Piątek, 9 grudnia
Imieniny: Joanny, Wiesława
Czytających: 7194
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Pójść w tango raz na jakiś czas

Wtorek, 3 sierpnia 2010, 13:42
Aktualizacja: 13:42
Autor: Gabi
JELENIA GÓRA: Pójść w tango raz na jakiś czas
Fot. Organizator
Jedynym miejscem, które przesiąknięte jest magią tanga jest Buenos Aires. JCK postanowiło przybliżyć jeleniogórzanom fenomen tanga, które jest argentyńskim tańcem ulicy.

Powstał projekt Popłyń z Tangiem, który pozwoli widzom, tancerzom, muzykom zespolić się w jeden organizm, który będzie oddychał, żył tylko i wyłącznie tangiem. Warto zaznaczyć także w roku 2009 UNESCO wpisał tango na listę niematerialnego dziedzictwa ludzkości.

Osoby, które zapragną nauczyć się tego specyficznego rodzaju tańca będą miały okazję uczestniczyć w warsztatach i doskonalić swoje umiejętności pod okiem prawdziwych mistrzów: Luizy Pasierowskiej i Marcelo Almirona oraz Marii Jureczek i Marcina Miszczaka.

Kurs odbędzie się w dniach 16-21 VIII 2010 roku. Spotkania taneczno-muzyczne inspirowane będą muzyką i postacią wirtuoza bandeonu Astora Piazzolli. Ponadto nie zabraknie wieczornych spotkań na Milongach, które poza wdzierającą się zmysłowością pachnieć będą czekoladą i lekko słodkawym winem argentyńskim.

Każdy z uczestników spotkań poczuje istotę tanga, czyli bliskość, subtelność i to coś co trudno nazwać, a nie da rady pomylić tego z niczym innym. Już 19 VIII o godzinie 19:00 w BWA obejrzeć będzie można film pt. „Dotyk tanga” w reżyserii Wojciecha Majewskiego. Godzinę później odbędzie się koncert Tomasza Drabiny i Gertrudy Szymańskiej. 20 VIII o godzinie 19:00 odbędzie się w BWA spotkanie z Tomaszem Miszczakiem autorem książki pod zagadkowym tytułem „Nieboskie Buenos”.

Następnie wysłuchać będzie można koncertu „Milonga Baltica”, który połączony będzie z pokazem tańca mistrzowskiej pary: Marii Jureczek i Tomasza Miszczaka. Wieczór ten zakończy się koncertem zespołu New Tango Bridge. Towarzyszyć temu będzie milonga na placu Ratuszowym w wykonaniu następujących par mistrzowskich: Luizy Pasierowskiej i Marcelo Almirona, Marii Jureczek i Tomasza Miszczaka oraz Katarzyny Czech i Tymoteusza Leya. Dwa dni później tj. 22 VIII będzie można zobaczyć te pary w Bautzen.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (8)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group