Poniedziałek, 4 grudnia
Imieniny: Barbary, Piotra, Jana
Czytających: 7335
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA/ ŚWIAT: Pokonali greckie bariery

Środa, 8 października 2008, 8:44
Aktualizacja: 8:45
Autor: Angela
JELENIA GÓRA/ ŚWIAT: Pokonali greckie bariery
Fot. Archiwum KSON
Z dwutygodniowej wycieczki z Grecji wróciła 40–osobowa grupa jeleniogórskich niepełnosprawnych i ich opiekunów z Karkonoskiego Sejmiku Osób Niepełnosprawnych. Poza zwiedzaniem greckich zabytków podpisali oni z Organizacją Osób Niepełnosprawnych A.M.E.A/Katerini porozumienie, dzięki któremu przyszłe wyjazdy do kraju Olimpu będą dla nich o 30 procent tańsze.

Wycieczkę pod hasłem „Poznawanie Kultury Starożytnej Grecji” uczestnicy będą wspominać jeszcze długo. Wycieczkowicze mogli się bowiem cieszyć tam bogatym programem turystycznym oraz piękną pogodą, która umożliwiła im zobaczenie greckich skarbów.

Grupa mieszkała w miejscowości Paralia koło Katerinii - największym kurorcie turystycznym na Riwierze Olimpijskiej. Podczas pobytu doszło tam do spotkania z niepełnosprawnymi Grekami. Grecką stronę reprezentowała Organizacja Osób Niepełnosprawnych A.M.E.A/Katerini z prezesem Michalis Xatzivasiliou oraz dwoma członkami zarządu. Ze strony polskiej udział brali członkowie zarządu KSON i przedstawiciele organizacji członkowskich KSON. W sumie w spotkaniu uczestniczyło około 20 osób.

– Na spotkaniu strony poinformowały się o swojej działalności i metodach pracy. Ze strony greckiej padła propozycja przyjęcia w 2009 roku trzech grup osób niepełnosprawnych, które zakwaterowane zostaną w warunkach bez barier z podobnie dostosowanym programem turystycznym. Strona polska zaoferowała również wypoczynek na terenie Karkonoszy - mówi Stanisław Schubert, prezes Karkonoskiego Sejmiku Osób Niepełnosprawnych.

Na pożegnanie Grecy otrzymali albumy o Jeleniej Górze a Polacy okolicznościowe pamiątki i specjalnie przygotowaną przez greckich przyjaciół plakietkę upamiętniającą ten pierwszy kontakt.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (3)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Ile lat ma Twój samochód?

Oddanych
głosów
583
Jest nowy
7%
1-5 lat
13%
5-10 lat
18%
10-20 lat
42%
pow. 20 lat
20%
 
Głos ulicy
Tatuaże – podobają się czy nie?
 
Miej świadomość
Czy warto obejrzeć film o Napoleonie?
 
Rozmowy Jelonki
Z Niemiec przez Jelenią Górę do IPN
 
112
Zmarł po wybuchu
 
Kultura
Rozbójnik w Cieplicach
 
112
Uratowali mu życie
 
112
Policja złapała bandziora (foto, wideo)
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group