzenia do rozwiązania sporu z TVP1, pan Edward postanowił pozwać Elżbietę Jaworowicz o bezprawne wykorzystanie jego wizerunku, żądając finansowego zadośćuczynienia i sprostowania nadanej o nim nieprawdy. Gdy w Jeleniej Górze wokół sprawy zrobiło się głośno, z poszkodowanym nawiązali kontakt inni pokrzywdzeni przez „Sprawę dla reportera”. W Łodzi spotkało się dwadzieścia kilka osób z całej Polski, w celu zarejestrowania Stowarzyszenia Stop Nierzetelni.

Niedawno Rada Etyki Mediów wydała opinię w powyższej sprawie, uznając tę skargę za zasadną. O kontrowersjach wokół programu E. Jaworowicz zrobiło się głośno po publikacji tekstu w tygodniku Newsweek. Tymczasem 18 listopada br. przed Sądem Okręgowym w Warszawie ma ruszyć proces z powództwa jeleniogórzanina.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (32) Dodaj komentarz

~ 18-10-2010 8:12
bardzo mnie wkurza że ta pani zawsze wcina się komuś w wypowiedzi, przerywa mu i wogóle stara sie na siłę błyszczeć w swoim programie i zawsze chce powiedzieć ostatnie słowo....dlatego wolę magazyn ekspresu reporterów na tvp2 ;)
~...i. 18-10-2010 8:22
na drugi raz niech rozwiazuje sprawe na wlasna reke, a nie szuka w jaki sposob wyludzic pieniadze....
~ona:) 18-10-2010 8:48
myślę że pięć minut pani Eli już sie skończyło,więc czas odejść z telewizji a nie ciągnąć program na siłę i robić wiecej szkody niż pożytku.
~krzysiekM 18-10-2010 9:16
Ale jak trwoga to do Boga!....
~ 18-10-2010 9:22
Sama EJ znalazła sprawę sama tu przyjechała i na siłe mu chciała pomóc. Dobrze ci tak palancie
~gn 18-10-2010 10:03
dmchana afera, pan Edziu plajtuje (jego hacjenda nadal nieskończona), jego sasiadka już umarła, której palił ogniska pod nosem i teraz szuka pieniędzy. Do roku można dochodzić prawa za naruszenie dóbr jak zna sie sprawcę, a do trzch lat od chwili zdarzenia. Dudek górą;-)
~ 18-10-2010 10:13
Wyjątkowo nierzetelne dziennikarstwo. Modeluje ciemnej masie rzeczywistość jak tego chce. Potrafi ze złodzieja zrobić aniołka, a porządnego człowieka zgnoić.
~.......... 18-10-2010 10:50
głupia baba ta Jaworowicz. i zaangażowania w niej nie ma żadnego, wszystkie materiały jej przygotowują a ona z gotowcami wchodzi na plan. znajomy był kiedyś przy okazji zdjęć na planie filmowym i mówił że porażka ta baba.
~ 18-10-2010 10:56
DOLNOŚLĄZAK. Są różne sposoby urozmaicenia sobie życia na emeryturze. Też jestem w tej grupie społecznej. Pan Edward wybrał pieniactwo i sądy. Ja - turystykę i rekreację z sympatycznym lachoniem u mojego boku. Jesień życia może być wspaniała w przepięknej Kotlinie Jeleniogórskiej w złotej jesiennej szacie.
~jadzia8 18-10-2010 11:01
ja tez mam takiego sąsiada, który kocha donosić na każdego i każdemu zakładać sprawy w sądzie....
~chore 18-10-2010 11:12
jeszcze Kempuś będzie wzywany;-)
~Jawor1 18-10-2010 11:16
To prawda, że doniósl na biznesmena i to z jego powodu biznesmen do dnia dzisiejszego musi tłumaczyć się przed wszelkimi słóbżami, że nie jest wielbłądem. Pan Edward stał w oknie i liczył facetowi, ile ciężarówek z jego zakładu wyjeżdża ! I ja znam takich emerytów, tuż przed śiercią, zionących nienawiściązystkich i wszystkiego. Pan Edward szukał pomocy we wszelkich instytucjach w naszym Mieście. Proszę zauważyć, że postawił "dziką zastawkę", za którą ukarała go gmina. Zrobił to na cudzym gruncie i nie potrafił porozumieć się z sąsiadem. Pani Jaworowicz przyjechała tu do Jeżowa właśnie by wspomóc sąsiada, rolnika, przedsiębiorcę, broniąc go przed donosicielem i bardzo wysokimi finansowymi skutkami tego donosu.
poprawna1 18-10-2010 11:34
http://www.fronda.pl/news/czytaj/dwoje_czlonkow_rem_wystepuje_z_rady
~X 18-10-2010 11:51
Ależ wy piszecie... Do szkoły i uczyć się ortografii
~blabla102 18-10-2010 12:31
ale wielu ludziom pomogła, no niestety taki zawód, jak lekarz uratuje 1000 osób ale zawini przy jednym zgonie to też zły..... subiektywizm ludzki czasami ciężko jest oddzielić od niby-prawdy, która i tak nie istnieje. To jest tak zwane ryzyko zawodowe, jeszcze się tai nie urodził co nie popełniałby błędów. Program ten jest świetny bo ukazuje paradoksalnosć systemu w jakim żyjemy.
~cwaniaczek 18-10-2010 13:24
coś mi tu śmierdzi palantowaniem, pewnie emerytoman kase chce wydrzeć i pajacuje, do pierdla i to całe stowarzyszenie też. Dobrze wam palanty.
~Mecenas 18-10-2010 13:56
ta Jaworowicz to na pewno Piipi jelonkowa...
~ajak 18-10-2010 14:34
też wole magazyn ekspresu reporterów :)
~ 18-10-2010 14:51
"Tak po roku bezskutecznie dobrowolnym i poufnym procesie dochodzenia do rozwiązania sporu" - niech ktoś mi wytłumaczy zawiłości tego fragmentu zdania...
JoannaGT 18-10-2010 16:38
Pani Jaworowicz szuka sensacji,potrzebuje do tego wyreżyserowanego programu sztucznych emocji, niby nagłaśnia sprawę a tak naprawdę nic poza tym się nie dzieje, ciekawa jestem ilu ludzi jest jej wdzięcznych za \"pomoc\". Typowa gwiazdeczka jednego programu, byle się zaprezentować w tv i nic poza tym.Jeszcze jedna sprawa-w czasie pobytu w Sanatorium w Cieplicach potrafiła doprowadzić do nerwicy nie tylko pracowników uzdrowiska , ale też samych kuracjuszy.To histeryczka i bezwzględna kobieta, jej dobro jest ponad wszystko a pozostali ludzie schorowani, kalecy to dla niej podrzędna sprawa,liczy się tylko ONA.Więc nie wiem jak i komu ona chce pomagać jak nie rozumie spraw prostych zwykłych ludzi.
JoannaGT 18-10-2010 16:42
Pani Jaworowicz szuka sensacji,potrzebuje do tego wyreżyserowanego programu sztucznych emocji, niby nagłaśnia sprawę a tak naprawdę nic poza tym się nie dzieje, ciekawa jestem ilu ludzi jest jej wdzięcznych za \"pomoc\". Typowa gwiazdeczka jednego programu, byle się zaprezentować w tv i nic poza tym.Jeszcze jedna sprawa-w czasie pobytu w Sanatorium w Cieplicach potrafiła doprowadzić do nerwicy nie tylko pracowników uzdrowiska , ale też samych kuracjuszy.To histeryczka i bezwzględna kobieta, jej dobro jest ponad wszystko a pozostali ludzie schorowani, kalecy to dla niej podrzędna sprawa,liczy się tylko ONA.Więc nie wiem jak i komu ona chce pomagać jak nie rozumie spraw prostych zwykłych ludzi.
~ZABOBRZANIN 18-10-2010 17:18
Jeżeli jest wolność słowa, poglądów, religijna itp to na jaką cholerę oglądacie (podnosząć cisnienie) i coś nie pasuje to przełaczyc sobie na inna słuszną stację tej jednej słusznej stacji i tam popierać racje tylko tego i nie innego ! Jak coś komus nie odpowiada to idzie SĄDU i tam przedstawia swoje poglądy i problemy czy go sponiewierali, oczernili czy ugłaskali... Jak ktoś potrzebuje na wokandzie swoich opowieści dociekać takie jego prawo i obowiązek ! A jeżeli sami jesteście wstanie pomóc innym bez TV to bedą wam wdzięczni...
~Art. 54. 18-10-2010 20:47
1. Każdemu zapewnia się wolność wyrażania swoich poglądów oraz pozyskiwania i rozpowszechniania informacji. 2. Cenzura prewencyjna środków społecznego przekazu oraz koncesjonowanie prasy są zakazane. Ustawa może wprowadzić obowiązek uprzedniego uzyskania koncesji na prowadzenie stacji radiowej lub telewizyjnej.
~Sprawa o... 18-10-2010 20:54
Sprawa powinna być o Pani Jaworowicz jak przyjeżdża do uzdrowiska w Cieplicach! Stawia wszystkich na nogi! Jej zachowanie jest skandaliczne!!! Jakby mogła to z kelnerek i obsługi w kuchni zrobiłaby podnóżki! Wszyscy muszą jej usługiwać na posiłki przychodziła kiedy chciała przynosiła jakieś ryby i kazała sobie smażyć ekstra jakby jej nie było stać skoczyć sobie na rybkę do Podgórzyna?Lata goła no nie całkiem bo w prześcieradle od zabiegu do zabiegu aż to jest niesmaczne! W rzeczywistości wygląda tak staro, że można ją poznać tylko po głosie!
rymcycymcy 18-10-2010 21:04
Sposób na wrednego sąsiada ? ...zająć się jego żoną ! ;) Sąsiad wtedy zupełnie nie wkurza, stajecie się dla niego uprzejmi, a nawet wyrażacie politowanie (to go doprowadza do nerwicy ;) Tylko uważajcie kiedy mu się kończy delegacja, bo może dojść do konsternacji ! ;)
~kizior 18-10-2010 21:07
A czego ten Edziu szukał na działce sąsiada?
~maczek 18-10-2010 21:31
panie edziu dziką zastawkę czyżby bez pozwolenia nie lubię p.jaworowicz ale ludzi łamiących prawo tez nie mam nadzieję że era budowniczych na dziko się skończy
straupitzer 18-10-2010 21:34
ooooo
~Schengen 18-10-2010 23:06
Nie znam sprawy ale.... pewnie ten Pan teraz pozwie "jelonkę" - cytat: " Pan Edward wykopał staw, następnie rów doprowadzający wodę, a potem zbudował DZIKĄ zastawkę wodną na działce należącej do rolnika-przedsiębiorcy budowlanego, który zgłosił to do nadzoru budowlanego." Pani Jaworowicz, jak wynika z tekstu próbowała dać szansę zaprezentowania stanowiska Pana Edwarda, ale Ten zrezygnował.... Daleki jestem od ocen, ale "DZIKOŚĆ ZASTAWKI" mówią mi wiele w kwestii "FILOZOFII KALEGO".... Pewnie zostanę pozwany po namierzeniu przez IP :)
~Omnibusik 19-10-2010 0:53
Do kogoś z dn. 18-10-2010 o godz. 14:51; Mediacje !!! Mówi to Panu/Pani coś? To o to chodzi w tym tekście. Nie ma zawiłości.
~Obywatel 19-10-2010 9:05
I dobrze im tak, nie wiedzą na co wydawać pieniądze na emeryturze to teraz niech chodzą po sądach. Zachciało się emerytom skansenu a co mają powiedzieć ci co dostają 600zł miesięcznej emerytury i muszą za tyle przeżyć do następnej?
~aluś28 6-11-2017 17:01
ja tam do p.Jaworowicz nic nie mam,tylko te nogi?.... niech postawią jej lepiej leżankę,będzie wygodniej!!!!!!!!!

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group